TANZANIE – NÁRODNÍ PARKY A ZANZIBAR

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 12
Náročnost: lehká
Strava: Plná penze
Destinace: Tanzánie, Zanzibar

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
12.02. - 23.02. 2024
550
69 990
Zájezd právě probíhá

Popis

Džípy na privátní safari s plnou penzí do nejatraktivnějších národních parků Tanzánie. Proslulý kráter Ngorongoro, parky Lake Manyara a Tarangire. Safari za lvy, slony, nosorožci, žirafami, zebrami, antilopami a další exotickou africkou zvířenou. Původní svět domorodých Masajů. Ostrov koření a vůní Zanzibar u východního pobřeží Afriky lehce pod rovníkem. Bílé písečné pláže omývané lákavě zelenomodrou vodou Indického oceánu. Půvabný ostrov s bohatou kulturou a historií, který dal světu Freddie Mercuryho. All inclusive v 4* hotelu.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Arusha – N.P. Lake Manyara.

Let do rovníkové Afriky do „hlavního města safari“ Aruši. Cesta do zajímavého a na zvěř bohatého národního parku u břehů jezera Manyara. Ubytování ve vybavených bungalowech.

3.den: N.P. Lake Manyara.

Celodenní safari v N.P. jezera Manyara. Pozorování místní fauny – početného ptactva u jezera: plameňáci, volavky, pelikáni, čápi aj. i velkých savců v okolním deštném pralesu: sloni, hroši, antilopy lesoni či stromoví lvi v korunách stromů. Přejezd do Karatu, ubytování.

4.den: Ngorongoro Conservation Area.

Cesta k 20 km širokému sopečnému kráteru Ngorongoro (UNESCO), pozůstatku starého vulkánu, který kdysi dominoval okolí. Dnes již není aktivní a vyhaslou lávu pokrývají travnaté pláně s největší koncentrací divokých zvířat na světě. Safari v rezervaci. Přejezd do N.P. Tarangire, ubytování v safari lodge.

5.den: N.P. Tarangire – Arusha.

Půldenní safari v N.P. Tarangire, pojmenovaném podle řeky, která parkem protéká a je jediným zdrojem vody v období sucha. Baobabové háje, početná stáda slonů, množství termitišť. Přejezd do Aruši, ubytování v hotelu.

6.den: Arusha – Zanzibar.

Přelet do východní části Tanzánie k Indickému oceánu na exotický ostrov Zanzibar. Transfer z letiště na sever ostrova do 4* hotelu (My Blue Hotel), kde budete ubytováni 5 nocí ve dvoulůžkových pokojích s all inclusive.

7.-10.den: Zanzibar.

Pobyt na ostrově, koupání na bělostných plážích Indického oceánu. Ostrov nabízí množství aktivit, které lze po dohodě s průvodcem na místě zajistit: šnorchlování u korálového útesu u ostrova Bawe či u korálového ostrova Mnemba, lodní výlety za delfíny i na okolní ostrovy, např. na ostrov Changuu s kolonií želv obrovských, návštěvu hlavního města Zanzibaru Stone Town (UNESCO) s křivolakými uličkami, starým trhem, paláci sultána aj. Deštný prales Jozani s guerézami zanzibarskými, endemickými červenými opicemi, procházky po lávkách nad porosty mangrovů. Ochutnávky exotických druhů koření a ovoce – chlebovník, maniok, jackfruit, chobotnice, krevety, krabi, humři… Tyto aktivity a výlety jsou fakultativní.

11.-12.den: Zanzibar – Praha.

Transfer na letiště, návrat domů.

Pozn.

Aktuálně je potřeba mít negativní test na COVID při přestupu v Amsterdamu, na cestě tam i zpět.

Pozn.

Zájezd se může jet v opačném pořadí. Let z Evropy na Zanzibar a odlet z Tanzánie.

Délka tras:
letadlem 18 000 km, auty 800 km
Počasí:
vzduch 18-33 °C, voda 29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Návštěva a program v národních parcích Lake Manyara, Tarangire a chráněné rezervaci Ngorongoro. Ubytování a strava. Český delegát/překladatel po celou dobu zájezdu. Místní průvodce (a řidič) na safari. Zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká Praha - Arusha, Zanzibar - Praha a přelet Arusha - Zanzibar, vše včetně tax a poplatků. Veškeré transfery z/na letiště, na safari přeprava džípem (4x4) s otevřenou střechou. Ubytování a strava: Na Zanzibaru 5 nocí all inclusive v 4* hotelu My Blue Hotel (standartní double/twin pokoje s příslušenstvím, hotel s bazénem), 3 noci na safari v Tanzánii s plnou penzí (1x vybavený bungalow, 1x 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x ve vybaveném stanu), v Arushi 1x hotel se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím). Během safari veškeré vstupy do národních parků a rezervace, láhev vody na osobu a den. 1-lůžkový pokoj za příplatek 15 800 Kč (9x). V ceně není vízum do Tanzánie (na letišti po příletu 50 USD) a spropitné pro řidiče na safari (4 dny, cca 20 USD/den).
Doprava:
Letecká Praha - Arusha, Zanzibar - Praha a přelet Arusha - Zanzibar, vše včetně tax a poplatků. Veškeré transfery z/na letiště, na safari přeprava džípem (4x4) s otevřenou střechou.
Ubytování:
Na Zanzibaru 5 nocí all inclusive v 4* hotelu My Blue Hotel (standartní double/twin pokoje s příslušenstvím, hotel s bazénem), 3 noci na safari v Tanzánii s plnou penzí (1x vybavený bungalow, 1x 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x ve vybaveném stanu), v Arushi 1x hotel se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím). 1-lůžkový pokoj za příplatek 15 800 Kč (9x)
Strava:
5x all inclusive na Zanzibaru, 3x plná penze během safari, 1x snídaně.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.