JAR, BOTSWANA, (ZIMBABWE), NAMIBIE, LESOTHO

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 27
Náročnost: střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Botswana, JAR, Lesotho, Namibie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
15.03. - 10.04. 2022
523
103 990
Zájezd již proběhl
14.03. - 09.04. 2023
526
105 390
Zájezd již proběhl

Popis

Jihoafrická republika, Namibie a Botswana pokrývají území o rozloze čtvrtiny celé Evropy. Téměř neuvěřitelné jsou zde rozdíly mezi klimatickými a vegetačními zónami, téměř nepředstavitelná je rozmanitost flóry a fauny, fascinující je etnická pestrost – žijí zde běloši, Indové a černoši nejrůznějších národností a kmenové příslušnosti. *Možnost návštěvy monumentálních Viktoriiných vodopádů – nejslavnějších vodopádů Afriky. Národní parky Moremi, Chobe, Etoša plné velké africké zvěře. Poušť Namib s nejvyšší dunou na světě. Kolonie tuleňů či kostry velryb na pobřeží. Gigantický kaňon Fish či vodopády Augrabies. Jedinečná delta řeky Okavango. Hory a pastevci v království Lesotho. Metropole Johannesburg, Gaborone a Windhoek.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Johannesburg – Pretoria.

Odlet do Johannesburgu. První setkání s Afrikou v největším městě JAR a v jeho metropoli. Pretoria: Chrámové náměstí, dům Paula Krugera, Justiční palác, budovy Unie.

3.-4.den: Gaborone, Nata.

Botswanou od jihu k severu přes hlavní město Gaborone.

5.-7.den: Chobe N.P., *Viktoriiny vodopády.

Úchvatné lodní safari na řece Chobe. Možnost celodenního výletu k nejmohutnějším vodopádům Afriky na hranicích Zambie a Zimbabwe – v jazyce Makalolů se jmenují příznačně „Kouř, který hřmí“ (cca 150 USD).

8.-10.den: Maun, Moremi N.P.

Největší vnitrozemská delta na světě, poslední ráj na zemi – delta řeky Okavango. Možnost plavby na vydlabaných kánoích „mokoro“ papyrusovou džunglí po průzračné vodě (cca 130 USD). Sloni, žirafy, hroši, antilopy, lvi, různorodé vodní ptactvo…

11.-13.den: Etosha N.P.

Jedna z nejkrásnějších přírodních afrických rezervací, jejíž jméno znamená v jazyce Sanů „Velké bílé místo“, se spoustou zvěře. Největší meteorit na světě Hoba, vážící 50 tun, baobaby.

14.den: Versteende Woud, Twyfelfontein.

Zkamenělý les starý 250 miliónů let v zemi Damarů. Nejvýznamnější naleziště skalních maleb a rytin v jižní Africe vytvořených před 3000-4000 lety.

15.-17.den: Skeleton Coast, Swakopmund, Windhoek.

Pobřeží koster, nezapomenutelný pohled na desetitisíce tuleňů. Namib – nejsušší poušť Afriky, která zaujímá asi 15% plochy celé země. „Nejjižnější německé mořské lázně“ Swakopmund. Windhoek – hlavní město Namibie ležící v nadmořské výšce 1656 m, světové a maloměstské zároveň, centrum hospodářství, kultury, vzdělávání, dopravy a turistiky. Prohlídka hlavního města Windhoeku: Christuskirche, válečný památník, fontána s 31 úlomky největšího meteoritu na světě Gibeonu.

18.-19.den: Namib Naukluft Park, Fish River Canyon.

Duny vysoké na 300 m, druhý největší kaňon na světě s hloubkou 550 m.

20.-21.den: Augrabies Falls N.P.

Skalnatá poušť, kaňon řeky Orange, kde dunící vody padají přes okraj příkrého srázu a vytvářejí jeden z nejkrásnějších světových vodopádů.

22.den: Kimberley.

Prohlídka slavné „Velké díry“ (Big Hole), největší jámy na světě ručně vykopané lidmi. Výkop, jehož obvod měří asi 1500 m a hloubka je 240 m, byl v letech 1871 – 1914 obrovským nalezištěm diamantů v hodnotě přesahující 14 miliónů karátů (2722 kg). Skanzen.

23.-25.den: Lesotho.

Návrat do minulosti v zapomenutém horském království uvnitř Jihoafrické republiky. Pastevci, krásné přírodní scenérie. Jediná země světa, kde celé území leží výše než 1000 m nad mořem (nejnižší bod 1400 m a nejvyšší hora je s 3482 m nejvyšší v celé Jižní Africe).

26.-27.den: Johannesburg – Praha.

Návrat do Johannesburgu. Prohlídka města: Constitution Hill – místo, kde se psala historie JAR, výstavní část města – Sandton, trhy s kořením a uměleckými předměty. Nákup suvenýrů. Odlet domů.

Pozn.

Podklady pro vyřízení víz je třeba dodat do CK nejpozději 7 týdnů před odjezdem.

Délka tras:
letadlem 18 000 km, terénním autem (4x4) 8500 km, pěšky 3x 5-10 km (volitelně)
Počasí:
denní teploty 15-35 °C, na pouštích v noci 5-10 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupy do národních parků. Víza do Namibie včetně jejich vyřízení v Berlíně. Ubytování. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatým terénním vozem (4x4) řízeným průvodcem včetně vstupních a všech jiných tax. Ubytování: 24x ve vybavených kempech (vlastní stany) - často s kuchyněmi, grily a bazény, někde s možností noclehů v lodžích či chatkách.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatým terénním vozem (4x4) řízeným průvodcem včetně vstupních a všech jiných tax
Ubytování:
24x ve vybavených kempech (vlastní stany) - často s kuchyněmi, grily a bazény, někde s možností noclehů v lodžích či chatkách

Mapa

Mapa - 0523/JAR, BOTSWANA, (ZIMBABWE), NAMIBIE, LESOTHO

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.