REUNION – PERLA INDICKÉHO OCEÁNU

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 12
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Réunion

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
25.05. - 07.06. 2024
536
77 990
Rezervovat
15.07. - 26.07. 2024
937
79 990
Termín je obsazen
07.10. - 18.10. 2024
938
77 990
sleva 500
Last minute sleva
Rezervovat

Popis

Jeden z ostrovů ze souostroví Maskarény. Atraktivní pláže, kreolská architektura, činná sopka, nádherné vodopády, ostré horské špice. Ostrov je obklopen korálovými ostrovy s ideálními podmínkami ke šnorchlování a potápění. Hornatý ostrov příjemně šokuje nečekaně pestrými možnostmi aktivit a pohodou opravdového ráje. Kombinujte odpočinek na pláži s dobrodružstvím ve formě canyoningu, sjezdu na kolech z hor až k oceánu, raftingu vyhlídkového letu helikoptérou do jednoho z nejdivočejších a nejuzavřenějších kaňonů světa!
Vydejte se s námi na exotický ostrov v Indickém oceánu. Ideální spojení poznávacího programu s odpočinkem na pohádkových plážích ostrova Reunion. Zájezd je určen všem milovníkům exotiky. Akce nepatří k fyzicky náročným, program je rozvržen v pozvolném tempu. Zájemci o aktivní odpočinek a dobrodružství si mohou naplánovat aktivity během posledních dnů pobytu. Ubytováni budeme na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety.

Program zájezdu

1.-2.den:

Letecky na sopečný, hornatý ostrov Réunion, zatoulaný kout Francie. Hlavní město St. Denis s kreolskou architekturou. Promenáda na nábřeží Le Barachois s kanóny. Příjemné hospůdky, místní hrající pétanque. Tajemný pták dodo zde má i pivní podobu. Přejezd do místa ubytování v St-Gilles-les-Bains.

3.den:

Celodenní výlet k jedné z nejčinnějších sopek na světě. Kontrastní proměny krajiny před kalderou Pas de Bellecombe. Pěší výlet v obrovském sopečném komplexu Piton de la Fournaise. Krátery stále činné sopky. Lávové proudy, sopečné moře, útesy a rozervaná skaliska. Malý sopečný kužel Formica Leo a jeskyně v lávě Chapelle de Rosemont.

4.den:

Odpočinek na slunečných plážích. Koupání v L‘Hermitage. Mořská rezervace s korálovými útesy. Příjemné pláže a nabídka vodních sportů či jiných aktivit. Pro zájemce mořské akvárium v St-Gilles-les-Bains nebo botanická zahrada Jardin d´Eden.

5.den:

Celodenní výlet do jižní a východní části ostrova. Podél pobřeží k vodopádu Niagara u Sainte Suzanne. Fabričky na zpracovávání jediné užitkové orchideje – vanilky. Ochutnáme „vanilkovici“ či „vanilkový bourbon“? Notre Dame des Laves se „zázračně“ zastavenou lávou. Působivé lávové proudy přímo u cesty. Anse des Cascades – komplex vodopádů nad mořskou lagunou. Plošina Le Grand Brûlé a silnice vedoucí po východním úbočí stále aktivní sopky Piton de la Fournaise. Procházka u mysu Cap Mechant (Zlý mys).

6.den:

Fakultativně brzký ranní odjezd ke kráteru Piton Maido (2 205 m) s úchvatnými výhledy. Odpočinek na plážích s ideální možností šnorchlování.

7.den:

Celodenní výlet do centra ostrova. Zastávka u gejzíru na pobřeží Le Souffleur. Výjezd do pohádkového horského střediska Cilaos s vyhlášenými víny. Z Cilaos pěšky na panoramatickou vyhlídku Roche Merveilleuse, úchvatné panorama Cirque de Cilaos s dominantou nejvyšší hory ostrova Piton des Neiges (3 070 m). Přístav v St. Pierre.

8.-10.den:

Bohaté možnosti aktivit. Bělostné pláže. Potápění či šnorchlování na vybraných lokalitách. Pro zájemce milující aktivní odpočinek pestrá škála fakultativních aktivit: canyoning, rafting, cyklo sjezdy terénem nebo po horských cestách, parasailing, paragliding, lezení, turistika, vyhlídkové lety… na své si přijdou i milovníci rybaření!

11.den:

Poslední koupání. Odpolední odlet.

12.den:

Letecký návrat domů.

Délka tras:
letadlem 19 000 km
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně letištních tax. Po trase pronajatým mikrobusem. Ubytování: 9x hotýlky a apartmány se snídaní. 1-lůžkový pokoj za příplatek 10900 Kč (9x). Strava: 9x snídaně.

Mapa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.