OKRUH JIŽNÍ AFRIKOU – JAR, SVAZIJSKO A LESOTHO

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 26
Náročnost: střední
Strava: Bez stravy
Destinace: JAR, Lesotho, Svazijsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena / pod střechou
16.02. - 13.03. 2024
513
111 690 / 122 590
Zájezd právě probíhá
15.02. - 12.03. 2025
516
112 590 / 123 990
Rezervovat

Popis

Musíte ji spatřit na vlastní oči, abyste uvěřili. Jižní Afrika je opravdu tak krásná, jak se o ní říká, a díky převráceným ročním obdobím nabízí obyvatelům severní polokoule příjemný únik před zimou. Jihoafrická republika s nádherným pobřežím, vinohrady a sady, náladovými pouštěmi, městy s nejluxusnějšími mrakodrapy, předměstími plnými nízkých bílých domků v záplavě květin i ospalými venkovskými městečky. Největší město Johannesburg i nejkrásnější Kapské město, jedinečné národní parky (Kruger N.P., Tsitsikamma N.P.), mys Dobré naděje, doly na zlato i na drahokamy, okouzlující rozhled ze Stolové hory a samozřejmě pozorování exotické africké zvířeny. K tomu všemu ještě návštěva dalších dvou zemí – Svazijska a Lesotha, malých, ale v mnoha směrech výjimečných království.

Program zájezdu

1.den: Praha – Johannesburg.

Let do Johannesburgu.

2.-4.den: Blyde River Canyon, Kruger N.P.

Vodopády, nádherný kaňon řeky Blyde – největší „zelený“ a třetí největší kaňon světa. Pozorování zvěře v největším národním parku JAR – sloni, nosorožci, buvoli, lvi, leopardi, antilopy, paviáni, zebry a žirafy. Makadamové, mangové a banánové farmy u Nelspruitu.

5.den: Svazijsko.

Návštěva pozoruhodného království s řadou zvyků a obřadů. Vodopády a rezervace Phophonyane. Důlní městečko Piggs Peak. Lobamba: Royal Kraal – tradiční centrum království, starý královský palác. Hlavní město Mbabane.

6.-10.den: Hluhluwe, N.P. St Lucia, Durban.

N.P. Ezemvelo KZN Wildlife v provincii KwaZulu-Natal. Celodenní safari – sloni, nosorožci, žirafy, zebry, nyaly, kudu, impaly, paviáni… Tradiční africké braai (grilování). Přímořský N.P. Santa Lucia – lodí za hrochy a krokodýly. K Indickému oceánu do Durbanu: akvárium, koupání. Návštěva typické zulské vesnice Shakaland – ukázka tanců (bojový, svatební) a tradic, výroby předmětů, zbraní, ochutnávka piva. N.P. Dlinza Forest – unikátní rezervace, procházka v korunách stromů.

11.-13.den: Drakensberg N.P., Lesotho.

Přejezd do Dračích hor. Trek do Central Berg, N.P. Champagne Castle. Pěší výlet v horském hřebeni Dračích hor. Lesotho – zapomenuté horské království uvnitř Jihoafrické republiky. Jediná země světa, kde celé území leží výše než 1000 m nad mořem (nejnižší bod 1400 m a nejvyšší hora je s 3482 m nejvyšší v celé Jižní Africe). Návrat do minulosti, pastevci, přírodní scenérie.

14.-15.den: Tsitsikamma N.P., Oudtshoorn.

Deštný les podél pobřeží Indického oceánu, obrovské vlny, ústí řeky Storm. Průjezd Garden Route a polopouští Little Karoo, pštrosí farma v Oudtshoornu – zkuste si osedlat pštrosa! Jeskyně Cango s krásnou krápníkovou výzdobou. Robertson – slavné africké vinice.

16.-18.den: Kapské Město, Mys Dobré naděje N.P., Cape Agulhas.

Kapské město: malajská čtvrť Bo-Kaap s pestře malovanými domky, příkré dlážděné uličky, minarety. Vyhlídka ze Signal Hill. Lanovkou nebo pěšky na Stolovou horu (1087 m), Cape Peninsula N.P., Cape Agulhas – nejjižnější bod Afriky, tradiční rybářská vesnice. Fakultativně jedinečná kapská Národní botanická zahrada Kirstenbosch.

19.-21.den: Cederberg, Augrabies Falls N.P.

Cedrové hory, kamenná brána Wolfbergarch, oblouky, malby Křováků. Skalnatá poušť, kaňon řeky Orange, kde dunící vody na příkrém srázu vytvářejí jeden z nejkrásnějších světových vodopádů.

22.den: Kimberley.

Prohlídka slavné „Velké díry“ (Big Hole), největší jámy na světě ručně vykopané lidmi. Výkop, jehož obvod měří asi 1500 m a jeho hloubka je 240 m, byl v letech 1871 – 1914 obrovským nalezištěm diamantů v hodnotě přesahující 14 miliónů karátů (2722 kg). Skanzen.

23.-26.den: Sun City, Pretoria, Johannesburg – Praha.

Návštěva Sun City, afrického Las Vegas, vodní park. Pretoria – Chrámové náměstí, dům Paula Krugera, Justiční palác, budovy Unie. Prohlídka Gold Reef City – zlatokopeckého městečka, které bylo postaveno v místě zlatých dolů. Dolů do podzemních šachet až do hloubky 220 m. Odlet z Johannesburgu zpět domů.

Délka tras:
letadlem 19 000 km, minivanem 7400 km, pěšky 3x 4-10 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 15-35 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupy do národních parků. Ubytování. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatým minivanem řízeným průvodcem. Ubytování: 23x ve vybavených kempech (vlastní stany) - často s kuchyněmi, grily a bazény nebo *23x v lodžích, motelech nebo chatkách ve vybavených kempech - 2 lůžkové pokoje obvykle s příslušenstvím a kuchyňkou. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 20 500 Kč (23x).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatým minivanem řízeným průvodcem
Ubytování:
23x ve vybavených kempech (vlastní stany) - často s kuchyněmi, grily a bazény nebo *23x v lodžích, motelech nebo chatkách ve vybavených kempech - 2 lůžkové pokoje obvykle s příslušenstvím a kuchyňkou. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 20 500 Kč (23x)

Mapa

Mapa - 0513/OKRUH JIŽNÍ AFRIKOU – JAR, SVAZIJSKO A LESOTHO

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.