TO NEJLEPŠÍ Z NAMIBIE – POUŠTĚ I SAFARI

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 13
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Namibie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
07.04. - 19.04. 2024
528
89 990
sleva 1 000
Last minute sleva
Rezervovat

Popis

Rozmanitá Namibie nabízí rozmanité zážitky: poušť, národní parky, zajímavé pobřeží, kaňony, bohatou flóru a faunu, etnickou pestrost domorodých obyvatel. Solná pánev NP Etosha. Pohoda v „německém“ Swakopmundu s množstvím zajímavých aktivit. Nejvyšší písečné duny světa na poušti Namib Naukluft. Snové krásky Himba. Afrika v komfortním balení.
Jedna země s překvapivým množstvím rozmanitých přírodních krás. Cesta za poznáním do pohádkové Namibie, která svou pestrostí učaruje snad každého návštěvníka. Program zájezdu je zaměřen především na poznávání přírody této země. Cestujeme společně pronajatým vozidlem.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Windhoek.

Letecky do Namibie. Přílet do hlavního města Windhoek. Prohlídka města. Jedinečná meteoritická fontána, která byla vytvořena z 33 meteoritů nalezených u města Gibeonu počátkem 20. století. Dominanta Windhoeku – Christuskurche, nejstarší stavba Alte Feste a Inkoustový palác – dnešní sídlo parlamentu. Nocleh ve Windhoeku.

3.den: Windhoek – Grootfontein.

Přesun na sever přes oblast Okahandha, kde žijí kmeny původních obyvatel – Hererů. Možnost návštěvy místního tržiště. Grootfontein – největší meteorit světa Hoba (54 tun). Přejezd do Tsumebu. Nocleh.

4.den: Namutoni – N.P. Etosha.

Přejezd do N.P. Etosha (v jazyce Sanů „Velké bílé místo“). Odpolední safari v oblasti Namutoni. Třpytivě bílá solná pánev uprostřed rezervace. Jedinečná fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Nocleh v oblasti Halali.

5.-6.den: N.P. Etosha – Outjo – Khorixas.

Nezapomenutelné ranní safari v otevřených safari vozech v N.P. Etosha se spoustou zeber, žiraf, slonů, pakoňů i různých druhů antilop. Odpolední safari v otevřených safari vozech. Unikátní napajedlo Okaukuejo – vysoká koncentrace zvěře hlavně v období sucha. Spatříme i nosorožce? Přejezd do Outjo, malého búrského městečka, zasloužený odpočinek. Nocleh v Outjo.

Přejezd krajinou s rozsáhlými pláněmi i skalnatými horami. Fakultativní návštěva himbské vesnice. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Bude stejně veselo jako při minulé návštěvě? Nocleh v Khorixas.

7.den: Brandberg – Cape Cross – Swakopmund.

Kolem nejvyššího horského masivu Namibie – Brandbergu k pobřeží Atlantického oceánu. Po cestě možnost nákupu minerálů a jejich krystalů. Cape Cross – tisíce pohupujících se hlav na souši či ve vodě. Obrovské kolonie lachtanů jihoafrických. Lachtani na dosah ruky. Nocleh ve Swakopmundu.

8.den: Swakopmund.

Celodenní pohoda v „německém“ městečku Swakopmund. Nezapomenutelná oáza uprostřed pouště. Pláže s palmami a vynikající kulinářský zážitek v podobě lahodných mořských plodů. Fakultativní aktivity dle vlastního výběru. Možnost vyhlídkového letu nad pouští, čtyřkolky na dunách, sandboarding nebo rybaření. Nocleh ve Swakopmundu.

9.den: Spitzkoppe – Swakopmund.

Výlet do horské oblasti Spitzkoppe. Měsíční krajina, tajemné endemické rostliny welwitschia mirabilis, které jsou svědkem dávnověku. Nocleh ve Swakopmundu.

10.den: Walvis Bay – Solitaire.

Walvis Bay s množstvím plameňáků a pelikánů. Lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Spatříme i delfíny? Odpolední cesta přes pouštní kaňony Kuiseb a Ghaub. Překročíme obratník Kozoroha a k večeru dorazíme do Solitaire. Nocleh v Solitaire.

11.den: N.P. Namib Naukluft

Návštěva N.P. Namib Naukluft (UNESCO). Vstupní brána v Sesriem. Pro velké sucho zcela zvláštní flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Stromy aloe rozsochaté. Nejvyšší písečné duny světa. Sossusvlei hrající barvami. Výstup po horkém písku na vrcholek duny 45. Mezi obrovskými písečnými dunami pěší výlet do Dead Vlei (Mrtvého údolí), rozpraskaná pánev se zbytky mrtvých stromů. Nejfotogeničtější místo Namibie. Vyprahlá měsíční krajina plná překvapení. Nezapomenutelná podívaná s působivou atmosférou pouštní krásy. Přesun dále na východ. Nocleh v oblasti Mariental.

12.-13.den: Windhoek – Praha.

Návrat zpět do Windhoeku. Letecký návrat domů.

Délka tras:
letadlem 18 000 km, pěšky 2x 5-10 km (volitelně)
Počasí:
denní teploty 15-35 °C, na pouštích v noci 5-10 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý mikrobus. Ubytování: 10x komfortní hotely a bungalovy nebo lodže. Vstupy do N.P. Etosha, parku Namib Naukluft (včetně jízdy terénními vozy), návštěva Spitzkoppe, oblasti s welwitschia mirabilis, Cape Cross, Walvis Bay - lodní výlet s ochutnávkou ústřic, 2x safari v otevřených safari vozech v NP Etosha 1-lůžkový pokoj za příplatek: 15 600Kč (10x). V ceně není Vízum do Namibie - po příletu na letišti za cca 81 USD, vstup do himbské vesnice a další vstupy, spropitné.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý mikrobus
Ubytování:
10x komfortní hotely a bungalovy nebo lodže

Mapa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.