KAPSKÉ MĚSTO A REZERVACE INVERDOORN

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 7
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: JAR

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
24.02. - 01.03. 2020
523
48 590
Zájezd již proběhl
07.12. - 13.12. 2020
524
48 590
Rezervovat
22.02. - 28.02. 2021
525
48 990
Rezervovat

Popis

Vítejte v Kapském Městě, položeném do jedné z nejhezčích oblastí na světě. Působivá přítomnost Stolové hory s legendárním Devil´s Peak, krásné písečné pláže lemující poloostrov Cape, jedinečná příroda. Kolonie tučňáků žijících uprostřed obydlené oblasti. Ráj pro milovníky dobrého vína. Na závěr pobyt v přírodní rezervaci Inverdoorn s pozorováním divoké přírody.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Kapské Město. 

Let do Jižní Afriky. Kapské město ve stínu Stolové hory zahalené do mraků: malajská čtvrť Bo-Kaap s domečky v pastelových barvách, hlavní ulice Adderley Street, náměstí Trafalgar place s květinovým trhem, který řídí ženy z malajské komunity, nejstarší mešita – mešita královny Viktorie z roku 1850.

3.den: Kapský poloostrov, Mys Dobré naděje. 

Přejezd podél Atlantiku do staré rybářské vesničky Hout Bay. Cesta přes Chapman´s Peak s nádhernými výhledy (silnice je považována za jednu z nejkrásnějších na světě) do přírodní rezervace Mys Dobré naděje: nejjihozápadnější cíp Afriky Cape Point, kde do sebe narážejí vlny Atlantického a Indického oceánu. Historický maják. Simon’s Town s koloniemi tučňáků.

4.den: Stellenbosh, Stolová hora. 

Výlet do druhého nejstaršího města v provincii – Stellenbosch, obklopené vinicemi na úbočích hor. Město je mezinárodně známé pro své krásné prostředí, kvalitní vína, historické budovy a slavnou univerzitu. Ochutnávka vína (v ceně zájezdu). Dle počasí vyjížďka na Stolovou horu, symbol jižní Afriky s nezapomenutelným panoramatem Kapského Města a poloostrova.

5.den: Inverdoorn. 

Přejezd do soukromé přírodní rezervace Inverdoorn. V rezervaci žije více než 1200 volně se potulujících zvířat včetně žiraf, zeber, surikat, antilop a samozřejmě také velká pětka (označení pěti nebezpečných afrických zvířat, které používají průvodci na safari – slon, lev, nosorožec, buvol, levhart a hroch – nemůžeme zaručit, že uvidíte všechny). Safari se specifickými otevřenými 4×4 auty. Nocleh v rezervaci v chatkách či v guesthousu s plnou penzí.

6.-7.den: Kapské Město – Praha. 

Dle letového řádu možnost posledních nákupů, individuální program, případně fakultativní výlety, návrat do Prahy.

Délka tras:
letadlem 19 000 km, minivanem 700 km, pěšky 3x 3-7 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 15-35 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování. Terénní džípy na safari v přírodní rezervaci Inverdoorn. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatým minivanem řízeným průvodcem, na safari terénní džípy. Ubytování: 3x hotel v Kapském Městě, 1x ve vybavených chatkách (nebo lodžích) - 2 lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 8700 Kč. Strava: 3x snídaně, 1x plná penze na safari.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatým minivanem řízeným průvodcem, na safari terénní džípy.
Ubytování:
3x hotel v Kapském Městě, 1x ve vybavených chatkách (nebo lodžích) - 2 lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 8700 Kč.
Strava:
3x snídaně, 1x plná penze na safari.

Mapa

Mapa - 0523/KAPSKÉ MĚSTO A REZERVACE INVERDOORN

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2020

Připravili jsme pro Vás katalog zájezdů 2020.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.