DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 12
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
03.02. - 14.02. 2024
503
63 290
Zájezd již proběhl

Popis

Hispaniola – ostrov ve Velkých Antilách, první evropská kolonie v Novém světě založená Kolumbem, je domovem dvou států – Haiti na západě a Dominikánské republiky na východě. Rozlohou je srovnatelný s Českou republikou. Je po Kubě druhým největším ostrovem Karibiku, proto zde nevládne typické proměnlivé počasí ostrůvků malých Antil, ale stabilnější a lépe předvídatelné počasí. Během okružní cesty po Dominikánské republice, jeho východní „španělské“ části, objevíte nejzajímavější místa země, časté koupání bude proloženo krátkými procházkami a výlety. Cestování v malé skupince (max. 14 osob) zaručí pohodovou atmosféru přes den i při večerním posezení.

Program zájezdu

1.den: Praha – Santo Domingo. 

Let na západ do hlavního města Dominikánské republiky. (Doba letu cca 10 hodin s jedním, nebo cca 14 hodin se dvěma přestupy). Přílet kolem půlnoci, ubytování.

2.den: Santo Domingo – Barahona. 

První koupel v Karibiku, přejezd do okolí Barahony, někdejšího centra impéria diktátora Trujilla. Podvečerní San Rafael: koupel v kaskádách říčky přímo v místě, kde ústí do moře.

3.-4.den: Barahona – Jarabacoa. 

Laguna Oviedo: možnost projíždky na loďce s pozorováním vodního ptactva. Přejezd dál na jihozápad až k samotné hranici s Haiti. Vesnička Cuevas, plavba loďkou do zátoky Bahia de las Aguilas: civilizací nedotčená pláž s bílým pískem, možnost pozdního oběda (čerstvé ryby). Cesta do vnitrozemí do města Jarabacoa. Návštěva vodopádů Salto Jimenoa I a Salto Jimenoa II s možností vykoupání.

5.-6.den: Jarabacoa – Sosúa. 

Klikatou silničkou přes hory do vysoko položeného města Constanza. Dále po horské cestě až k nejvyšším (celkem 135 m) vodopádům Karibiku – Aguas Blancas (2h chůze i s koupáním ve vodopádu). Cesta z hornatého vnitrozemí dolů na severní pobřeží se zastávkou ve výrobně doutníků. Říčka Damajagua tvořící kaskády a malé vodopády: možnost jednoduchého kaňonigu (1-2h, zvládne i úplný začátečník). Vyhlídka z hory Isabel de Torres (793 m) s replikou slavné sochy Krista Spasitele (Rio de Janeiro) nad přístavem Puerto Plata. Večer příjezd do přímořského letoviska Sosúa.

7.den: Sosúa – Samaná. 

Jízda po severním pobřeží dál na východ. Laguna Gri Gri: vyjížďka na loďce ze zarostlé sladkovodní laguny až do moře k jeskyni Golondrinas. Playa Grande: koupání a možnost oběda na pláži. K večeru příjezd na poloostrov Samaná do Las Terrenas.

8.den: Samaná – Santo Domingo. 

Dopolední návštěva vodopádu El Limón spojená s pěším výletem (od auta cca 45 min) a možností koupání. Odpoledne jedna z nejkrásnějších pláží Hispanioly – El Rincón. Podvečerní přejezd zpět do Santo Dominga.

9.-12.den: Santo Domingo – Praha. 

Pobyt v metropoli Dominikánské republiky. Prohlídka starého města Zona Colonial, koupání a závěrečný pobyt u moře. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 18 000 km, minibusem/auty 1100 km, pěšky 5x 3-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 28-31 °C, voda 25-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, pojištění CK proti úpadku, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká, po ostrově mikrobusy nebo auty. Ubytování: 10x hotely nebo penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. Strava: 10x snídaně.
Doprava:
Letecká, po ostrově mikrobusy nebo auty.
Ubytování:
10x hotely nebo penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím.
Strava:
10x snídaně.

Mapa

Mapa - 0503/DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

Encyklopedie

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.