DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA – PERLA KARIBIKU S VÝLETY

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 11
Náročnost: lehká
Strava: All Inclusive

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
26.11. - 07.12. 2020
520
49 990
Zájezd právě probíhá

Popis

Dominikánská republika je zemí, která vás překvapí těmi nejrůznějšími a nejhezčími barvami. Pokud vyrazíte na jakékoliv místo v této zemi, vždy vás něčím okouzlí. Mohou to být dlouhé bílé pláže a křišťálově modré moře nebo i fauna a flóra. Dominikánská republika je také jedna z minima turistických destinací, která nabízí devět odlišných přírodních zón. Právě nádherná scenérie, neopakovatelná malebnost horských štítů a jedinečných bílých pláží řadí tento ostrov mezi ty nejhezčí z celého Karibiku. Postupně vyzkoušíte relaxaci na nedotčených plážích, objevíme laguny nebo ještě nedotčené části horského masivu, kde nejvyšší horou karibských „Alp” je Pico Duarte (3 175 m). Máte-li rádi lenošení u moře s kombinací poznávacích výletů, tak právě pro vás je ideální tento zájezd. Ubytováni jsme v ****hotelu Viva Wyndham Dominicus Beachv přímo u pláže, s all-inclusive, programem a výlety již v ceně.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do DOMINIKÁNSKÉ REPUBLIKY, přílet večer nebo dle letového řádu až 2.den s přenocováním na letišti v Paříži, transfer na hotel, ubytování.

2. den:

Dle letového řádu transfer na hotel a ubytování nebo celodenní koupání na hotelové pláži či v bazénu, odpočinek po letu.

3. den:

Snídaně, dopoledne odjezd otevřeným truckem za poznáním života místních domorodců na dominikánském venkově. Navštívíme plantáž cukrové třtiny a dozvíme se, jak se zpracovává. Uvidíme, jak roste mnoho dalších zdejších plodin a tropické ovoce – mango, banány, ananas, kakao a káva. Nahlédneme také do typického domku vesničanů a budeme si zde moci zakoupit čerstvě zpracovanou čokoládu, kávu, lesní med a další. Též uvidíme, jak se vyrábí doutníky. Po projížďce městem na nás na ranči ve vnitrozemí bude čekat dominikánský oběd. Nezapomeňte plavky, cestou je zastávka na koupání ve vodopádu nebo na pláži Macao.

4. den:

Volný den, koupání, nákupy v blízkém městečku.

5. den:

Přestože památky v hlavním městě jsou zatím z důvodu opatření kvůli Covidu 19 uzavřené, můžete absolvovat tzv. panoramatickou verzi výletu. První zastávkou jsou jeskyně Los Tres Ojos se třemi kouzelnými jezírky s bohatou florou i faunou. Pak už na vás čeká nejstarší část města Zona Colonial. Zde pocítíte atmosféru dávných dobyvatelů a uvidíte, co všechno zde po sobě zanechali. Projdete nejstarší ulici Ameriky, uvidíte Kolumbův dům, Národní Pantheon, první katedrálu Ameriky a další pamětihodnosti. Po obědě v bufetovém restauraci vás čeká okružní jízda novou částí města, při které uvidíte např. pobřežní promenádu Malecon, nebo prezidentský palác.

6. den:

Volný den nebo fakultativně výlet na ostrov CATALINA.Po transferu do přístavu La Romana se nalodíte a vydáte k největšímu korálovému útesu Dominikánské republiky. Po zakotvení si vychutnáte šnorchlování spolu s mnoha druhy barevných rybek a jiných živočichů. Výbava na šnorchlování vám bude zapůjčena na lodi. Po té pokračujete na ostrov Catalina, kde vás čeká bufetový oběd a odpočinek ve stínu palem, nebo opět šnorchlování podél korálů. Odpoledne se vrátíte do přístavu, kde na vás bude čekat transfer do hotelu.

7. den:

Volný den, koupání, možnost zajištění zapůjčení čtyřkolek nebo jen tak lenošení na pláži.

8. den:

Odjezd na povinný výlet všech turistů, kteří navštíví Dominikánskou republiku, a to do „perly Karibiku“ na ostrov SAONA. Po nalodění v BAYAHIBE, se vydáme na motomaránu podél pobřeží národního parku Del Este až k ostrovu SAONA. Cestou je zastávka na koupání v překrásné azurové zátoce, kde si můžeme užít vodní hrátky ve velké mělké laguně a při tom pozorovat barevné mořské hvězdice. Na ostrově nás čekají jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku a také typický dominikánský oběd formou bufetu. Po obědě máme asi 2 hodiny na lenošení a koupání.

9. den:

Volný den, koupání, fakultativně odjezd na celodenní výlet vč. oběda do nádherné přírody NP LOS HAITISES. Po transferu do městečka Sabana de la Mar přesedneme na člun, který se proplete mangrovovými lagunami až do zátoky SAMANA. Budeme proplouvat kolem ostrůvků s obležením ptactva (pelikáni, volavky atd.). Navštívíme jeskyně, které skrývají malby původních obyvatel ostrova Hispaniola – Tainů. Poobědváme na ranči v podhůří Cordillera Oriental. Na zpáteční cestě navštívíme dominikánský domek se zahradou, kde uvidíme, jak se pěstuje cukrová třtina, grepy a další dominikánské plodiny např. kakao a káva, které budeme mít možnost i ochutnat.

10. – 11. den:

Dopoledne ještě krátká relaxace u moře, potom transfer na letiště, přelet do Prahy.

Pozn.

Po návratu nutné podstoupit test na Covid-19 či karanténu.

Délka tras:
letadlem 18 000 km
Počasí:
vzduch 28-31 °C, voda 25-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Zpáteční letenka do Dominikánské republiky vč. let. tax a poplatků v max. výši 26 000 Kč, transfer na/z hotelu, 9x nocleh v ****hotelu s all-inclusive, výlet do hlavního města s prohlídkou a obědem, výlet na ostrov Saona s obědem, místní výlety s českým průvodcem, informační materiály. 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, příplatek za pokoj superior nebo bungalow 3.000,- Kč/osoba/pobyt. Příplatek pro případ pandemie Covid-19 za 660 Kč.
Doprava:
Zpáteční letenka do Dominikánské republiky vč. let. tax a poplatků v max. výši 26 000 Kč, transfer na/z hotelu, výlet do hlavního města s prohlídkou a obědem, výlet na ostrov Saona s obědem.
Ubytování:
9x nocleh v ****hotelu. 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, příplatek za pokoj superior nebo bungalow 3.000,- Kč/osoba/pobyt
Strava:
9x all-inclusive, 2x výlety s obědem.
Poznámka:
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“, výlet do San Pedro de Macoris cca 65 USD (platba na místě), výlet do národního parku Les Haiteses cca 120 USD (platba na místě).

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2020

Připravili jsme pro Vás katalog zájezdů 2020.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.