DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA – PERLA KARIBIKU S VÝLETY

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 11
Náročnost: lehká
Strava: All Inclusive

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
03.05. - 13.05. 2022
506
56 290
sleva 1 500
Zájezd již proběhl

Popis

Dominikánská republika je zemí, která vás překvapí těmi nejrůznějšími a nejhezčími barvami. Pokud vyrazíte na jakékoliv místo v této zemi, vždy vás něčím okouzlí. Mohou to být dlouhé bílé pláže a křišťálově modré moře nebo i fauna a flóra. Dominikánská republika je také jedna z minima turistických destinací, která nabízí devět odlišných přírodních zón. Právě nádherná scenérie, neopakovatelná malebnost horských štítů a jedinečných bílých pláží řadí tento ostrov mezi ty nejhezčí z celého Karibiku. Postupně vyzkoušíte relaxaci na nedotčených plážích, objevíme laguny nebo ještě nedotčené části horského masivu, kde nejvyšší horou karibských „Alp” je Pico Duarte (3 175 m). Máte-li rádi lenošení u moře s kombinací poznávacích výletů, tak právě pro vás je ideální tento zájezd. V květnovém termínu jsme ubytováni v ***** hotelu Impressive Resorts & Spa Punta Cana přímo u pláže, s all-inclusive, programem a výlety již v ceně. Na místě bude místní česky mluvící průvodce, který s Vámi absolvuje všechny výlety.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do DOMINIKÁNSKÉ REPUBLIKY, přílet večer transfer na hotel, ubytování.

2. den:

Celodenní koupání na hotelové pláži či v bazénu, odpočinek po letu.

3. den:

Snídaně, dopoledne odjezd otevřeným truckem za poznáním života místních domorodců na dominikánském venkově. Navštívíme plantáž cukrové třtiny a dozvíme se, jak se zpracovává. Uvidíme, jak roste mnoho dalších zdejších plodin a tropické ovoce – mango, banány, ananas, kakao a káva. Nahlédneme také do typického domku vesničanů a budeme si zde moci zakoupit čerstvě zpracovanou čokoládu, kávu, lesní med a další. Též uvidíme, jak se vyrábí doutníky. Po projížďce městem na nás na ranči ve vnitrozemí bude čekat dominikánský oběd. Nezapomeňte plavky, cestou je zastávka na koupání ve vodopádu nebo na pláži MACAO.

4. den:

Volný den, koupání, nákupy v blízkém městečku. Fakultativně výlet do kouzelné SAMANY a na vodopád EL LIMON. Přímo od hotelu pojedeme do panenské přírody deštného pralesa na poloostrově SAMANY. Dojdeme (či dojedeme na koni) k největšímu vodopádu EL LIMON. Při zpáteční cestě bude ještě zastávka na krásných plážích ostrůvku BACARDI.

5. den:

Přestože památky v hlavním městě jsou zatím z důvodu opatření kvůli Covidu 19 uzavřené, můžete absolvovat tzv.panoramatickou verzi výletu. První zastávkou jsou jeskyně LOS TRES OJOS se třemi kouzelnými jezírky s bohatou florou i faunou. Pak už na vás čeká nejstarší část města Zona Colonial. Zde pocítíte atmosféru dávných dobyvatelů a uvidíte, co všechno zde po sobě zanechali. Projdete nejstarší ulici Ameriky, uvidíte Kolumbův dům, Národní Pantheon, první katedrálu Ameriky a další pamětihodnosti. Po obědě v bufetovém restauraci vás čeká okružní jízda novou částí města, při které uvidíte např. pobřežní promenádu Malecon, nebo prezidentský palác.

6. den:

Volný den.

7. den:

Volný den nebo fakultativně výlet na ostrov CATALINA. Po transferu do přístavu LA ROMANA se nalodíte a vydáte k největšímu korálovému útesu Dominikánské republiky. Po zakotvení si vychutnáte šnorchlování spolu s mnoha druhy barevných rybek a jiných živočichů. Výbava na šnorchlování vám bude zapůjčena na lodi. Poté pokračujete na ostrov Catalina, kde vás čeká bufetový oběd a odpočinek ve stínu palem, nebo opět šnorchlování podél korálů. Odpoledne se vrátíte do přístavu, kde na vás bude čekat transfer do hotelu.

8. den:

Odjezd na povinný výlet všech turistů, kteří navštíví Dominikánskou republiku, a to do „perly Karibiku“ na ostrov SAONA. Po nalodění v BAYAHIBE, se vydáme na motomaránu podél pobřeží národního parku DEL ESTE až k ostrovu SAONA. Cestou je zastávka na koupání v překrásné azurové zátoce, kde si můžeme užít vodní hrátky ve velké mělké laguně a při tom pozorovat barevné mořské hvězdice. Na ostrově nás čekají jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku a také typický dominikánský oběd formou bufetu. Po obědě máme asi 2 hodiny na lenošení a koupání.

9. den:

Volný den, koupání, fakultativně odjezd na celodenní výlet vč. oběda do nádherné přírody NP LOS HAITISES. Po transferu do městečka Sabana de la Mar přesedneme na člun, který se proplete mangrovovými lagunami až do zátoky SAMANA. Budeme proplouvat kolem ostrůvků s obležením ptactva (pelikáni, volavky atd.). Navštívíme jeskyně, které skrývají malby původních obyvatel ostrova Hispaniola – Tainů. Poobědváme na ranči v podhůří Cordillera Oriental. Na zpáteční cestě navštívíme dominikánský domek se zahradou, kde uvidíme, jak se pěstuje cukrová třtina, grepy a další dominikánské plodiny např. kakao a káva, které budeme mít možnost i ochutnat.

10. – 11. den:

Dopoledne ještě krátká relaxace u moře, potom transfer na letiště, přelet do Prahy.

Pozn.

Před odletem z destinace je nutné podstoupit PCR test (cca 135 USD) a na základě negativního výsledku budete vpuštěni do letadla. Po příletu do ČR je nutné nastoupit do 5denní karantény, kterou je možné ukončit 6. den negativním výsledkem PCR testu.

Délka tras:
letadlem 18 000 km
Počasí:
vzduch 28-31 °C, voda 25-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Zpáteční letenka do Dominikánské republiky vč. let. tax a poplatků v max. výši 26 000 Kč, transfer na/z hotelu, 9x nocleh v ***** hotelu s all-inclusive, výlet do hlavního města s prohlídkou a obědem, výlet na ostrov Saona s obědem, místní výlet do vnitrozemí s českým průvodcem, informační materiály.
Doprava:
Zpáteční letenka do Dominikánské republiky vč. let. tax a poplatků v max. výši 26 000 Kč, transfer na/z hotelu.
Ubytování:
9x nocleh v ***** hotelu s all-inclusive, 1lůžkový pokoj 10 500 Kč.
Strava:
9x all-inclusive.
Poznámka:
V ceně není: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci V ceně je, výlet na ostrov Catalina cca 90 USD (platba na místě), výlet do národního parku Les Haiteses cca 150 USD (platba na místě).
Příplatky: 1lůžkový pokoj 10 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 660 Kč nebo do 80 000 Kč za 1 260 Kč, příplatek pro případ pandemie Covid-19 za 660 Kč.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.