ČTYŘMI ZEMĚMI JIŽNÍ AMERIKY – ARGENTINA, URUGUAY, PARAGUAY, BRAZÍLIE

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 20
Náročnost: střední
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
28.03. - 16.04. 2023
501
90 990
Rezervovat

Popis

Putování mezi nejvyhlášenějšími jihoamerickými velkoměsty Buenos Aires a Rio de Janeiro nabité poznáním i zážitky. Tři hlavní města – Buenos Aires, Montevideo a Asunción. Národní parky a rezervace mokřadů s bohatou exotickou zvířenou i nejjižnějším palmovým hájem světa. Bývalé jezuitské misie (viděli jste film Mise?). Dva z nejúžasnějších vodopádů světa – nejdelší Moconá i slavnější Iguazú. A pláže Atlantiku v božském i ďábelském Riu na závěr.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Buenos Aires.

Let do hlavního města Argentiny u ústí Rio de La Plata. Prohlídka: Plaza de Mayo s katedrálou a prezidentským palácem Casa Rosada, nejširší ulice světa Avenida 9 de Julio s obeliskem, barevná čtvrť La Boca s uličkou Caminito, hřbitov Recoleta s hrobem Evity Perónové, večerní bohémská čtvrť San Telmo s hospůdkami a tančírnami tanga. Výlet do delty veletoku Paraná – vlakem do Tigre, vstupní brány do bludiště ostrovů a říčních kanálů: projížďka lodí s procházkou po pevnině, honosná sídla z počátku 20. století.

4.-5.den: Colonia del Sacramento, Montevideo.

Plavba přes Stříbrnou řeku (záliv Río de la Plata) do Uruguaye. Colonia del Sacramento (UNESCO) – historické město s koloniálním šarmem: Plaza Mayor a Plaza Armas, nejstarší kostel Iglesia Matriz, divadlo, maják. Přejezd do metropole Montevidea: historické centrum Ciudad Vieja, Plaza Independencia se sochou národního hrdiny Artigase, Plaza Constitución s katedrálou. Návrat lodí do Buenos Aires.

6.-7.den: Buenos Aires – Colón. P.N. El Palmar.

Přejezd na sever do oblasti Litoralu, známé popíjením maté a taneční hudbou chamamé. Provincie Entre Ríos (Mesopotamia) ležící mezi řekami Paraná a Uruguay, Colón – půvabné letovisko na řece Uruguay: nábřežní promenáda, možnosti relaxace na pláži, plavby po řece Uruguay k říčním ostrovům, návštěvy termálů nebo vinařství s ochutnávkou. Výlet do národního parku El Palmar – oblasti s porostem vysokých palem yatay (nejjižnější palmový háj světa): Lehčí turistika podél říček a palmovými háji, nádherné výhledy ze skály La Glorieta, možnost pozorování pštrosů nandu, pásovců, lišek, viskač či kapybar.

8.-9.den: Colón – Posadas.

Přejezd do provincie Corrientes, přes Mercedes do Colonie Caros Pellegrini. Ranní plavba loďkou na Lagunu del Iberá: součást rezervace rozsáhlých mokřadů Esteros del Iberá, plovoucí ostrůvky, porosty barevných leknínů, možnost pozorovat na 300 druhů ptáků, kajmany, hady (vč. anakondy žluté), vydry, kapybary, jelence, vřešťany, motýly. Přejezd do Posadas na řece Paraná: katedrála, růžová budova Casa de Gobierno.

10.-11.den: El Soberbio, Saltos del Moconá.

Provincie Misiones, subtropická oblast pěstování maté a tabáku, čajové plantáže, citrusové háje. Jezuitské misie Santa Ana a San Ignácio Miní (UNESCO). Od Paraná zpět do povodí Uruguaye. El Soberbia. Nejdelší vodopády světa Yucuma (resp. Moconá) – impozantní, 3 km dlouhé kaskády na soutoku řek Uruguay a Pepirí- -Guazú: plavba člunem pod vodopády. Návrat do Posadas.

12.-13.den: Posadas – Asunción.

Přejezd přes řeku Paraná z Argentiny do paraguayského Encarnación: osady indiánů Guaraní a jezuitské misie z 17.-18. stol. Trinidad a Jesús de Tavarangue (UNESCO). Přejezd do hlavního města Asunción, ležícího na řece Paraguay: Palacio Gobernio, Casa Viola, Plaza Constitución s katedrálou, divadlo, mauzoleum Panteón de los Héroes.

14.-15.den: Asunción – Foz do Iguaçú.

Výlet do Areguá, malebného „jahodového“ města na břehu jezera Ypacaraí. Itauguá proslulá jemnými krajkami, Caacupé s impozantní bazilikou, Yaguarón: františkánský kostel, klenot koloniální architektury. Přejezd na východ země do hraničního dvojměstí Ciudad del Este/ Foz do Iguaçú. Přes řeku Paraná do Brazílie.

16.-17.den: N.P. Iguazú – Rio de Janeiro.

N.P. Iguazú (UNESCO) – nejmohutnější (až 2,5 km široké) a asi nejkrásnější vodopády na světě, desítky kaskád. Výhledy na vodopády z argentinské i brazilské strany, setkání s nosály, možnost plavby loďkou pod vodopády až k Ďáblovu chřtánu. Odlet na pobřeží Atlantiku.

18.-20.den: Rio de Janeiro – Praha.

Prohlídka Ria (UNESCO), města samby a nejslavnějšího karnevalu na světě: moderní katedrála, Selarónovo schodiště, jízda historickou tramvají do čtvrti St. Teresa, relaxace na slavné pláži Copacabana a Ipanema. Lanovkou na Pao de Açúcar (Cukrová homole, 396 m), průjezd pralesem N.P. Tijuca a výhled na město z hory Corcovádo (Hrbáč, 710 m) se sochou Krista. Odlet domů.

Pozn.

Mapka k zájezdu u trasy č. 49 Patagonie a Ohňová země.

Délka tras:
letadlem 24 000 km, po zemi 3200 km, lodí 80 km, pěšky 5x 4-10 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 22-28 °C, voda 21-26°C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlety člunem na Lagunu del Iberá a pod vodopády Saltos del Moconá. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelet Foz do Iguaçú - Rio včetně tax a poplatků (limit 24 000 Kč), loď přes La Plata a zpět, pozemní (autobusy, minibusy, taxi). Ubytování: 17x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8500 Kč (17x). Strava: Na některých místech ubytování snídaně.
Doprava:
Mezinárodní letecká a přelet Foz do Iguaçú - Rio včetně tax a poplatků (limit 24 000 Kč), loď přes La Plata a zpět, pozemní (autobusy, minibusy, taxi)
Ubytování:
17x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8500 Kč (17x)
Strava:
Na některých místech ubytování snídaně

Všeobecné informace

Pasy a víza: Budete potřebovat platný cestovní pas (platnost minimálně 6 měsíců po návratu zpět do České republiky) a fotokopii jeho zadní dvoustrany pro případ ztráty pasu. Pro vstup do Argentiny, Uruguaye, Paraguaye a Brazílie není třeba vstupní vízum.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů – cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění – trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) – nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Doporučená očkování (nejsou tedy povinná) •očkování proti břišnímu tyfu •očkování proti žloutence typu A •ověřit si platnost očkování proti tetanu •preventivní prohlídka u zubního lékaře. Podrobné informace o očkování a cenách jednotlivých vakcín se dozvíte v centrech cestovní medicíny. DOPORUČENÉ VYBAVENÍ LÉKÁRNIČKY Vaši osobní lékárničku doporučujeme vybavit těmito léky: •proti průjmu – Immodium kapsle, Endiaron tablety •proti bolestem kloubů, hlavy – Ibuprofen tablety •proti zvýšené teplotě – Paralen tablety, Acylpyrin tablety •proti bolestem zubů – Ibalgin tablety, Ataralgin tablety • na povrchová poranění – jódové pero, Septonex spray, obinadla, náplasti •proti alergické reakci při bodnutí hmyzem -Fenistil gel •proti nevolnosti v dopravních prostředcích – Kinedryl tablety •širokospektrální antibiotikum – např. Augmentin, Klacid, užívání antibiotik je vhodné konzultovat s praktickým lékařem

Těm, kteří trvale užívají nějaké léky, doporučujeme, aby si tyto léky vzali s sebou v dostatečném množství a měli je s sebou při letecké přepravě v příručním zavazadle (minim. na 14 dní pro případ zpožděného hlavního zavazadla)

Ubytování: Během zájezdu je ubytování zajištěno v hotelech a penzionech latinsko-amerického standardu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj možný za příplatek.

Strava: Do Argentiny se nesmí převážet žádné potraviny. Stravování není v ceně. Na některých místech při ubytování bude snídaně.

Voda: Raději nepijte vodu z neznámých zdrojů. Nedoporučujeme pít vodu z vodovodu, případně nutné před použitím alespoň 10 minut převařit nebo dezinfikovat tabletami. Doporučujeme kupovat vodu a nápoje pouze v uzavřených plastikových lahvích s neporušeným uzávěrem.

Jídlo: Během celé cesty jsou k dispozici tradiční rychlá občerstvení. Na ulici si jídlo vybírejte pečlivě. Jezte teplá a čerstvá jídla, vyhněte se salátům, nevařenému masu a rybám. Mléko nemusí být vždy pasterizováno, ale jogurty bývají hygienicky nezávadné. Ovoce a zeleninu si raději před požitím důkladně omyjte nebo oloupejte. S výběrem jídla vám ochotně pomůže průvodce.

Doprava: Doprava do Buenos Aires a zpět z Rio de Janeira je zajištěna letecky se společností KLM s přestupem v Amsterodamu. Místní let Iguazú-Rio se společností bude upřesněn v informačním dopise.Po Argentině, Uruguayi, Paraguayi a Brazílii se budeme přepravovat vlakem, autobusem, minibusem, člunem, trajektem, taxi.

Klimatické poměry: V dubnu je v těchto zemích průměrná teplota 25°C (maximální teplota je 31°C a minimální teplota je 22°C).Podnebí je v této lokalitě příjemné po celý duben. Může dojít k mírným dešťovým srážkám.

Jak se zabalit: Základním pravidlem je cestovat nalehko. Většinu věcí si můžete v místě pobytu koupit, stravovat se lze v místních restauracích či jednodušších stravovnách, koupit si ovoce na tržnici apod. Není potřeba brát velké množství oblečení. Pro tento druh cestování je nejvhodnějším zavazadlem batoh (o obsahu cca 60 l). V žádném případě nedoporučujeme sportovní tašky či objemné skořepinové kufry bez koleček (špatně se přenášejí!) Vedle batohu je ev. možné mít menší textilní kufr na kolečkách. Na kratší výlety se hodí menší batůžek (obsah cca 20 l). Do teplého počasí jsou nejlepší bavlněné oděvy, zakrývající tělo před sluncem, hmyzem a případnými zvědavými pohledy. Doporučujeme také funkční termoprádlo (Moira, Klimatex), které se snadno udržuje a dobře po vyprání usychá. Na přejezdy v klimatizovaných dopravních prostředcích přijde vhod lehká nepromokavá bunda, mikina s dlouhým rukávem (například fleece). Na nohy budete potřebovat především lehkou obuv (sandály) a kvalitní botasky.Na ochranu proti slunci vezměte sluneční brýle s UV filtrem, pomádu na rty taktéž s UV faktorem, pokrývku hlavy. Doporučujeme také deštník či pláštěnku. Nezapomeňte s sebou repelent proti komárům. Z našich zkušeností je nejlepší Autan, běžně dostupný v lékárnách či drogeriích. Ve všech navštívených zemích lze zakoupit běžné toaletní potřeby (šampon, mýdlo, zubní pasta, toaletní papír). Vhod přijdou také špunty do uší (hlasitá hudba v dopravních prostředcích, „hluční“ spolunocležníci, aj.). Pro případ časného ranního vstávání doporučujeme mít budík (hodinky, mobil), dále pak baterku (výpadky elektrického proudu), kryt na batoh (zabrání ušpinění či zaprášení věcí a chrání je i před průnikem vody do batohu). Bude se hodit také kapesní nůž či šňůra na pověšení prádla. Veškeré cennosti (pas, peníze a letenku) doporučujeme uložit do speciálního opasku (tzv. moneybelt – lze zakoupit v prodejnách sportovních potřeb). Menší sumu peněz pro denní použití (cca 5 – 10 USD v místní měně) mějte uloženou na snadno dostupném místě (pouzdro na krk, ledvinka, aj.).

Valutové vybavení: 
Měna:
Argentina – peso (ARS), orientační kurs 1 USD = cca 35 ARS, 1 ARS = cca 0,60 Kč
Uruguay – peso (UYU), orientační kurs 1 USD = cca 28 UYU, 1 UYU = cca 0,75 Kč
Paraguay – guarani (PYG), orientační kurs 1USD = 6000 PYG, 1000 PYG = cca 3,80 Kč
Brazílie – real (BRL), orientační kurs: 1 USD = cca 3,4 BRL, 1 BRL = cca 6 Kč
Kapesné: Kapesné budete potřebovat na nákup potravin, jídla v restauracích, na vstupné do památek a na případný nákup suvenýrů. Měna, kterou je vhodné mít s sebou, jsou americké dolary. Doporučená částka s sebou je asi 600-700 USD. Pro neočekávané případy doporučujeme mít s sebou ještě finanční rezervu, nejlépe v podobě cestovních šeků či platebních karet. Výměnu dolarů za místní měny je nejlépe provést v bance, nikoliv u pouličních obchodníků.

Orientační ceny některých vstupů (někde mohou být ceny vyšší):
Argentina NP Iguazú – argentinská strana – 600 ARS
Brazílie NP Iguazú – brazilská strana – 58 BRL/795 ARS Rio – vstup + doprava Corcovádo (pozemní lanovka, ev. minibus) – 56 BRL – platba možná pouze platební kartou (kdo nevlastní, zaplatí za Vás průvodce a vybere náhradu v Kč, USD či BRL dle domluvy) Rio – vstup + lanovka Pao de Acúcar – 76 BRL
Na některých místech slevy nad 60 let.

Personál: Průvodcem zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Napětí:110 – 230 V, frekvence: 50/60 Hz. Elektrické zásuvky: dva ploché konektory (americký standard), dva kulaté konektory bez uzemnění (podobné jako v ČR). Ačkoliv zásuvky bývají často kombinované (pro oba typy), přesto doporučujeme pořídit si redukci, kterou můžete zakoupit v elektrických potřebách, nebo na letišti. Počet zásuvek bývá na pokojích omezen (max. 2) a pokud plánujete nabíjet více zařízení (foťák, kamera, telefon), doporučujeme přibalit si roztrojku. Většina nabíječek k těmto zařízením funguje i při 110 V. Pozor na kulmy a fény. Ty raději nechte doma. Nejsou uzpůsobeny pro použití v takové síti a dojde k jejich zničení. Ponorné vařiče fungovat mohou, ale ohřev vody bude trvat déle a mohou přetížit místní el. rozvody.

Telefon a internet: O2, T-Mobile i Vodafone mají v Latinské Americe své roamingové partnery. Pokrytí mobilním signálem je na dobré úrovni, pouze v odlehlých oblastech může docházet k výpadkům. Před cestou se ujistěte, že máte aktivován roaming a že váš telefon podporuje i frekvence 850 / 1900 MHz. Ceny hovorů a sms vám sdělí váš operátor.

Internet: Internetové kavárny jsou dostupné ve větších městech a v turistických destinacích. Mnohé kavárny, restaurace a hotely nabízejí připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi. Rychlost není nijak závratná, ale k přijímání a odesílání emailů je dostačující. Cena za 1 hodinu bývá cca 1 USD. Na většině míst při ubytování je možné se připojit k Wi-Fi zdarma.

Pošta: Známky na pohledy se prodávají na poštách, stojí cca 1,5 USD a doručení do ČR trvá 2–3 týdny.


Poznámky: 
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.