ČTYŘMI ZEMĚMI JIŽNÍ AMERIKY – ARGENTINA, URUGUAY, PARAGUAY, BRAZÍLIE

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 20
Náročnost: střední
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
29.03. - 17.04. 2024
501
96 990
Rezervovat

Popis

Putování mezi nejvyhlášenějšími jihoamerickými velkoměsty Buenos Aires a Rio de Janeiro nabité poznáním i zážitky. Tři hlavní města – Buenos Aires, Montevideo a Asunción. Národní parky a rezervace mokřadů s bohatou exotickou zvířenou i nejjižnějším palmovým hájem světa. Bývalé jezuitské misie (viděli jste film Mise?). Dva z nejúžasnějších vodopádů světa – nejdelší Moconá i slavnější Iguazú. A pláže Atlantiku v božském i ďábelském Riu na závěr.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Buenos Aires.

Let do hlavního města Argentiny u ústí Rio de La Plata. Prohlídka: Plaza de Mayo s katedrálou a prezidentským palácem Casa Rosada, nejširší ulice světa Avenida 9 de Julio s obeliskem, barevná čtvrť La Boca s uličkou Caminito, hřbitov Recoleta s hrobem Evity Perónové, večerní bohémská čtvrť San Telmo s hospůdkami a tančírnami tanga. Výlet do delty veletoku Paraná – vlakem do Tigre, vstupní brány do bludiště ostrovů a říčních kanálů: projížďka lodí s procházkou po pevnině, honosná sídla z počátku 20. století.

4.-5.den: Colonia del Sacramento, Montevideo.

Plavba přes Stříbrnou řeku (záliv Río de la Plata) do Uruguaye. Colonia del Sacramento (UNESCO) – historické město s koloniálním šarmem: Plaza Mayor a Plaza Armas, nejstarší kostel Iglesia Matriz, divadlo, maják. Přejezd do metropole Montevidea: historické centrum Ciudad Vieja, Plaza Independencia se sochou národního hrdiny Artigase, Plaza Constitución s katedrálou. Návrat lodí do Buenos Aires.

6.-7.den: Buenos Aires – Colón. P.N. El Palmar.

Přejezd na sever do oblasti Litoralu, známé popíjením maté a taneční hudbou chamamé. Provincie Entre Ríos (Mesopotamia) ležící mezi řekami Paraná a Uruguay, Colón – půvabné letovisko na řece Uruguay: nábřežní promenáda, možnosti relaxace na pláži, plavby po řece Uruguay k říčním ostrovům, návštěvy termálů nebo vinařství s ochutnávkou. Výlet do národního parku El Palmar – oblasti s porostem vysokých palem yatay (nejjižnější palmový háj světa): Lehčí turistika podél říček a palmovými háji, nádherné výhledy ze skály La Glorieta, možnost pozorování pštrosů nandu, pásovců, lišek, viskač či kapybar.

8.-9.den: Colón – Posadas.

Přejezd do provincie Corrientes, přes Mercedes do Colonie Caros Pellegrini. Ranní plavba loďkou na Lagunu del Iberá: součást rezervace rozsáhlých mokřadů Esteros del Iberá, plovoucí ostrůvky, porosty barevných leknínů, možnost pozorovat na 300 druhů ptáků, kajmany, hady (vč. anakondy žluté), vydry, kapybary, jelence, vřešťany, motýly. Přejezd do Posadas na řece Paraná: katedrála, růžová budova Casa de Gobierno.

10.-11.den: El Soberbio, Saltos del Moconá.

Provincie Misiones, subtropická oblast pěstování maté a tabáku, čajové plantáže, citrusové háje. Jezuitské misie Santa Ana a San Ignácio Miní (UNESCO). Od Paraná zpět do povodí Uruguaye. El Soberbia. Nejdelší vodopády světa Yucuma (resp. Moconá) – impozantní, 3 km dlouhé kaskády na soutoku řek Uruguay a Pepirí- -Guazú: plavba člunem pod vodopády. Návrat do Posadas.

12.-13.den: Posadas – Asunción.

Přejezd přes řeku Paraná z Argentiny do paraguayského Encarnación: osady indiánů Guaraní a jezuitské misie z 17.-18. stol. Trinidad a Jesús de Tavarangue (UNESCO). Přejezd do hlavního města Asunción, ležícího na řece Paraguay: Palacio Gobernio, Casa Viola, Plaza Constitución s katedrálou, divadlo, mauzoleum Panteón de los Héroes.

14.-15.den: Asunción – Foz do Iguaçú.

Výlet do Areguá, malebného „jahodového“ města na břehu jezera Ypacaraí. Itauguá proslulá jemnými krajkami, Caacupé s impozantní bazilikou, Yaguarón: františkánský kostel, klenot koloniální architektury. Přejezd na východ země do hraničního dvojměstí Ciudad del Este/ Foz do Iguaçú. Přes řeku Paraná do Brazílie.

16.-17.den: N.P. Iguazú – Rio de Janeiro.

N.P. Iguazú (UNESCO) – nejmohutnější (až 2,5 km široké) a asi nejkrásnější vodopády na světě, desítky kaskád. Výhledy na vodopády z argentinské i brazilské strany, setkání s nosály, možnost plavby loďkou pod vodopády až k Ďáblovu chřtánu. Odlet na pobřeží Atlantiku.

18.-20.den: Rio de Janeiro – Praha.

Prohlídka Ria (UNESCO), města samby a nejslavnějšího karnevalu na světě: moderní katedrála, Selarónovo schodiště, jízda historickou tramvají do čtvrti St. Teresa, relaxace na slavné pláži Copacabana a Ipanema. Lanovkou na Pao de Açúcar (Cukrová homole, 396 m), průjezd pralesem N.P. Tijuca a výhled na město z hory Corcovádo (Hrbáč, 710 m) se sochou Krista. Odlet domů.

Pozn.

Mapka k zájezdu u trasy č. 49 Patagonie a Ohňová země.

Délka tras:
letadlem 24 000 km, po zemi 3200 km, lodí 80 km, pěšky 5x 4-10 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 22-28 °C, voda 21-26°C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlety člunem na Lagunu del Iberá a pod vodopády Saltos del Moconá. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelet Foz do Iguaçú - Rio včetně tax a poplatků (limit 24 000 Kč), loď přes La Plata a zpět, pozemní (autobusy, minibusy, taxi). Ubytování: 17x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9500 Kč (17x). Strava: Na některých místech ubytování snídaně.
Doprava:
Mezinárodní letecká a přelet Foz do Iguaçú - Rio včetně tax a poplatků (limit 24 000 Kč), loď přes La Plata a zpět, pozemní (autobusy, minibusy, taxi)
Ubytování:
17x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9500 Kč (17x)
Strava:
Na některých místech ubytování snídaně

Mapa

Encyklopedie

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.