MALLORCA – TURISTIKA, POZNÁVÁNÍ A KOUPÁNÍ

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 10
Náročnost: lehká
Strava: Polopenze
Destinace: Mallorca

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
23.09. - 02.10. 2024
509
32 990
sleva 500
Rezervovat

Popis

Poznejte blízký ostrov ve Středozemním moři. Mallorka nabízí širokou škálu výletů především v pohoří Tramuntana, které se táhne na severozápadě ostrova. Většina lidí přijíždí na ostrov za koupáním a za sluncem. Pro Vás může být teplé moře (25°C) odměnou na závěr dne. Zdoláte nejvyšší turisticky dosažitelný vrchol – Massanellu (1352m), projdete část ojedinělé soutěsky Torrent de Pareis ze zátoky Sa Calobra, vystoupáte na “Matterhorn” ostrova – vrchol Galatzó (1026m). Navštívíte malebné městečko Valldemossa, kde pobýval a tvoři Chopin, krápníkové jeskyně Coves del Drac s podzemním jezerem a jistě Vás osloví i hlavní město Palma. Budete bydlet 7 nocí v hotelu 3* s bohatou bufetovou polopenzí s přístupen do moře přímo z hotelu a 2 noci v bývalém klášteře v srdci pohoří Tramuntana s osobitou atmosférou.

Program zájezdu

1.den:

Odjezd z hotelu na letiště a odlet do Prahy

2.den:

V jihozápadní části ostrova dojdete na skalisko zvané „čertův balkon“, je to útes 400 m nad mořem s výhledem na ostrov Dragonera, sestoupíte k rozvalinám kláštera Sa Trapa a úbočím pobřežních skal dojdete až k moři do městečka Sant Elm (3 – 4 hod, ↑290 m, ↓ 610 m), kde Vás čeká písečná pláž a koupání.

3.den:

Od přehradního jezera Cuber v pohoří Tramuntana vystoupáte do průsmyku pod vrchol L´Ofre (1090 m), zájemci zdolají vrchol s krásným výhledem (75 min tam i zpět, ↑ 200 m, ↓ 200 m), pak společně sestoupíte ke statku Finca L´Ofre a dále po poutní stezce jedním z nejkrásnějších kaňonů Mallorky do městečka Biniaraix (3,25 hod, ↑ 350 m, ↓ 990 m – bez odbočky na vrchol); prohlídka přímořského letoviska Port de Sóller.

4.den

Navštívíte krápníkové jeskyně Coves del Drac, kde uvidíte jedno z největších podzemních jezer na světě; odpoledne hlavní město Palma – královský palác, katedrála, arabské lázně, kostel a klášter sv. Františka, úzké uličky a náměstíčka starého města s hospůdkami a bary, obchod s výrobky z mallorských perel; ubytování v pohoří Tramuntana v klášteře Lluc na 2 noci.

5.den:

Po klikaté strmé silnici sjedete z výšky 800 m až k moři k zátoce Sa Calobra, projdete tunelem ve skále a od moře budete postupovat soutěskou Torrent de Pareis, kterou si mezi vysokými skalami prorazila k moři říčka, budete přelézat velké vápencové kameny, budete hledat cestu pro průchod dnem úzké soutěsky, kdo se bude chtít dostat hlouběji do kaňonu, musí se protáhnout za pomoci lana úzkou skalní štěrbinou, na závěr dne vás čeká báječná koupel (2 – 5 hod, ↑ 130m, ↓ 130m, záleží na Vás, kam až budete chtít dojít).

6.den:

Vystoupíte na nejvyšší turisticky dosažitelný vrchol Mallorky – Massanellu (1352 m), po lesních cestách se dostanete na pěšiny vysokohorského charakteru, na vrcholu vám pak leží u nohou celá Mallorka (4,5 hod, ↑770 m, ↓770 m), je možné výstup kdykoliv přerušit a spokojit se s výhledem z nižší pozice; na závěr dne si prohlédnete klášter Lluc.

7.den:

Mezi nejnavštěvovanější místa ostrova patří město Valldemossa, podniknete okružní túru v jeho okolí po starých jezdeckých cestách, projdete hřebenovou cestu s impozantními výhledy na pobřeží, do Valldemossy se vrátíte dle výběru za 3,5 – 5 hod (↑ i ↓ 450 – 660 m); prohlídka Valldemossy včetně kláštera.

8.den:

Z vesničky Orient vystoupáte ke zříceninám hradu Castell d´Alaró (822 m) na vrcholu skalního ostrohu s výhledy do centrální roviny a na tisícové vrcholy; od hradu sestoupíte kolem statku Finca Es Verger k městu Alaró (3 hod, ↑340 m, ↓590 m); dnešní den se do hotelu na pobřeží vrátíte brzy odpoledne a budete mít více prostoru ke koupání a odpočinku.

9.den:

Vzrušující výstup na „Matterhorn“ ostrova – vrchol Galatzó (1026 m), začínáte po lesní pěšině, pak půjdete volným terénem, závěrečná pasáž má několik strmějších míst po holých skalách, odměnou bude výhled na všechny světové strany (4,5 hod, ↑820 m, ↓790 m); zastávka ve vile La Granja – stylově zařízená dobová usedlost vás vrátí o pár století zpět.

10.den:

Odjezd z hotelu na letiště a odlet do Prahy

Délka tras:
letadlem 3100 km, auty či minibusy
Počasí:
vzduch 20-29 °C, voda 18-24 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
letenka, 9x ubytování ve 2lůžkových pokojích se soc. zař., 9x bufetová snídaně, 7x bufetová večeře, doprava po ostrově auty, mikrobusy nebo busem, český průvodce, zdravotní připojištění, infomační materiály a DPH. Příplatek za jednolůžkový pokoj = 5.990 Kč. V ceně není: výstup na vrchol Massanella 6 EUR.
Doprava:
doprava po ostrově auty, mikrobusy nebo busem
Ubytování:
3x hotel na pobřeží v oblasti Magaluf, všechny pokoje mají vlastní koupelnu s wc a sprchovým koutem nebo vanou, 3min chůze na písčitou pláž, restaurace v hotelu nebo 5min chůze. 2x v pohoří Tramuntana v klášteře Lluc, všechny pokoje mají vlastní koupelnu s wc a sprchovým koutem nebo vanou, restaurace v areálu kláštera. 4x hotel na pobřeží v oblasti Magaluf, všechny pokoje mají vlastní koupelnu s wc a sprchovým koutem nebo vanou, 3min chůze na písčitou pláž, restaurace v hotelu nebo 5min chůze.
Strava:
v ceně zájezdu je zahrnuta snídaně formou bufetu (pečivo, džem, máslo, šunka, sýr, káva, čaj, džus, slanina, vajíčka, ovoce, sladké pečivo). Přes den se stravujete z vlastních zásob - během programu budete dělat pauzy na odpočinek a svačinu - potraviny si nakoupíte vždy večer předem nebo ráno před začátkem programu. Ceny potravin v supermarketech jsou téměř stejné jako u nás a supermarkety jsou dobře zásobené. V ceně zájezdu je zahrnuta 7x večeře - formou bohatého bufetu (nezahrnuje nápoje). Při ubytování v klášteře Lluc (2x) není večeře v ceně zahrnuta - je možné zajít si do restaurace, cena cca 20 EUR.

Mapa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.