KANÁRSKÉ OSTROVY – TENERIFE A GRAN CANARIA

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 9
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Španělsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena / Last minute
21.10. - 29.10. 2022
504
29 990
/ 1 000
Zájezd již proběhl

Popis

Na nejvýznamnější dva ze sedmi kanárských ostrovů v Atlantiku poblíž afrických břehů. Na ostrovy s pestrým krajinným rázem, kde je stále co objevovat a kde se zaručeně nebudete nudit. Vysoké vulkány s obrovskými kalderami, sopečná měsíční krajina, bizarní skalní útvary různých barev, hluboké klikaté soutěsky, horské vesničky, vavřínové a borovicové lesy, ale i bujná tropická vegetace a lákavé písečné pláže. A také nejvyšší hora Španělska Pico del Teide (3718 m) na Tenerife… Zájezd zaměřený na horskou turistiku, ale i na poznávání a koupání, se snídaněmi u moře, výlety v horách během dne a odpočinkem u moře po návratu (nebo i celý den místo programu). To vše v příjemném a stálém klimatu bez větších teplotních výkyvů.

Program zájezdu

1.den: Praha – Tenerife.

Odlet z Prahy na Tenerife. Ubytování na jihozápadním pobřeží.

2.-5.den: Tenerife.

Možnost výjezdu lanovkou (zájem o výjezd lanovkou hlaste prosím při objednávce zájezdu – je třeba zajistit s předstihem, cena 1 000 Kč) z 2356 m do 3555 m pod nejvyšší horu ostrova i celého Španělska – Pico del Teide (3718 m) a výstupu až na vrchol (viz pozn.): výhledy na okolní ostrovy a možná až do Afriky – dle viditelnosti. Busem ke skalním útvarům Roques Garcia s lávou mnoha barev. Náročnější pěší túra přes sedlo (2375 m) pod vrcholem Montana de Guajara k černé „měsíční krajině” tvořené černou sypkou lávou a nedalekým kontrastně bělostným pískovcovým útvarům Paisaje Lunar. Alternativně kratší výlet ke kaldeře s barevnou lávou pod vrcholem Teide se zastávkou v nejvýše položené španělské obci Vilaflor (1466 m). Přejezd do pohoří Teno na západě ostrova: Masca – jedna z nejkrásnějších vesniček na ostrově. Možnost sestupu soutěskou Barranco de Masca z výšky asi 600 m až na pobřeží k Playa de Masca, koupání, plavba lodí (10 EUR) podél útesů vysokých až 900 m do města Puerto de Santiago. Alternativně busem do města a lodí naproti ostatním do ústí soutěsky, koupání. Hlavní město Santa Cruz de Tenerife: prohlídka centra, park s mnoha exotickými rostlinami. Trajektem na ostrov Gran Canaria (1,5 hod), pojedete po klikaté silnici nad západním pobřežím přes St. Nicolas do Maspalomas; ubytování, koupání.

Pozn.

Soutěska Barranco de Macsa je aktuálně v rekonstrukci. Rekonstrukce měla být již hotova, ale k dnešmínu dni je průchod soutěskou stále uzavřen. Pokud soutěska Masca bude uzavřena i v době vaší návštěvy ostrova Tenerife, bude do programu zařazen jiný výlet konkrétně do pohoří Montaňas de Anaga.

Náhradní program

v případě uzavření soutěsky Masca. Sever ostrova s vlhkým klimatem: vyhlídky v pohoří Montanas de Anaga – nejvyšší Pico del Inglés (960 m): procházka vavřínovým lesem po zarostlém hřebeni do vesnice Chamorga, koupání na Playa de las Teresitas – jediné pláži na Tenerife, kde není černý sopečný, ale světlý písek dovezený z Afriky. Prohlídka významného poutního města Candelaria s bazilikou.

6.-8.den: Gran Canaria.

Centrální masiv: Pěší výlet ke skalnímu útvaru Bentaiga (1415 m), vyhlídka Cruz de Tejeda uprostřed ostrova. Pěšky po hraně velké kaldery s krásnými výhledy do obce Artenara: Museum Casas Cuevas – stará dosud zařízená obydlí vytesaná ve skalách. Vyhlídka nad Caldera de Gáldar, sopečným kráterem s lávou mnoha barev. Zastávka u Caldera de los Martelés, zarostlého kráteru s políčky na dně. Městečko San Bartolomé pod nejvyššími horami. Túra k monumentu ostrova, skalisku Roque Nublo (1813 m), vypadající jako obří, přes 50 m vysoký kvádr. Busem k nejvyšší hoře ostrova Pico de las Nieves (1950 m), pěší výlet po hřebeni s mnoha výhledy a sestup na jih ke Cruz Grande (1251 m). Hlavní město Las Palmas de Gran Canaria: procházka centrem. Barranco de Guyedeque – úzké údolí se skalními obydlími včetně restaurace celé ve skále. Procházka po písečných dunách u města Maspalomas, koupání.

9.den: Tenerife – Praha.

Odlet z Tenerife domů.

Pozn.

Výstup na nejvyšší bod Pico del Teide (cca 150 výškových metrů od horní stanice lanovky) je nutné rezervovat poměrně dlouho předem (na jméno a číslo cestovního dokladu), každý den je přístup dovolen jen velmi omezenému množství turistů. Pokud chcete mít jistotu možnosti výstupu až na úplný vrchol, je nutné se na zájezd přihlásit a váš zájem potvrdit nejméně 3 měsíce před termínem odjezdu.

Pozn.

Turistického programu se nemusíte každý den zúčastnit, můžete odpočívat u moře s výjimkou dne, kdy budeme přeplouvat na druhý ostrov a kdy budeme měnit ubytování

Délka tras:
letadlem 7500 km, pěšky 8x 3-17 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 23-25 °C, voda 20-21 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Tenerife a zpět z Gran Canaria včetně tax a poplatků. Trajekt mezi ostrovy. Po ostrovech busem, resp. mikrobusem nebo auty. Ubytování: 8x hotely - ve 2-lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5400 Kč (8x). Strava: 8x snídaně. Možnost 8x večeře za příplatek 1950 Kč. V ceně není příplatek za lanovku na Teide - 1 000 Kč.
Doprava:
Letecká na Tenerife a zpět z Gran Canaria včetně tax a poplatků. Trajekt mezi ostrovy. Po ostrovech busem, resp. mikrobusem nebo auty.
Ubytování:
8x hotely - ve 2-lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5400 Kč (8x).
Strava:
8x snídaně. Možnost 8x večeře za příplatek 1950 Kč.

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.