JIŽNÍ MADAGASKAR – OSTROV LEMURŮ A BAOBABŮ

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 16
Náročnost: střední
Strava: Snídaně
Destinace: Madagaskar

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
21.10. - 05.11. 2022
502
104 990
sleva 500
Zájezd již proběhl

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Madagaskar.

Letecky na Madagaskar. Přílet do hlavního města Antananarivo. Přejezd do Andasibe.

3.-4.den:

Ranní vstup do NP Mantadia – divoký primární les, lemuři, plazi. Možnost noční prohlídky. Ranní návštěva lesa okolo Andasibe. Výprava za sifaky velkými. Zahrada orchidejí. Tropický deštný prales s mnoha druhy lemurů včetně největšího lemura na ostrově – Indri indri, který vydává zvuky podobné zpěvu. Rezervace je známá svou endemickou faunou a flórou. Kromě lemurů zde lze obdivovat orchideje, chameleóny, bodlíny a mnoho druhů ptactva. Návrat do hlavního města Antananarivo.

5.den:

Putování do bývalého lázeňského městečka Antsirabe. Cesta svěže zelenou farmářskou krajinou s rýžovými poli a zajímavě erodovanými kopci zvanými „lavaky“. Prohlídka „Vodního města“ – městečka, jehož jméno je inspirováno přítomností mnoha termálních pramenů a dvou jezer, a „Města rikší“ – pojmenovaného podle velkého počtu těchto dopravních prostředků. První seznámení s místní kulturou. Exkurze do manufaktury na zpracování polodrahokamů a dalších tradičních řemesel.

6.den:

Výlet do pohoří Ibity (2 254 m), ojedinělého ostrůvku původní fauny a flóry uprostřed zemědělské krajiny. Tajemná vnitřní údolí protkaná jeskyněmi. Návštěva vulkanického jezera Tritriva opředeného legendou.

7.den:

Ambositra, centrum dřevořezbářské oblasti Zafimaniry. Balkóny i okenice s pozoruhodnou dřevořezbou. Přejezd do NP Ranomafana. Pozoruhodná flóra i fauna. Orchideje, stromové kapradiny, obrovské bambusy. 12 druhů lemurů, chameleoni, žáby, endemičtí plazi a více než 100 druhů ptactva. Večerní výprava za zajímavými nočními obyvateli pralesa.

8.den: NP Ranomafana.

Během dopolední pěší túry odhalíme taje deštného pralesa. Podaří se nám spatřit lemura zlatého? Přejezd do Fianarantsoa. Druhé největší město je intelektuálním centrem ostrova, známé je také jako město vína. Prohlídka starého města.

9.den:

Pokračování dále na jih. Zastávka v městečku Ambalavao. Přádelna na výrobu hedvábí. Centrum ruční výroby papíru podle tradičních metod známých ve starověkých arabských zemích. Sjezd z náhorní plošiny na rozlehlé pláně. Cestou zastávka v rezervaci Anja s možností pozorování lemurů a chameleonů v jejich přirozeném prostředí. Městečko Ranohira.

10.den:

NP Isalo. Pískovcový masiv vytvarovaný erozí do neuvěřitelných útvarů. Hluboce zařezané kaňony. Oblast podobná arizonským pískovcům. Jedinečná endemická flóra a fauna. Budeme mít štěstí na lemura katu s krásně pruhovaným ocasem či líně si hovící sifaky? Posvátná oblast pro kmen Baro. Své mrtvé ukládali do pohřebních jeskyní. Přírodní laguna s křišťálově čistou vodou láká k osvěžení.

11.den:

Krajina porostlá vysokými keři a lesy na území místního etnika Mahafaly. Cesta kolem posvátných hrobek mrtvých zdobených dřevěnými soškami a rohy býků zebu. Jeskyně Sarodrano s přírodní studnou plnou křišťálově modré vody. Možnost osvěžujícího koupání. Přístav Tulear jako hlavní vývozní uzel pro sisal, mýdlo, bavlnu, rýži… Bílý přístav, široké bulváry lemované francouzskou koloniální zástavbou. Letovisko Ifaty.

12.-13.den:

Odpočinek u moře na sněhobílých plážích. Možnost šnorchlování a potápění. Návštěva centra pro záchranu želv. Baobaby v rezervaci Reniala. Projížďka tradiční pirogou ke korálovému útesu.

14.-15.den:

Návrat zpět do Tulearu. Letecký přesun do hlavního města Antananariva. Posvátný pahorek malgašských králů Ambohimnaga (UNESCO). Večerní odlet.

16.den: Madagaskar – Praha.

Letecký návrat domů.

V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování. Vstupy do národních parků a rezervací. Český průvodce (místní průvodce v národních parcích), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká doprava a místní přelet Tulear - Antananarivo včetně tax a poplatků, pozemní (pronajatý mikrobus, lodě, pirogy). Ubytování: 13x hotely se snídaní. 1-lůžkový pokoj za příplatek 10000 Kč (13x). Strava: 13x snídaně. V ceně není vstupní vízum po příletu 35 EUR.
Doprava:
Mezinárodní letecká doprava a místní přelet Tulear - Antananarivo včetně tax a poplatků, pozemní (pronajatý mikrobus, lodě, pirogy).
Ubytování:
13x hotely se snídaní. 1-lůžkový pokoj za příplatek 10000 Kč (13x).
Strava:
13x snídaně.

Mapa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.