PATAGONIE A OHŇOVÁ ZEMĚ – ARGENTINA, CHILE

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 14
Náročnost: střední
Strava: Snídaně
Destinace: Argentina, Chile

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
23.03. - 05.04. 2023
495
97 990
Zájezd již proběhl

Popis

Jihoamerická Patagonie – drsná krajina kousek od Jižního pólu, sen mnoha cestovatelů. Divukrásné národní parky Argentiny a Chile, ledová Ohňová země, obří argentinská metropole Buenos Aires v ústí Río de La Plata veletoků Paraná a Uruguay do Atlantiku. Kultura, exotické rostlinstvo i živočišstvo jižních horských a subpolárních oblastí, chilské tichomořské fjordy, nejkrásnější ledovec světa i panoramata nejvyššího pohoří Ameriky.

Program zájezdu

1.den: Praha – Buenos Aires.

Let do hlavního města Argentiny u ústí Rio de La Plata.

2.-3.den: Buenos Aires – El Calafate – El Chaltén.

Přelet hluboko na jih kontinentu do Patagonie. El Calafate na březích jezera Lago Argentino. Výlet k údajně nejkrásnějšímu ledovci světa Perito Moreno. Přejezd do El Chaltén.

4.-6.den: El Chaltén – Puerto Natales.

Dva dny v N.P. Los Glaciares: jeden z nejúchvatnějších horských masivů And – Fitzroy, vyhlídka na špici Cerro Torre (3128 m). Návrat do El Calafate a dále do Chile k fjordům Pacifiku.

7.den: Torres del Paine.

Pěší výlet ve světoznámém N.P. Torres del Paine: působivé výhledy na obří skalní věže (torres) a barevné vrcholy Los Cuernos. Návrat do Puerto Natales.

8.den: Puerto Natales – Punta Arenas.

Na jih do přístavu Punta Arenas na březích Magalhaesova průlivu. Prohlídka izolovaného města. V případě příznivých podmínek možnost plavby k ostrovu Isla Magdalena s kolonií tučňáků magellanských.

9.-11.den: Punta Arenas – Ushuaia – Buenos Aires.

Přes Magalhaesovu úžinu do Ohňové země. Návrat do Argentiny. Ushuaia – nejjižnější město Ameriky i celého světa. Výhledy od ledovce Martial. Tierra del Fuego – národní park „na konci světa“. Možnost projížďky vězeňským vláčkem nebo výletu lodí po průlivu Beagle. Přelet zpět do Buenos Aires.

12.den: Buenos Aires.

Prohlídka metropole Argentiny prezidentský palác, parlament, radnice, katedrála, bohémská čtvrť San Telmo aj.


13.-14.den: Buenos Aires – Praha.

Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 33 000 km, po zemi 1300 km (busy, minibusy), loděmi 100 km, pěšky 5x 5-24 km (volitelně)
Počasí:
od subpolárního či vysokohorského po tropické, velké rozdíly teplot (vzduch 6-32 °C)
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupy do národních parků Los Glaciares, Torres del Paine a Tiera del Fuego. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Argentiny a přelety Buenos Aires - El Calafate, Ushuaia - Buenos Aires včetně tax a poplatků, veřejná (autobusy včetně komfortních dálkových, metro) a nájemní (minibusy, taxi), trajekty. Ubytování: 12x turistické hotely, apartmány a penziony (2-lůžkové pokoje). 1-lůžkový pokoj za příplatek 11 900 Kč (12x). Strava: 12x snídaně.
Doprava:
Letecká do Argentiny a přelety Buenos Aires - El Calafate, Ushuaia - Buenos Aires včetně tax a poplatků, veřejná (autobusy včetně komfortních dálkových, metro) a nájemní (minibusy, taxi), trajekty
Ubytování:
12x turistické hotely, apartmány a penziony (2-lůžkové pokoje). 1-lůžkový pokoj za příplatek 11 900 Kč (12x)
Strava:
12x snídaně

Mapa

Hodnocení

Jméno: Miroslav Král

Hodnocení zájezdu: Chtěl bych Vám poděkovat za p. Danu Simonovou, která nás provázela na zájezdu po Patagonii. Byla vynikající a profesionální.
Hodnocení práce CK: 95%
Hodnocení práce průvodce: Excelentní

 

Jméno: Lukáš Kouřil

Hodnocení zájezdu: Dobrý den pani Aliti,
chtěl bych Vám a Vaším kolegům v cestovní kanceláři poděkovat za perfektně zorganizovanou poznávací dovolenou v Patagonii.
Průvodkyně Dana Simonová odvedla vynikající práci – prosím šiřte tuto zprávu…. Dokázala výborně sladit program pro odlišné věkové skupiny klientů a jejich různé zájmy a já tímto před jejím obětavým nasazením smekám.
Hodnocení práce CK: 95%
Hodnocení práce průvodce: Excelentní

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.