PERU A BOLÍVIE – PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ PERU A N.P. HUASCARÁN

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 27
Náročnost: střední
Strava: Snídaně
Destinace: Bolívie, Peru

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
04.10. - 30.10. 2022
482
113 990
Zájezd již proběhl

Popis

Výprava pro milovníky romantiky a dobrodružství do minulosti i současnosti andských indiánů, ke sněhobílým velikánům a horským jezerům Kordiller, od pobřeží Tichého oceánu k mystickému jezeru Titicaca, největšímu jihoamerickému nevysychajícímu jezeru i nejvýše položenému splavnému jezeru světa. Ideální cesta ke studiu dávných inckých a předinckých kultur Jižní Ameriky.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Lima.

Let do hlavního města Peru. Prohlídka Limy (UNESCO): muzeum zlata, prezidentský palác, katedrála ostatky dobyvatele Pizarra, moderní Miraflores aj.

3.-4.den: Lima – Nazca – Arequipa.

Přejezd do Nazcy (UNESCO): světoznámé kultovní obrazce, které svými teoriemi zpopularizoval Erich von Däniken. Přejezd do Arequipy.

5.-6.den: Arequipa – Colca.

„Bílé město“ Arequipa (UNESCO) s klášterem Santa Catalina a slavnou chrámovou architekturou. Výlet do „jihoamerického Grand Canyonu“, jednoho nejhlubších na světě (4160 m) – kaňonu Colca. Scénická jízda pod šestitisícovými sopkami a přes průsmyk Patapampa (4910 m). Impozantní výhledy na útesy, andští kondoři, kaktusy San Pedro, indiánská muzika, termální lázně.

7.-8.den: Colca – Titicaca.

Jízda k magickému jezeru Titicaca. Puno: výlet lodí na rákosové ostrovy indiánů Uros. Pohřebiště Sillustani na březích jezera Umayo: pohřební věže (čulpy) šlechty preincké kultury Colla.

9.-10.den: Titicaca – La Paz.

Přes hranice do Bolívie. Tajemné Tiwanaku (UNESCO) – ruiny honosného města prastaré prekolumbovské civilizace: proslulá Brána slunce. Největší město Bolívie – La Paz: trh zázračných medicín. Výlet do kaňonu Palca: procházka mezi vyerodovanými, až 200 m vysokými skalními věžemi. Alternativně na kole po „silnici smrti“ z And do tropického Coroica (volitelný výlet s místní CK).

11.-13.den: La Paz – Titicaca – Cuzco.

Jízda nově otevřeným nejdelším a nejvyšším metropolitním systémem lanovek na světě Teleférico z La Pazu do druhého největšího města země a nejvýše položeného velkoměsta na světě El Alta (4150 m). Výhledy na La Paz z ptačí perspektivy. Výlet do Měsíčního údolí u La Pazu. Návrat k Lago de Titicaca. Hraniční Copacabana na jezeře: výlet lodí na posvátný Isla del Sol (Ostrov slunce), pěší procházka. Zpět do Peru. Noční přejezd do Cuzca.

14.-15.den: Cuzco a okolí – Ollantaytambo – Aguas Calientes.

Incký „Pupek světa“ Cuzco (UNESCO) – snad nejkrásnější město Jižní Ameriky. Velkolepá incká pevnost Sacsayhuaman. Posvátná místa Inků – nekropole Quenko a údolí Valle Sagrado. Kruhové terasy Moray, odparky na sůl Salineras. Výletním vlakem po úzkokolejce do Aguas Calientes pod Machu Picchu.

16.-19.den: Aguas Calientes – Machu Picchu – Cuzco.

Machu Picchu (UNESCO, vstupné není v ceně zájezdu), jeden z novodobých sedmi divů světa. Celodenní prohlídka zapomenutého města v džungli. Incká pevnost Ollantaytambo. „Rodiště duhy“ Chinchero. Koloniální i incký Pisac v Posvátném údolí řeky Urubamby, jedné ze zdrojnic Amazonky. Cuzco: legendární chrám Slunce Coricancha, tržnice. Přejezd do národního parku Huascarán (UNESCO).

20.-21.den: N.P. Huascarán.

Bílé Kordillery, největší bromélie světa Puya Raymondii, pohřbené město Yungai, jezero Llanganuco, památník našich horolezců pod Huascaránem. Procházka po ledovci, výstup do 5000 m, impozantní výhledy.

22.-23.den: N.P. Huascarán – Trujillo.

Hlubokým kaňonem řeky Santa do Trujilla, slavné pyramidy Slunce a Měsíce, Chan-Chan (UNESCO): nejrozlehlejší světová metropole ze sušených cihel. Volitelně plavba po moři na člunech z (rákosu) totory.

24.-25.den: Chiclayo, Sipán.

Z Trujilla do horkého Chiclaya: trhy s kouzelnickými fetiši. Nedávno objevená archeologická naleziště kultury Moche, která se stala světovou senzací – hrobka Pána Sipánu. Lambayeque: muzeum s předměty nalezenými v hrobce Pána Sipánu, Túcume (Údolí pyramid).

26.-27.den: Chiclayo – Lima – Praha.

Přelet do Limy, odlet přes Atlantik domů.

Délka tras:
letadlem 25 000 km, po zemi 4800 km, pěšky 6x 5-12 km (volitelně)
Počasí:
velké rozdíly den - noc, pobřeží - Andy, 4-26 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Permit do N.P. Huascarán, výlet do kaňonu Colca včetně vstupu, loď po jezeře Titicaca na Los Uros a na Isla del Sol včetně vstupů na ostrovy, výletní vlak na Machu Picchu, lanovky v La Paz. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Peru, přelety Cuzco - Lima a Chiclayo - Lima včetně tax a poplatků. Veřejná (autobusy, pro dlouhé a noční přejezdy komfortní dálkové, výletní vlak, lodě) a nájemní (mikrobusy, taxi). Ubytování: 23x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 2x noční přejezd v pololůžkovém dálkovém busu. 1-lůžkový pokoj za příplatek 14 500 Kč (23x). Strava: 23x snídaně. V ceně není vstup na Machu Picchu od 1600 Kč.
Doprava:
Letecká do Peru, přelety Cuzco - Lima a Chiclayo - Lima včetně tax a poplatků. Veřejná (autobusy, pro dlouhé a noční přejezdy komfortní dálkové, výletní vlak, lodě) a nájemní (mikrobusy, taxi)
Ubytování:
23x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 2x noční přejezd v pololůžkovém dálkovém busu. 1-lůžkový pokoj za příplatek 14 500 Kč (23x)
Strava:
23x snídaně

Mapa

Mapa - 0482/PERU A BOLÍVIE – PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ PERU A N.P. HUASCARÁN

Encyklopedie

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.