PERU A BOLÍVIE – OKRUH INKŮ I KRÁSNÉ PŘIRODY

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 22
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Bolívie, Peru

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
16.09. - 07.10. 2022
484
96 990
Zájezd již proběhl

Popis

Peruánská metropole Lima na pobřeží Pacifiku. Tajemné linie na pampě u města Nazca. Pozorování kondorů v jednom z nejhlubších kaňonů světa Colca. Plovoucí rákosové ostrovy indiánského kmene Uros. Jezero Titicaca a čarodějnický trh v bolívijském La Paz. Hlavní město bývalé incké říše Cuzco a ztracená citadela Machu Picchu. Poutavý pohled na přírodní krásy a kulturu obou zemí v této kombinaci zcela unikátních zážitků.
Nejoblíbenější akce na kontinent Jižní Ameriky. Zájezd uspokojí cestovatele se zájmem o památky, kulturu i přírodní krásy. Program se nese v poklidnějším tempu, což umožňuje lépe nasát místní atmosféru, ponořit se hlouběji do každodenní reality, detailněji se seznámit s navštívenými místy i kulturním a historickým odkazem Inků, jakož i dávných předinckých civilizací.

Program zájezdu

1.-2.den:

Letecky do PERU. Lima. Přesun do městečka Paracas.

3.den:

Výprava lodí k poloostrovu Paracas se záhadnou kresbou trojzubce. Ostrovy Ballestas s koloniemi lachtanů i kormoránů. Bílé ostrovy od guana, které se zde těžilo. Tučňáci si důležitě vykračují po skalách. Líně se rozvalující lachtani. Přesun do města Nazca. Oáza v písečné poušti Huacachina. Možnost vyzkoušet si netradiční sandboarding.

4.-5.den:

Záhadné linie u města Nazca. Fakultativně vyhlídkový let nad kresbami. Kondor, opice, pavouk, ruce, strom. Kdo a jak je dokázal vyrýt? Mumie na pohřebišti Chauchilla. V absolutním suchu se mumie zachovaly nepoškozené stovky let! Noční přesun do bělostné Arequipy s rozsáhlým klášterem Santa Catalina a náměstím Plaza de Armas. Ochutnávka všudypřítomné koky?

6.-7.den:

Panoramatická cesta k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca. Zapomenuté vesničky, kamenitá políčka, lidé žijící podle starých tradic. Pozorování kondorů, lam, alpak i lam vicuňa. Nahlédnutí do života místních indiánů ve vesničce Chivay. Koupele v termálních lázních. Přesun do Puna.

8.-9.den:

Návštěva rákosových ostrovů Islas Flotantes, na kterých žijí indiáni kmene Uros. Možnost projížďky na rákosovém člunu po nejvýše položeném jezeře Titicaca (3 800 m). Jízda podél blankytně modrého jezera Titicaca. Vstup do BOLÍVIE. Poutní místo zázraků Copacabana. Nejvýznamnější poutní kostel Bolívie. Křížová cesta Calvárie. Bájný sluneční ostrov Isla del Sol, místo narození prvního Inky. Lamy. Terasovitá políčka, předení vlny i rybaření. Přechod ostrova ze severu na jih (9 km dlouhá hřebenovka mírným terénem popřípadě návštěva ostrova Měsíce Isla de la Luna, pokud sever Isla del Sol je nepřístupný). Zvláštní středomořská atmosféra. Okusíme k večeři místní specialitu – pstruha?

10.den:

Přesun do La Pazu. Panorama Cordillery Real až k jezeru Titicaca. Přeplavíme se přes úžinu San Pablo y Pedro.

11.den:

Hlavní město La Paz. Kostel Sv. Františka. Typické tržiště i čarodějnický trh Mercado de las Brujas. Amulet od indiánek na dlouhověkost i věčnou lásku. Věštění budoucnosti z kokových lístků? Netradiční muzeum koky. Vyhlídka z El Alto na město pod siluetou sopky Illimani. Fakultativně do Valle de la Luna.

12.-13.den:

Fakultativně na kole po nejnebezpečnější silnici světa. Z 4 700 metrů sjedeme do nížin Yungas, Coroico ve výšce 1 500 m! Osvěžení v tropické přírodě. Jiná Bolívie. Všudypřítomné kávové plantáže. Citrusy. Papoušci. Koupání. Návrat zpět do La Pazu.

14.den:

Slavné město Tiwanaku postavené předchůdci incké kultury. Muzeum. Přesun a překročení hranice zpět do PERU. Puno.

15.den:

Průjezd atraktivním peruánským altiplánem do hlavního města bývalé incké říše – Cuzca (3 300 m).

16.den:

Prohlídka Cuzca. Zlatá zahrada a chrám Coriqancha. Hlavní náměstí Plaza de Armas. Koloniální katedrála s obrazy malovanými indiány. Tržiště, klikaté uličky. Kámen s dvanácti rohy. Kdo si dá k večeři pečené morče, místní specialitu cuy?

17.den:

Mohutná ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Skalní bludiště Quenqo. Červená pevnost Puca Pucara. Pramen vody věčného mládí Tambo Machay. Valle Sagrado – svaté údolí poseté inckými památkami. Pisaq – tržiště s tkanými přehozy, ručně malovanou keramikou, pískajícími okarínami, lamími kožešinkami a exotickým ovocem. Ollantaytambo – pevnost posledního vítězství Inky Manco Capaka nad španělskými conquistadory. Večerním vláčkem údolím řeky Urubamba do Aguas Calientes.

18.den:

Impozantní komplex Machu Picchu. Sluneční chrám. Chrám Tří oken. Terasy. Inkův most. Možnost výstupu na impozantní vrchol Wayna Picchu či Machu Picchu (dle volné kapacity permitů). Koupání v termálních pramenech v Aguas Calientes.

19.-20.den:

Návrat vlakem do Ollantaytamba. Slaný kaňon Salinas de Maras se stovkami kaskádovitých jezírek, kde se odpařováním vody těží sůl. Pohledy do nitra kaňonu. Díky rozdílné koncentraci soli je barva každého jezírka jiná. Incká laboratoř na výzkum plodin Moray. Návrat do Cuzca. Poslední nákupy suvenýrů v Cuzcu. Taneční rej v rytmu salsy? Sklenička pisco sour na rozloučenou. Odlet z Cuzca do Limy.

21.den:

Dopoledne prohlídka Limy. Náměstí Plaza de Armas s katedrálou a prezidentským palácem. Kostel Sv. Františka s katakombami. Odlet z Limy.

22.den:

Letecký návrat domů.

Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Lodní výlety na Islas Flotantes, Isla del Sol a Islas Ballestas, Lanovka v La Paz. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Peru, přelety Cuzco - Lima včetně tax a poplatků. Veřejná a nájemní doprava (mikrobusy, dálkové busy, vlak k Machu Picchu a zpět, noční přejezd Nazca - Arequipa). Lodní výlety na Islas Flotantes, Isla del Sol a Islas Ballestas, Lanovka v La Paz. Ubytování: 18x turistické hotely střední kategorie, většinou se snídaní. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8 300 Kč (18x). Strava: většinou snídaně. V ceně nejsou vstupy do památek a muzeí.
Ubytování:
18x turistické hotely střední kategorie, většinou se snídaní

Mapa

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.