PERU – TO NEJLEPŠÍ Z ŘÍŠE INKŮ

Typ zájezdu: Poznávací
Počet dnů: 15
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Peru

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
03.09. - 17.09. 2024
483
95 990
/ 500
Last minute sleva
Rezervovat

Popis

Peruánská metropole Lima na pobřeží Pacifiku. Druhé největší město Peru, bělostná Arequipa na úpatí sopky El Misti. Pozorování kondorů v jednom z nejhlubších kaňonů světa Colca. Plovoucí rákosové ostrovy indiánského kmene Uros. Jezero Titicaca. Hlavní město bývalé incké říše Cuzco a kdysi ztracená citadela Machu Picchu. Poutavý pohled na přírodní krásy a peruánskou kulturu komfortně a v kombinaci zcela unikátních zážitků. Komfortní akce na kontinent Jižní Ameriky uspokojí cestovatele se zájmem o památky, kulturu i přírodní krásy. Program se nese v poklidnějším tempu, což umožňuje lépe nasát místní atmosféru, ponořit se hlouběji do každodenní reality, detailněji se seznámit s navštívenými místy i kulturním a historickým odkazem Inků, jakož i dávných předinckých civilizací.

Program zájezdu

1.den: Praha – Lima.

Letecky do PERU. Lima.

2.den: Lima – Paracas.

Dopolední prohlídka Limy. Náměstí Plaza de Armas s katedrálou a prezidentským palácem. Kostel Sv. Františka s katakombami. Odpolední přesun na jih do městečka Paracas.

3.den: Paracas – Nazca.

Výprava lodí k poloostrovu Paracas se záhadnou kresbou trojzubce. Ostrovy Ballestas s koloniemi lachtanů i kormoránů. Bílé ostrovy od guana, které se zde těžilo. Tučňáci si důležitě vykračují po skalách. Líně se rozvalující lachtani. Přesun do města Nazca. Cestou zastávka ve vinárně s ochutnávkou místního nápoje pisco. Typický oběd ceviche z ryb a plody moře.

4.den: Nazca.

Záhadné linie u města Nazca. Fakultativně vyhlídkový let nad kresbami. Kondor, opice, pavouk, ruce, strom. Kdo a jak je dokázal vyrýt? Pokud čas dovolí návštěva pohřebiště Chauchilla. V absolutním suchu se mumie zachovaly nepoškozené stovky let! Přejezd do Arequipy.

5.den: Arequipa.

Bělostná Arequipa s rozsáhlým klášterem Santa Catalina a náměstím Plaza de Armas.

6.den: Colca

Panoramatická cesta k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca. Možnost koupele v termálních lázních v Chivay.

7.den: Colca – Puno.

Kaňon Colca – ranní pozorování kondorů, lam, alpak i lam vikuňa. Nahlédnutí do života místních indiánů, zapomenuté vesničky, kamenitá políčka, lidé žijící podle starých tradic. Přesun do Puna ležícím na březích blankytně modrého jezera Titicaca.

8.den: Islas Flotantes, (Titicaca).

Plavba na rákosové ostrovy Islas Flotantes, na kterých žijí indiáni kmene Uros. Možnost projížďky na rákosovém člunu po nejvýše položeném jezeře Titicaca (3 800 m). Návštěva ostrova Taquille s původními indiánskými obyvateli.

9.den: Altiplanem do Cuzca.

Průjezd atraktivním peruánským altiplanem do hlavního města bývalé incké říše – Cuzca (3 300 m). Návštěva inckého posvátného místa s hrobkami Sillustani. Překročení průsmyku La Raya (4 340 m) s možností nakoupit si výrobky z lamí vlny a kožešin. Zastávka ve vesničce Andahuyallillas se sixtinskou kaplí Jižní Ameriky.

10.den: Cuzco.

Celodenní prohlídka Cuzca. Zlatá zahrada a chrám Coriqancha. Hlavní náměstí Plaza de Armas. Koloniální katedrála s obrazy malovanými indiány. Tržiště, klikaté uličky. Kámen s dvanácti rohy. Kdo si dá k večeři pečené morče, místní specialitu cuy?

11.den: Sacsayhuamán, Valle Sagrado, Calientes.

Mohutná ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Skalní bludiště Quenqo. Červená pevnost Puca Pucara. Pramen vody věčného mládí Tambo Machay. Valle Sagrado – svaté údolí poseté inckými památkami. Pisaq – tržiště s tkanými přehozy, ručně malovanou keramikou a exotickým ovocem. Ollantaytambo – pevnost posledního vítězství Inky Manco Capaka nad španělskými conquistadory. Večerním vlakem údolím řeky Urubamba do Aguas Calientes.

12.den: Machu Picchu, Aguas Calientes.

Impozantní komplex Machu Picchu. Sluneční chrám. Chrám Tří oken. Terasy. Inkův most. Možnost výstupu na impozantní vrchol Wayna Picchu či Machu Picchu Montaňa (dle volné kapacity permitů). Koupání v termálních pramenech v Aguas Calientes.

13.den: Ollantaytambo, Salinas de Maras.

Návrat ranním vlakem do Ollantaytamba. Slaný kaňon Salinas de Maras se stovkami kaskádovitých jezírek, kde se odpařováním vody těží sůl. Pohledy do nitra kaňonu. Díky rozdílné koncentraci soli je barva každého jezírka jiná. Incká laboratoř na výzkum plodin Moray. Večerní návrat do Cuzca.

14.den: Cuzco – Lima.

Poslední toulky a nákupy suvenýrů v Cuzcu. Sklenička pisco sour na rozloučenou? Odpolední přelet z Cuzca do Limy. Večerní odlet do Evropy.

15.den: Lima – Praha.

Letecký návrat domů.

Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstup do kaňonu Colca, Lodní výlety na Islas Ballestas a Islas Flotantes, bus k Machu Picchu a zpět. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Peru, přelety Cuzco - Lima včetně tax a poplatků. Veřejná a nájemní, vlak z Ollantaytamba do Aguas Calientes a zpět. Ubytování: 13x ubytování v 3* hotelech se snídaní. 1x noční přejezd v pololůžkovém dálkovém busu. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9 400 Kč (13x). Strava: 13x snídaně. V ceně nejsou vstupy, ani vstup na Machu Picchu od 1800 Kč.
Doprava:
Letecká do Peru, přelety Cuzco - Lima včetně tax a poplatků. Veřejná a nájemní, vlak z Ollantaytamba do Aguas Calientes a zpět.
Ubytování:
Ubytování: 13x ubytování v 3* hotelech se snídaní
Strava:
13x snídaně

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.