GALAPÁGY – ZVÍŘECÍ RÁJ NA ROVNÍKU

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 9
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Galapágy

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
23.02. - 03.03. 2022
451
109 990
Zájezd již proběhl
28.10. - 05.11. 2022
452
109 990
Zájezd již proběhl

Popis

Galapágy (UNESCO) – neopakovatelný svět odlehlých vulkanických ostrovů v Pacifiku s civilizací nedotčenou a nesmírně bohatou endemickou faunou. Želvy sloní, lachtani, leguáni, rejnoci, žraloci či darwinovy pěnkavy. Jediné místo na severní polokouli s výskytem tučňáků! Svět vyhaslých i aktivních sopek, lávových polí a kaktusů. Nebojácná zvířata na souši i pod hladinou. Jedinečná přírodní laboratoř, kterou jinde na světě nenaleznete.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Quito.

Let do hlavního města Ekvádoru – Quita: koloniální architektura historického centra (UNESCO). Tradiční Calle La Ronda, kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3016 m), muzeum Inti Nan. Výlet na rovník. Mitad del Mundo – opravdový i historický střed světa.

3.-7.den: Galapágy.

Přelet přes východní Pacifik na Galapágy. Přílet na ostrov Baltra. Bílý ostrůvek Mosquera: nádherná písčitá pláž, šnorchlování s lachtany, hejna pelikánů. *Plavba mezi ostrovy. Ostrov Santa Cruz s největším městem souostroví – Puerto Ayora a výzkumná stanice Charlese Darwina (pouze jarní termín). Zpáteční let na kontinent do Quita.

*Jarní program: Vicente Roca Point: obří jeskyně, hnízdiště terejů modronohých, šnorchlování s želvami. Geologicky nejmladší a nejaktivnější ostrov Fernandina: endemičtí kormoráni, mořští leguáni. Největší z ostrovů – Isla Isabela: domov želv sloních, šnorchlování v Urbina Bay. Ostrov Santiago: lávové útvary plné života Egas Port. Ostrůvek Chinese Hat: šnorchlování v tyrkysových vodách. Šnorchlování s tučňáky a rejnoky (zahlédneme i karety a útesové žraloky?).

*Podzimní program: Na endemity bohatý ostrov Santa Fe a krásně barevný ostrůvek South Plazas se suchozemskými leguány a jednou z největších kolonií lachtanů mořských. Jeden z nejstarších ostrovů Espaňola a lokalita Gardner Bay či jedinečný Suarez Point s hnízdišti mořských ptáků. Ostrov Floreana: ptačí útesy a jedinečné lokality na šnorchlování.

8.-9.den: Quito – Praha.

Návštěva řemeslného trhu s tradičními ekvádorskými výrobky. Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 25 000 km, po zemi 100 km, lodí 500 km, pěšky 3x 3-5 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 21-28 °C, voda 22-26 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a strava. Český průvodce a místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a na Galapágy včetně tax, na Galapágách pronájem lodi, na kontinentu nájemní doprava. Ubytování: 4x 2-lůžkové kajuty (loď Galapágy), 3x turistický hotýlek (Quito). 1-lůžkový pokoj na Galapágách na vyžádání. Strava: Na lodi (Galapágy) plná penze, 3x v hotelu (Quito) snídaně. V ceně není vstupné do N.P. Galapágy (120 USD, možná změna).
Doprava:
Letecká do Ekvádoru a na Galapágy včetně tax, na Galapágách pronájem lodi, na kontinentu nájemní doprava
Ubytování:
4x 2-lůžkové kajuty (loď Galapágy), 3x turistický hotýlek (Quito). 1-lůžkový pokoj na Galapágách na vyžádání
Strava:
Na lodi (Galapágy) plná penze, 3x v hotelu (Quito) snídaně

Možnost spojení tras 45 a 44 (Ekvádor) do zájezdu 443 v termínu: 15.2. - 4.3. 2022, cena v Kč: 129 890,-. Resp. do zájezdu 446, 448, 449 v termínu: 17.10. - 03.11. 2022, cena v Kč: 129 990,-.

Mapa

Mapa - 0451/GALAPÁGY – ZVÍŘECÍ RÁJ NA ROVNÍKU

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.