EKVÁDOR A GALAPÁGY

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 18
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Ekvádor, Galapágy

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
14.02. - 03.03. 2022
443
129 890
Zájezd již proběhl
07.04. - 24.04. 2022
446
116 990
sleva 1 000
Zájezd již proběhl
07.10. - 24.10. 2022
448
128 890
sleva 1 000
Zájezd již proběhl
22.01. - 08.02. 2023
449
133 990
Zájezd již proběhl

Popis

Země s pestrou a nádhernou krajinou ležící přímo na rovníku, po němž je i pojmenována. Zlaté kostely starého Quita, metropole Ekvádoru (UNESCO). Náhorní plošina s pěti i šestitisícovými sopkami, včetně známé Cotopaxi. Plavba na kánoích v nedotčeném Amazonském pralese, indiánské kmeny a exotická fauna i flóra. Galapágy (UNESCO) – neopakovatelný svět odlehlých vulkanických ostrovů v Pacifiku s civilizací nedotčenou a nesmírně bohatou endemickou faunou. Želvy sloní, lachtani, leguáni, rejnoci, žraloci či darwinovy pěnkavy. Jediné místo na severní polokouli s výskytem tučňáků! Svět vyhaslých i aktivních sopek, lávových polí a kaktusů. Nebojácná zvířata na souši i pod hladinou. Jedinečná přírodní laboratoř, kterou jinde na světě nenaleznete.

Program zájezdu

1.den: Praha – Quito.

Let do hlavního města Ekvádoru – Quita (2850 m).

2.den: Mindo, Nambillo.

Výlet do Mindo v oblasti mlžného pralesa. Návštěva Mariposaria, motýlí farmy i s množstvím kolibříků. Pro zájemce možnost kanopy, jedinečné jízdy v korunách stromů nebo návštěvy kakaové farmy s ochutnávkou skvělé organické čokolády.

3.-4.den: Quito – N.P. Cotopaxi – Banos.

Odjezd z Quita na jih. Jednodenní výlet do N.P. Cotopaxi. Výstup 300 výškových metrů k chatě José Rivas (4850 m) na úbočí jedné z nejvyšších sopek – Cotopaxi (5897 m). Uvidíme divoké koně? Pěšky podél laguny Limpiopungo s nádherným výhledem na zasněženého velikána. Působivá laguna Quilotoa: pěšky dolů k hladině jezera a zpět na okraj kráteru. Cesta přes andské vesničky „Alejí vulkánů“ do níže položeného městečka Banos.

5.-6.den: Banos – Lago Agrio.

Uvidíme soptit Tungurahuu (5023 m)? Horské lesy Amazonie, vodopády Manto de la Novia a Pailon del Diablo. Lanovkou přes divokou řeku Pastaza. Možnost raftingu, canyoningu, sjezdu na kolech či vyjížďky na koních. Termály v lázních Banos (de Agua Santa). Sjezd „Cestou vodopádů” z Andské náhorní plošiny Altiplana dolů do Amazonie. Lago Agrio: místní ZOO Arca.

7.-11.den: N.P. Cuyabeno – Quito.

Tři dny v amazonské džungli. Plavba s indiánským průvodcem na motorových kánoích po řekách a lagunách tropického deštného lesa s opicemi, kajmany, želvami, papoušky, tukany, anakondami, lenochody či sladkovodními delfíny. Místní indiánská komunita kmene Siona a místní šaman. Přelet z Laga Agria do Quita. Prohlídka Quita: koloniální architektura historického centra (UNESCO). Tradiční Calle La Ronda, kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3016 m), muzeum Inti Nan. Výlet na rovník. Mitad del Mundo – opravdový i historický střed světa.

12.-16.den: Galapágy.

Přelet přes východní Pacifik na Galapágy. Přílet na ostrov Baltra. *Plavba mezi ostrovy. Ostrov Santa Cruz s největším městem souostroví – Puerto Ayora a výzkumná stanice Charlese Darwina (pouze jarní termín). Zpáteční let na kontinent do Quita.

*Únorový program: Vicente Roca Point: obří jeskyně, hnízdiště terejů modronohých, šnorchlování s želvami. Geologicky nejmladší a nejaktivnější ostrov Fernandina: endemičtí kormoráni, mořští leguáni. Největší z ostrovů – Isla Isabela: domov želv sloních, šnorchlování v Urbina Bay. Ostrov Santiago: lávové útvary plné života Egas Port. Ostrůvek Chinese Hat: šnorchlování v tyrkysových vodách. Šnorchlování s tučňáky a rejnoky (zahlédneme i karety a útesové žraloky?).

*Březnový a Dubnový program: Na Santa Cruz a rychlým člunem na Isabelu, návštěva laguny, mokřadů a záchranné stanice, výlet ke kaldeře Sierra Negra a na ostrůvek Tintoreras, šnorchlování Concha Perla. Ze Santa Cruz na pláž Tortuga Bay a na vysočinu, lávové tunely a pozorování želv sloních v přirozeném prostředí. Lodí na ostrov Plazas, Santa Fe či Bartolome s obědem a výletem po ostrově a šnorchlováním. Zpáteční let do Quita.

*Podzimní program: Na endemity bohatý ostrov Santa Fe a krásně barevný ostrůvek South Plazas se suchozemskými leguány a jednou z největších kolonií lachtanů mořských. Jeden z nejstarších ostrovů Espaňola a lokalita Gardner Bay či jedinečný Suarez Point s hnízdišti mořských ptáků. Ostrov Floreana: ptačí útesy a jedinečné lokality na šnorchlování.

17.-18.den: Quito – Praha.

Návštěva řemeslného trhu s tradičními ekvádorskými výrobky. Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 29 000 km, po zemi 900 km, na kánoích 100 km, na lodi 500 km, pěšky 6x 3-12 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 14-30 °C (v horách chladněji, v Amazonii horko), voda 22-26 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Třídenní výlet do Amazonie v N.P. Cuyabeno. Vstupné do rezervací Quilotoa, Mindo a do N.P. Cotopaxi. Ubytování a strava. Český průvodce a místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru, na Galapágy včetně tax a přelet z Amazonie (Lago Agrio) do Quita včetně tax a poplatků, nájemní doprava, na Galapágách pronájem lodi. Ubytování: 9x turistické hotýlky, 3x v lodži (Amazonie), 4x 2-lůžkové kajuty (loď Galapágy). 1-lůžkový pokoj za příplatek 9200 Kč (pouze Ekvádor na Galapágách na vyžádání). Strava: 9x v hotýlcích snídaně, plná penze během 3-denního výletu v N.P. Cuyabeno, Na lodi (Galapágy) plná penze. V ceně není vstup do indiánských komunit v Amazonii (15 USD). V ceně není vstupné do N.P. Galapágy (120 USD, možná změna).
Doprava:
Letecká do Ekvádoru, na Galapágy včetně tax a přelet z Amazonie (Lago Agrio) do Quita včetně tax a poplatků, nájemní doprava, na Galapágách pronájem lodi
Ubytování:
9x turistické hotýlky, 3x v lodži (Amazonie), 4x 2-lůžkové kajuty (loď Galapágy). 1-lůžkový pokoj za příplatek 9200 Kč (pouze Ekvádor na Galapágách na vyžádání)
Strava:
9x v hotýlcích snídaně, plná penze během 3-denního výletu v N.P. Cuyabeno, Na lodi (Galapágy) plná penze

Mapa

Mapa - 0443/EKVÁDOR A GALAPÁGY

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.