EKVÁDOR, KOLUMBIE A PRODLOUŽENÍ O KARIBSKÉ OSTROVY SAN ANDRÉS A PROVIDENCIA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 17
Náročnost: střední
Strava: Snídaně
Destinace: Ekvádor, Kolumbie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
22.11. - 08.12. 2024
433
103 990
Rezervovat

Popis

Dvě rovníkové země Jižní Ameriky – Ekvádor a Kolumbie. Majestátní pěti i šestitisícové sopky, kráterová jezera, vodopády, termální prameny, kaktusové planiny, památky předkolumbovských indiánských kultur i španělská koloniální architektura, místní folklór, indiánské trhy. Možné prodloužení o předvánoční pohodu na exotických ostrůvcích San Andrés a Providencia hluboko v Karibiku.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Quito. Mitad del Mundo.

Odlet do Jižní Ameriky. Prohlídka ekvádorské metropole, Výlet autem na rovník, přímo v době rovnodennosti, kdy je nulový stín. Muzeum indiánských obydlí v přírodě, příbytek Lovců lebek. Archeologická lokalita Catequilla kultury Quitu Cara. Quitsato Sundial – „ten opravdový“ rovník. Památník La Bola Guachala, termální prameny. Historické centrum Quita (UNESCO): katedrála, prezidentský palác, kostel Compania, vrch Panecillo (3016 m) s mohutnou sochou anděla. Výjezd lanovkou TelefériQo na vyhlídku Cruz Loma (3945 m), z níž je vidět Quito jako na dlani. Trhy s typickými místními výrobky.

4.-6.den: N.P. Cotopaxi, Alausí.

Odjezd na jih „Alejí vulkánů“. Výlet autem k nejvyšší činné sopce světa Cotopaxi (5897 m), při dobrém počasí výjezd až pod vrcholový ledovec do Refugió José Rivas do výšky téměř 5 000 m. Procházka kolem laguny Limpiopungo s výhledy na bílý vulkán. Zumbahua s indiánským trhem. Laguna Quilotoa – úchvatné výhledy na kalderové jezero. Riobamba pod nejvyšší horou Ekvádoru, vyhaslým vulkánem Chimborazo (6263 m). Adrenalinová jízda vlakem po jedné z nejstrmějších tratí světa Ďáblův nos z Alausí až na dno kaňonu do Sibambe a zpět nahoru. Zachovalá incká pevnost Ingapirca: Chrám slunce.

7.-8.den: Guayaquil (Quito) – Bogotá.

Přelet z Ekvádoru do Kolumbie, do její téměř desetimilionové metropole Bogoty: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu.

9.-10.den: Zipaquirá, Villa de Leyva.

Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Guatavita – posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi – Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty.

11.-12.den: Bogotá – San Andrés.

Odlet do nejoblíbenějšího letoviska a duty free ráje Kolumbijců, na odlehlý (přes 700 km od pobřeží Kolumbie a 200 km od Nikaraguy) karibský korálový ostrůvek San Andrés, který ač patří Kolumbii, je převážně anglofonní. Prohlídka hlavního města „El Centro“: pobřežní bulvár Malecón, pláže s jemným bílým pískem. Okružní projížďka po ostrově na golfových vozítkách. Mořská biosferická rezervace Seaflower (UNESCO) s bohatým životem, kouzelné zátoky s teplou vodou, laguny, porosty mangrove, korálové útesy, pirátská jeskyně s (údajně) ukrytým pokladem kapitána Morgana. Možnost výletu na ostrůvek Johnny Cay: šnorchlování s mantami a hejny ryb.

13.-15.den: Providencia.

Přelet (případně plavba lodí) na 90 km vzdálený ostrov Providencia. Hornatější a malebnější, tradičnější s barevnou architekturou, živou kreolskou kulturou Raizalů a mnohem méně turistický než San Andrés je z obou ostrovů právě Providencia tím pravým rájem. Volný program s možnou volbou aktivit: Odpočinek na exkluzivních plážích a koupání, plavba na kanoích, šnorchlování v průzračných vodách N.P. Laguna Mc Bean u třetího největšího korálového útesu na světě, nebo potápění v lokalitě El Planchón k vraku německé lodi. Vyhlídka Maracaibo. Turistika v přírodním parku Pico Natural s výstupem na nejvyšší bod ostrova El Pico (363 m) s úchvatnou vyhlídkou. Ostrůvek Santa Catalina s ruinami pevnosti Fort Warwick nad mořem. Návrat na San Andrés.

16.-17.den: San Andrés – Bogotá – Praha.

Odlet zpět do Bogoty a dále domů.

Pozn.

V programu (posloupnosti dní) může dojít k drobným změnám v důsledku dostupnosti letů, resp. na Galapágách lodí.

Délka tras:
letadlem 27 000 km, po zemi 1500 km, lodí 600 km, pěšky (volitelně) 6x 4-8 km - vše pro 435
Počasí:
vzduch 16-32 °C, voda 29 °C (Kolumbie)
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Zpáteční vlak Alausí - Sibambe (Ďáblův nos), lanovka Monserrate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a zpět přes Bogotu, přelety Bogota - San Andrés a zpět, San Andrés - Providencia a zpět (popř. lodí, ve srovnatelné ceně - dle situace), vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě. Ubytování: 14x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 14 900 Kč (14x). Strava: 14x snídaně. V ceně není turistická taxa na ostrovy San Andrés a Providencia (cca 35 USD, platí se hotově na místě).
Doprava:
Letecká do Ekvádoru a zpět přes Bogotu, přelety Bogota - San Andrés a zpět, San Andrés - Providencia a zpět (popř. lodí, ve srovnatelné ceně - dle situace), vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě.
Ubytování:
14x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 14 900 Kč (14x).
Strava:
14x snídaně.

Mapa

Mapa - 0433/EKVÁDOR, KOLUMBIE A PRODLOUŽENÍ O KARIBSKÉ OSTROVY SAN ANDRÉS A PROVIDENCIA

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.