EKVÁDOR A KOLUMBIE

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 12
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Ekvádor, Kolumbie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
22.11. - 03.12. 2022
432
70 490
Zájezd již proběhl

Popis

Dvě rovníkové země Jižní Ameriky – Ekvádor a Kolumbie. Majestátní pěti i šestitisícové sopky, kráterová jezera, vodopády, termální prameny, kaktusové planiny, památky předkolumbovských indiánských kultur i španělská koloniální architektura, místní folklór, indiánské trhy.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Quito. Mitad del Mundo.

Odlet do Jižní Ameriky. Prohlídka ekvádorské metropole, Výlet autem na rovník, přímo v době rovnodennosti, kdy je nulový stín. Muzeum indiánských obydlí v přírodě, příbytek Lovců lebek. Archeologická lokalita Catequilla kultury Quitu Cara. Quitsato Sundial – „ten opravdový“ rovník. Památník La Bola Guachala, termální prameny. Historické centrum Quita (UNESCO): katedrála, prezidentský palác, kostel Compania, vrch Panecillo (3016 m) s mohutnou sochou anděla. Výjezd lanovkou TelefériQo na vyhlídku Cruz Loma (3945 m), z níž je vidět Quito jako na dlani. Trhy s typickými místními výrobky.

4.-6.den: N.P. Cotopaxi, Alausí.

Odjezd na jih „Alejí vulkánů“. Výlet autem k nejvyšší činné sopce světa Cotopaxi (5897 m), při dobrém počasí výjezd až pod vrcholový ledovec do Refugió José Rivas do výšky téměř 5 000 m. Procházka kolem laguny Limpiopungo s výhledy na bílý vulkán. Zumbahua s indiánským trhem. Laguna Quilotoa – úchvatné výhledy na kalderové jezero. Riobamba pod nejvyšší horou Ekvádoru, vyhaslým vulkánem Chimborazo (6263 m). Adrenalinová jízda vlakem po jedné z nejstrmějších tratí světa Ďáblův nos z Alausí až na dno kaňonu do Sibambe a zpět nahoru. Zachovalá incká pevnost Ingapirca: Chrám slunce.

7.-8.den: Guayaquil (Quito) – Bogotá.

Přelet z Ekvádoru do Kolumbie, do její téměř desetimilionové metropole Bogoty: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu.

9.-10.den: Zipaquirá, Villa de Leyva.

Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Guatavita – posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi – Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty.

11.-12.den: Bogotá – Praha.

Odlet domů.

Pozn.

V programu (posloupnosti dní) může dojít k drobným změnám v důsledku dostupnosti letů.

Délka tras:
letadlem 27 000 km, po zemi 1500 km, lodí 600 km, pěšky (volitelně) 6x 4-8 km - vše pro 435
Počasí:
vzduch 16-32 °C, voda 29 °C (Kolumbie)
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Zpáteční vlak Alausí - Sibambe (Ďáblův nos), lanovka Monserrate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a zpět přes Bogotu vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě. Ubytování: 9x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7200 Kč (9x). Strava: 9x snídaně.
Doprava:
Letecká do Ekvádoru a zpět přes Bogotu vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě.
Ubytování:
9x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7200 Kč (9x).
Strava:
9x snídaně.

Možnost spojení trasy 431 (Galapágy) a 432 (Ekvádor a Kolumbie) do zájezdu 434 v termínu 17.11. - 4.12. 2021, cena v Kč: 107 590,- Kč Možnost prodloužení trasy 434 (Galapágy, Ekvádor a Kolumbie) o Ostrovy San Andrés a Providencia do zájezdu 435 s kompletním programem v termínu 17.11. - 9.12. 2021, cena v Kč: 129 990,- Kč.

Mapa

Mapa - 0432/EKVÁDOR A KOLUMBIE

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.