Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 11
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Ekvádor, Galapágy

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
16.11. - 26.11. 2022
431
83 690
Zájezd již proběhl

Popis

Výprava za příznivou cenu na jedno z nejúžasnějších míst planety, od okolního světa izolované a zcela unikátní souostroví Galapágy, s mnoha endemickými druhy fauny v moři, na souši i ve vzduchu.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Guayaquil (Quito) – Puerto Ayora. Ostrov Santa Cruz.

Odlet do Jižní Ameriky do Ekvádoru. Přelet na Galapágy na ostrov Baltra, přejezd na ubytování do městečka Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Prohlídka městečka a Darwinowy výzkumné stanice – první setkání s želvami sloními, po nichž jsou Galapágy pojmenovány.

4.den: Ostrov Izabela.

Celodenní výlet lodí na největší z ostrovů – Izabelu: lachtani, mořští leguáni, pelikáni, kormoráni, terejové s modrýma nohama. Šnorchlování v průzračných vodách s množstvím ryb, rejnoků a možná i karetou obrovskou. Lávové ostrůvky plné leguánů, místo odpočinku žraloků galapážských. Návštěva místní stanice želv sloních a laguny plameňáků. Návrat na Santa Cruz.

5.den: Ostrov San Cristobal.

Celodenní výlet rychlou lodí na ostrov San Cristobal s množstvím lachtanů a nejrůznějších ptáků. Koupání a šnorchlování na místních plážích, někdy přímo se zvědavými lachtany, vyhlídka fregatek. Možnost nákupu suvenýrů a ochutnávky místních specialit. Návrat na Santa Cruz.

6.den: Ostrov Santa Cruz.

Do vnitrozemí ostrova do rezervace El Chato, kde želvy žijí volně v přírodě, procházka lávovým tunelem. Výlet do Tortuga Bay, kde kladou svá vejce karety obrovské – lesem obřích opuncií na jehož konci se otevře pohled na obrovskou písečnou pláž s překvapením na konci. Koupání a odpočinek.

7.-9.den: Puerto Ayora – Quito. Mitad del Mundo.

Odlet do ekvádorské metropole Quita. Výlet autem na rovník, přímo v době rovnodennosti, kdy je nulový stín. Muzeum indiánských obydlí v přírodě, příbytek Lovců lebek. Archeologická lokalita Catequilla kultury Quitu Cara. Quitsato Sundial – „ten opravdový“ rovník. Památník La Bola Guachala, termální prameny. Historické centrum Quita (UNESCO): katedrála, prezidentský palác, kostel Compania, vrch Panecillo (3016 m) s mohutnou sochou anděla. Výjezd lanovkou TelefériQo na vyhlídku Cruz Loma (3945 m), z níž je vidět Quito jako na dlani. Trhy s typickými místními výrobky.

10.-11.den: Quito – Praha.

Návrat domů.

Pozn.

V programu (posloupnosti dní) může dojít k drobným změnám v důsledku dostupnosti letů, resp. na Galapágách lodí.

Délka tras:
letadlem 27 000 km, po zemi 1500 km, lodí 600 km, pěšky (volitelně) 6x 4-8 km - vše pro 435
Počasí:
vzduch 16-32 °C, voda 23 °C (Galapágy)
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstup a doprava do rezervace El Chato, lodě na ostrovy San Cristobal a Isabela, výlet s místní CK na ostrově Isabela. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a zpět, přelety Ekvádor - Galapágy a zpět vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě. Ubytování: 8x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7300 Kč (8x). Strava: 8x snídaně. V ceně není vstupné do N.P. Galapágy (cca 120 USD).
Doprava:
Letecká do Ekvádoru a zpět, přelety Ekvádor - Galapágy a zpět vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě.
Ubytování:
8x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7300 Kč (8x)
Strava:
8x snídaně.

Možnost spojení trasy 431 (Galapágy) a 432 (Ekvádor a Kolumbie) do zájezdu 434 v termínu 16.11. - 3.12. 2022, cena v Kč: 109 790,- Kč Možnost prodloužení trasy 434 (Galapágy, Ekvádor a Kolumbie) o Ostrovy San Andrés a Providencia do zájezdu 435 s kompletním programem v termínu 16.11. - 8.12. 2022, cena v Kč: 132 990,- Kč.

Mapa

Mapa - 0431/GALAPÁGY

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.