VELKÝ OKRUH ZA PŘÍRODNÍMI SKVOSTY BRAZÍLIE – PRODLOUŽENÍ O OSTROVY ITAPARICA, FRADES, BOIPEBA A TINHARÉ

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 23
Náročnost: střední
Strava: Snídaně
Destinace: Brazílie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
15.10. - 06.11. 2024
472
129 590
Rezervovat

Popis

Poznávací okruh letadly a lodí po největší zemi Latinské Ameriky. Výběr toho nejlepšího, co Brazílie může nabídnout. Nejpůsobivější vodopády světa Iguaçú s návštěvou Itaipú, druhé nejvýkonnější hydroelektrárny na světě. Návštěva Pantanalu, ráje zvířat a největších mokřadů světa. Tři dny pobytu v Amazonii, v největším deštném pralese na světě. Noc a den plavby po nejmohutnějším veletoku světa Amazonce. Velmi blízká setkání s exotickými zvířaty a veselými Brazilci. Okouzlující Rio de Janeiro a temperamentní Salvador da Bahia. Pobřeží Atlantiku s kokosovými plážemi a mořskými želvami. Prodloužení o pobyt na tropických ostrovech Itaparica, Frades, Boipeba a Tinharé.

Program zájezdu

1.-4.den: Praha – Rio de Janeiro.

Let do Brazílie. „Bůh stvořil svět v 6 dnech, sedmý strávil v Riu“: Pao de Açúcar (Homole cukru, 396 m) a Corcovado (Hrbáč, 710 m) se sochou Krista, slavné pláže Copacabana, Ipanema, Arpoador, stadion Maracaná. Procházka centrem města, Muzeum zítřka, královský palác, katedrála. Temperamentní noční život ve čtvrti Lapa, schodiště Selarón, výhled z Dois Irmaos (533 m), návštěva favely. Přelet do Foz de Iguaçú.

5.-6.den: N.P. Iguaçú.

Prohlídka Iguaçú, největšího systému vodopádů na světě (až 2,5 km široké) z argentinské i brazilské strany. Celkový pohled, procházka po horní hraně i dolním břehu. Návštěva ptačí rezervace s původním pralesem a téměř 150 druhy původního ptactva (papoušci, tukani, kolibříci…). Vnitřní i vnější prohlídka Itaipú, druhé nejvýkonnější hydroelektrárny světa, z brazilské i paraguayské strany: velín, turbíny i samotná přehrada Itaipú.

7.-9.den: Pantanal.

Přelet do státu Mato Grosso, do oblasti Pantanalu u hranic s Bolívií a Paraguayí. Unikátní systém husté pralesní džungle, suchých stepních oblastí, ale především největší a nejkrásnější bažiny na světě se stovkami druhů ptactva a ryb a desítkami druhů plazů a savců, obývané říčními vydrami, anakondami, varany a leguány, tapíry, mravenečníky, pumami a jaguáry, opicemi aj. Přesun na farmu na legendární silnici Transpantaneria. Výlet na lodi po mokřadech, procházka bažinou na koních (i pro začátečníky), pozorování ptáků, velkých kajmanů černých (Jacaré), kapybar a dalších exotických zvířat. Unikátní zážitek blízkých setkání se zvířaty. Výtečná místní kuchyně.

10.-14.den: Amazonie. Plavba Manaus – Santarém.

Přelet do nejvýznamnějšího říčního přístavu a centra celé Amazonie – Manausu: opera Teatro Amazonas, tržnice – nezbytný nákup houpacích sítí. Třídenní expedice po Amazonii a do pralesa: fascinující barevné snoubení řek Solimoes a Rio Negro (jímž vzniká brazilská Amazonka), říční delfíni, návštěva komunit indiánů, lov piraní, noční pozorování zvířat, techniky přežití v džungli a poznávání rostlin. Celodenní a noční plavba s místními lodí po Amazonce, spaní v houpací síti! Přístav Santarém. Za příznivých časových okolností návštěva Alter do Chao: nádherná bílá písečná pláž a koupání v přítoku Amazonky Rio Tapajós uprostřed pralesa.

15.-16.den: Santarém – Brasília – Salvador (da Bahia).

Přelet přes hlavní město Brasíliu: za příznivých časových podmínek možnost kratší prohlídky města – futuristického architektonického experimentu O. Niemeyera z 50. let (UNESCO), zpět k oceánu do státu Bahia. Pulsující a roztančené, první hlavní město Brazílie – Salvador (UNESCO) – perla portugalského koloniálního baroka a centrum afrobrazilské kultury (karnevaly, bojový tanec capoeira): centrum Pelorinho, Trh s otroky. Výtah, jenž spojuje dvě rozdílná města. Nejstarší maják v Americe. Vesnička s projektem na záchranu mořských želv. Tropické pláže, teplý oceán a kokosové pobřeží. Pohodový noční život.

17.-21.den: Itaparica a Frades, Boipeba a Tinharé.

Výlet lodí na ostrovy Itaparica a Frades v Zálivu všech svatých. Trajektem, busem a rychlým člunem do tropického ráje na ostrovy Boipeba a Tinharé. Nekonečné, liduprázdné pláže Atlantiku, usměvavé černošky, plovoucí bar, možnost šnorchlování, projížděk na kajaku, kokosové háje, kolibříci, plody moře. Morro de Sao Paulo – ostrovní vesnička s nočním životem, dobrým jídlem, brazilským národním koktejlem caipirinhou a tirolesou, adrenalinovou lanovou skluzavkou. Návrat do Salvadoru.

22.-23.den: Salvador – Praha.

Odlet domů.

Pozn.

V programu může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech nebo časech plavby po Amazonce. Aktuální informace v CK nebo na www.nomad.cz.

Délka tras:
letadly 27 000 km, lodí 800 km, po zemi 400 km, pěšky 6x 4-10 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 27-33 °C, voda 24-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Třídenní expedice za amazonskými indiány a do pralesa, s plnou penzí. Celodenní výlet do Pantanalu s obědem. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Brazílie a přelety Rio - Iguaçú - Cuiabá - Manaus a Santarém - Salvador včetně tax a poplatků, lodí po Amazonce z Manaus do Santarému, lodě na ostrovy Itaparica, Frades, Boipeba a Tinharé, nájemní (minibusy, taxi) a veřejná (dálkové busy, metro). Ubytování: 20x hotely, lodže a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x na lodi v zavěšených hamakách. 1-lůžkový pokoj za příplatek 21 600 Kč (20x), 1x na lodi není možný. Strava: 21x snídaně, při výletu do Pantanalu 1x oběd, při 3-denním výletu v Amazonii plná penze.
Doprava:
Letecká do Brazílie a přelety Rio - Iguaçú - Cuiabá - Manaus a Santarém - Salvador včetně tax a poplatků, lodí po Amazonce z Manaus do Santarému, lodě na ostrovy Itaparica, Frades, Boipeba a Tinharé, nájemní (minibusy, taxi) a veřejná (dálkové busy, metro)
Ubytování:
20x hotely, lodže a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x na lodi v zavěšených hamakách. 1-lůžkový pokoj za příplatek 21 600 Kč (20x), 1x na lodi není možný
Strava:
21x snídaně, při výletu do Pantanalu 1x oběd, při 3-denním výletu v Amazonii plná penze

Mapa

Mapa - 0472/VELKÝ OKRUH ZA PŘÍRODNÍMI SKVOSTY BRAZÍLIE – PRODLOUŽENÍ O OSTROVY ITAPARICA, FRADES, BOIPEBA A TINHARÉ

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.