EKVÁDOR A GALAPÁGY – ZEMĚ SOPEK A RÁJ ZVÍŘAT

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 18
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Ekvádor, Galapágy

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
12.03. - 29.03. 2022
445
115 990
sleva 1 000
Zájezd již proběhl

Popis

Metropole Ekvádoru Quito s památkami UNESCO. Náhorní plošina Altiplano s vysokými, sněhem pokrytými sopkami Cayambe, Antisana a Cotopaxi. Plavba na kanoích v nedotčeném Amazonském pralese a život místních indiánů. Zlatým hřebem programu je závěrečná návštěva souostroví Galapágy – neopakovatelný svět odlehlých ostrovů v Pacifiku s nesmírně bohatou endemickou faunou. Želvy sloní, tučňáci, lachtani, leguáni, darwinovy pěnkavy, lávová pole, kaktusy i koupání.

Program zájezdu

1.den:

Letecky do hlavního města EKVÁDORU, Quita.

2.den:

Výlet do Mindo ležícího v oblasti mlžného pralesa. Cestou návštěva Mariposaria, motýlí farmy, kde se vyskytuje také velké množství kolibříků. Pro zájemce fakultativně možnost vyzkoušet si jedinečnou jízdu v korunách stromů kanopy či navštívit kakaovou farmu s ochutnávkou skvělé organické čokolády.

3.den:

Odjezd z Quita na jih. Podnikneme jednodenní výlet do NP Cotopaxi. Zvládneme překonat pěšky 300 výškových metrů k chatě José Rivas (4 850 m) ležící na úbočí jedné z nejvyšších sopek Ekvádoru – Cotopaxi (5 897 m)? Budeme mít štěstí na divoké koně? Pěšky podél laguny Limpiopungo s nádherným výhledem na zasněženého velikána. Nocleh v tradiční hosterii nedaleko vstupu do NP Cotopaxi.

4.den:

Pokračování k působivé laguně Quilotoa. Pěšky dolů k hladině jezera a zpět na okraj kráteru. Cesta přes andské vesničky tzv. alejí vulkánů do níže položeného městečka Baňos.

5.den:

Uvidíme soptit Tungurahuu (5 023 m)? Horské lesy Amazonie, vodopády Manto de la Novia a Pailon del Diablo. Lanovkou přes divokou řeku Pastaza. Pro zájemce fakultativně možnost canyoningu vodopádem Shamana, sjezdu na kolech do amazonské nížiny či vyjížďky na koních. Termály v lázních Baňos.

6.den:

Baňos. Celodenní, ale překrásná cesta do města Lago Agrio. Návštěva lokálního ZOO Arca. Nocleh v Lago Agrio.

7.-10.den: Třídenní pobyt v amazonské džungli

NP Cuyabeno. Třídenní pobyt v amazonské džungli s plnou penzí. Plavba džunglí s indiánským průvodcem na motorových kanoích po řekách a lagunách amazonského tropického deštného lesa do tropické lodže. Podaří se nám zahlédnout opice, kajmany, želvy, papoušky, tukana, anakondu, lenochoda či sladkovodní delfíny? A kdo se první vykoupe v laguně, kde se vyskytují piraně? Navštívíme místní indiánskou komunitu kmene Siona a při trošce štěstí i místního šamana. Procházky primárním pralesem. Noční pozorování zvěře. Noclehy v příjemné lodži. Návrat lodí zpět do Lago Agrio a následný letecký návrat do Quita.

11.den:

Celodenní prohlídka nejkrásnějších pamětihodností Quita. Koloniální architektura historického centra chráněného UNESCO. Tradiční Calle La Ronda. Kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3 016 m). Odpoledne výlet na rovník. Mitad del Mundo – opravdový i historický střed světa. Podaří se postavit vejce na špičku v muzeu Inti Nan?

12.-16.den: Pětidenní výlet na Galapágy
12.den:

Letecky na Galapágy, ostrovy zapsané v přírodním dědictví UNESCO. Přílet na Baltru, přesun na Santa Cruz a rychlým člunem na Isabelu, návštěva laguny, mokřadů a záchranné stanice, ubytování na ostrově Isabela.

13.den:

Dopoledne výlet ke kaldeře Sierra Negra, odpoledne výlet na ostrůvek Tintoreras a šnorchlování Concha Perla.

14.den:

Návrat lodí na Santa Cruz, dopoledne výlet na pláž Tortuga Bay. Odpoledne výlet na vysočinu, lávové tunely a pozorování želv sloních v přirozeném prostředí. Nocleh na Santa Cruz.

15.den:

Celodenní výlet lodí na ostrov Plazas, Santa Fe či Bartolome (bude upřesněno dle dostupné kapacity lodí) s obědem a výletem po ostrově a šnorchlováním. Nocleh na Santa Cruz.

16.den:

Poslední rozloučení s pohádkovými ostrovy. Cestou na letiště návštěva kráterů Gemelos a odlet do Quita.

17.den:

Poslední den v Quitu. Návštěva řemeslného trhu s možností nákupu tradičních ekvádorských výrobků a produktů. Odpoledne odjezd na letiště.

18.den:

Letecký návrat domů.

Délka tras:
letadlem 29 000 km, po zemi 900 km, na kánoích 100 km, na lodi 500 km, pěšky 6x 3-12 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 14-30 °C (v horách chladněji, v Amazonii horko), voda 22-26 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Třídenní výlet do Amazonie v N.P. Cuyabeno. Vstupné do rezervací Quilotoa, Mindo a do N.P. Cotopaxi. Ubytování a strava. Český průvodce a místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru, na Galapágy včetně tax a přelet z Amazonie (Lago Agrio) do Quita včetně tax a poplatků, nájemní doprava, na Galapágách pronájem lodi. Ubytování: 8x turistické hotýlky, 3x v lodži (Amazonie), 2x nocleh na Galapágách na ostrově Isabela a 2x nocleh v hotelu na ostrově Santa Cruz se snídaní. 1-lůžkový pokoj v pevninské části za příplatek 10900 Kč (na Galapágách na vyžádání). Strava: 9x v hotýlcích snídaně, plná penze během 3-denního výletu v N.P. Cuyabeno, Na lodi (Galapágy) plná penze. V ceně není vstup do indiánských komunit v Amazonii (15 USD). V ceně není vstupné do N.P. Galapágy (130 USD, možná změna), hakultativní výlety v okolí Baňos či lanovka Teleférico v Quitu.
Doprava:
Letecká do Ekvádoru, na Galapágy včetně tax a přelet z Amazonie (Lago Agrio) do Quita včetně tax a poplatků, nájemní doprava, na Galapágách pronájem lodi.
Ubytování:
8x turistické hotýlky, 3x v lodži (Amazonie), 2x nocleh na Galapágách na ostrově Isabela a 2x nocleh v hotelu na ostrově Santa Cruz se snídaní. 1-lůžkový pokoj v pevninské části za příplatek 10900 Kč (na Galapágách na vyžádání).
Strava:
9x v hotýlcích snídaně, plná penze během 3-denního výletu v N.P. Cuyabeno, Na lodi (Galapágy) plná penze.

Mapa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.