TŘI GUYANY – MEZI ATLANTIKEM A AMAZONIÍ

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 14
Náročnost: střední
Strava: Polopenze

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
15.11. - 28.11. 2024
421
123 790
Rezervovat

Popis

Komfortní zájezd s polo i plnou penzí mimo „vyšlapané jihoamerické chodníčky“ do tří bývalých kolonií – Britské a Nizozemské Guyany (dnes samostatná Guyana a Surinam) a Francouzské Guyany (stále departement Francie). Koloniální metropole Paramaribo, Georgetown a Cayenne se směsí původního indiánského, kreolského afrického, indického, čínského a evropského obyvatelstva, s pozoruhodnými trhy s fetiši. Evropský kosmodrom Kourou, neblaze proslulé Ďábelské ostrovy. Panenské vnitrozemí, jedna z nejkrásnějších oblastí celé Amazonie i skrytý poklad – úchvatný vodopád Kaieteur valící se v jednom skoku ze stolových hor pohoří Pakaraima („Ztracený svět“ Roraimy je nedaleko). Cesta pro fajnšmekry, kteří už byli téměř všude, ale tyto tři korálky jim na šňůrce navštívených zemí dosud chybí. Ale zdaleka ne jenom pro ně!

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Paramaribo.

Let do jižní Ameriky, do hlavního města Surinamu. Unikátní dřevěné Paramaribo (UNESCO): Prezidentský palác, chrám sv. Petra a Pavla – největší dřevěná stavba Ameriky, hlavní náměstí Onafhankelijkheidsplein, pevnost Zeelandia, Centrální tržnice i Maroon Market s amulety a čarodějnými léčivy. Lodí po řece Surinam k ústí do Atlantiku. Pozorování delfínů „profosu“ a mořského ptactva.

3.-5.den: Anaula River Lodge.

Autobusem a pak tradičním dřevěným člunem na jih proti proudu řeky Surinam hluboko do neporušené divočiny deštných pralesů Amazonie. Říční vesnice kmene Saramaka. Dva dny v eko lodži s možností koupání v bazénu i v řece. Návštěva vesnice New Aurora uprchlých černých otroků Maroonů s africkými tradicemi a rituály. Denní i noční výlety do džungle, poznávání léčivých rostlin, pozorování zvířeny (žijí zde vřešťani, malpy, tapíři, mravenečníci, pásovci, lenochodi, aguti, kajmani, vydry, piraně, úhoři, leguáni, želvy, hadi včetně anakond a hroznýšů, žáby, pavouci, motýli, netopýři včetně krev sajících upírů, tukani, mnoho druhů papoušků a dalšího ptactva). Návrat do Paramariba.

6.den: Paramaribo – Georgetown.

Jízda na západ pobřežním krajem dřevěných domů a kokosových palem. Trajektem po řece Courantyne ze Surinamu do Guyany. Přejezd do metropole Georgetownu: Národní muzeum, katedrála Sint George, prezidentský palác, mořská hráz, tržnice Stabroek.

7.den: N.P. Kaieteur.

Jeden z vrcholů zájezdu. Výlet malým letadlem nad Amazonským deštným pralesem k vodopádu, o němž jste možná ani neslyšeli, přitom je 4x vyšší než Niagara. Kaieteur Falls na řece Potaro je jeden z nejmohutnějších vodopádů a nejvyšší jednostupňový na světě vůbec (výška 226 m, šířka až 130 m). Procházka džunglí, nezapomenutelné výhledy na vodopád.

8.-9.den: Georgetown – Bigi Pan – Paramaribo.

Návrat do Surinamu. Plavba po řece Nickerie a kanálem Jamaer porosty mangrove do laguny a přírodní rezervace Bigi Pan. Na loďkách do ráje ptactva (ibis rudý, mořský orel, hejna plameňáků…), ryb a plazů. Opice, želvy, hadi, kajmani. Rybolov, bahenní koupele. Návrat člunem do Nickerie, přejezd do Paramariba.

10.den: Paramaribo – Cayenne.

Přejezd na východ Surinamu. Trajektem přes řeku Maroni do Francouzské Guyany. Jízda do metropole Cayenne: pevnost Fort Cépérou, večerní centrum města.

11.den: Cayenne – Kourou. Île du Diable.

Přejezd do Kourou, lodí na Ďáblův ostrov, nejmenší ze tří ostrovů Îles du Salut (Ostrovů spásy, dříve Ďábelských ostrovů), které sloužily sto let jako francouzská trestanecká kolonie. Procházka po ostrově proslaveném knihou a filmem Motýlek, koupání v Atlantiku.

12.den: Kourou – Paramaribo.

Návštěva Guyanského kosmického centra patřícího Francii a Evropské kosmické agentuře. Raketová základna s replikou nosné rakety Ariane. Přejezd zpět do Surinamu a Paramariba.

13.-14.den: Paramaribo – Praha.

Volný program v centru do odletu. Návrat domů.

Pozn.

Pro účast na zájezdu je povinné očkování proti žluté zimnici! Podklady pro vyřízení víz je třeba dodat do CK nejpozději 8 týdnů před odjezdem.

Délka tras:
letadlem 20 000 km, po zemi 2100 km, loděmi 300 km, pěšky 4x 3-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Letecký výlet do N.P. Kaieteur. Veškeré lodní výlety dle programu. Veškeré vstupy dle programu. Víza do Guyany a Surinamu včetně jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci po celou dobu pobytu, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Surinamu včetně tax a poplatků. Veškerá pozemní (minibusy s místním řidičem) dle programu, trajekty do Guyany a Francouzské Guyany. Ubytování: 11x hotely a lodže (cca 3*), většinou s bazény - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1x v lodži v hamakách nebo v pokojích se společným příslušenstvím (Bigi Pan). 1-lůžkový pokoj za příplatek 7900 Kč (11x). Strava: 7x polopenze (většinou snídaně a obědy), 3x plná penze, 2x snídaně.
Doprava:
Letecká do Surinamu včetně tax a poplatků. Veškerá pozemní (minibusy s místním řidičem) dle programu, trajekty do Guyany a Francouzské Guyany
Ubytování:
11x hotely a lodže (cca 3*), většinou s bazény - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1x v lodži v hamakách nebo v pokojích se společným příslušenstvím (Bigi Pan). 1-lůžkový pokoj za příplatek 7900 Kč (11x)
Strava:
7x polopenze (většinou snídaně a obědy), 3x plná penze, 2x snídaně

Mapa

Mapa - 0421/TŘI GUYANY – MEZI ATLANTIKEM A AMAZONIÍ

Encyklopedie

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.