KOLUMBIE – ZA LEGENDOU EL DORADA A KE KŘIŠŤÁLOVÉ ŘECE

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 11
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Kolumbie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
27.08. - 06.09. 2020
421
63 890
Rezervovat

Popis

Země patřící mezi nejkrásnější a nejzajímavější v Jižní Americe, jejíž turistický potenciál naštěstí zůstává zatím stále nevyužitý. Kontrast rovníkového tropického pásma s chladnými vysokohorskými oblastmi And s až pětitisícovými vrcholy. Honosná španělská koloniální architektura i magické zlaté dědictví indiánských kmenů. Po dlouhou dobu turistům zapovězený a teprve nedávno znovu zpřístupněný Cano Cristales v národním parku Serranía de la Macarena. Fantastická a jedinečná Křišťálová řeka „pěti barev“ s červenými, zelenými, modrými, černými a žlutými řasami, které činí její návštěvu nezapomenutelnou.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Bogota.

Odlet do téměř desetimilionové metropole Kolumbie: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry.

3.-4.den: Zipaquirá, Villa de Leyva.

Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Gua- tavita – posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi – Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty.

5.den: Bogota – Villavicencio.

Přejezd z Bogoty na jih přes hřeben Východních Kordiller a následný sjezd do horkých plání plných dobytka. Kovbojské Villavicencio v povodí Orinoka.

6.-8.den: Cano Cristales.

Odlet do Macareny. Lodí a džípem k ramenům Cano Cristales, jednoho ze „sedmi zázraků“ celé Jižní Ameriky. Výjimečné místo, nepřístupné jinak než letecky a donedávna z bezpečnostních důvodů pro turisty uzavřené. 40 km řeky v úzkém kaňonu i v širokém údolí rozvětvené do ramen a obklopené džunglí. Zcela unikátní ekosystém, který díky výskytu speciálních vodních řas hraje množstvím barev. Pěší výlety v divočině, koupání ve vodopádech a v přírodních jezírkách.

9.-11.den: Macarena – Bogota – Praha.

Přelet do Villavicencia a odjezd zpět do Bogoty. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu. Poslední nákupy na místních tržištích. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 24 000 km, po zemi 1200 km, pěšky 4x 4-10 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 14-32 °C, od tropického po vysokohorský
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Zajištěný výlet do Cano Cristales (permity, terénní auta, čluny, místní průvodce). Lanovka na Monserrate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Kolumbie a přelety Villavicencio - Macarena a zpět včetně tax a poplatků, nájemní doprava (minibusy, taxi). Ubytování: 6x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x v Cano Cristales 2-lůžkové zajištěné stany pod zastřešeným přístřeškem se zázemím. 1-lůžko za příplatek 5900 Kč (8x). Strava: 8x snídaně.
Doprava:
Letecká do Kolumbie a přelety Villavicencio - Macarena a zpět včetně tax a poplatků, nájemní doprava (minibusy, taxi)
Ubytování:
6x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x v Cano Cristales 2-lůžkové zajištěné stany pod zastřešeným přístřeškem se zázemím. 1-lůžko za příplatek 5900 Kč (8x)
Strava:
8x snídaně

Mapa

Mapa - 0421/KOLUMBIE – ZA LEGENDOU EL DORADA A KE KŘIŠŤÁLOVÉ ŘECE

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2020

Připravili jsme pro Vás katalog zájezdů 2020.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.