KOLUMBIE A *KŘIŠŤÁLOVÁ ŘEKA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 14
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Kolumbie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
28.08. - 10.09. 2024
412
74 390
Rezervovat

Popis

Země patřící mezi nejkrásnější a nejzajímavější v Jižní Americe, jejíž turistický potenciál naštěstí zůstává zatím stále nevyužitý. Kontrast rovníkového tropického pásma s chladnými vysokohorskými oblastmi And s až pětitisícovými vrcholy. Honosná španělská koloniální architektura i magické zlaté dědictví indiánských kmenů. Po dlouhou dobu turistům zapovězený a teprve nedávno znovu zpřístupněný Cano Cristales v národním parku Serranía de la Macarena. Fantastická a jedinečná Křišťálová řeka „pěti barev“ s červenými, zelenými, modrými, černými a žlutými řasami, které činí její návštěvu nezapomenutelnou.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Bogotá – Santa Marta.

Odlet do metropole Kolumbie. Přelet na pobřeží do Santa Marty, nejstaršího trvale osídleného města Jižní Ameriky a města, v němž žil a zemřel Simón Bolívar. Taganga – pohoda na plážích v rybářské vesničce s jídelnami a bary. Lodí do N.P. Tayrona.

4.-5.den: N.P. Tayrona, Taganga.

Národní park Tayrona na pobřeží Karibského moře pod masivem Sierra Nevada de Santa Marta s nejvyšší horou Kolumbie (5775 m), pojmenované tak jako celá země po Kryštofu Kolumbovi. Pěší výlety v kraji plném zátok, lagun, skrytých písečných pláží, korálových útesů, deštné tropické vegetace i sušší kaktusové mesety. Koupání, šnorchlování i možnost pěšího výletu k ruinám Chairamy, města původních indiánských obyvatel Tayronů.

6.den: Santa Maria – Cartagena.

Přejezd po pobřeží na západ. Kolem Barranqully, největšího kolumbijského města v Karibiku a rodiště zpěvačky Shakiry, do nejkrásnějšího města celého jihoamerického karibského pobřeží – Cartageny (UNESCO). Historické centrum obehnané hradbami, pevnost San Felipe, inkviziční palác, katedrála, španělský koloniální přístav, obchůdky s ručně vyráběným zbožím. Bouřlivý noční život s typickými „rumba en chiva“ – autobusy s hudebníky.

7.-9.den: Cartagena – Isla Grande, *Islas del Rosario – Bogotá.

Dva dny na karibských plážích nedaleko Cartageny. Lodí na Isla Grande (Velký ostrov): pláže s jemným pískem, ideální místo pro koupání i šnorchlování s korálovými útesy přímo v dosahu pláže. *Volitelně možnost výletu do N.P. Isla de Rosario: 27 korálových ostrůvků s barvou vody od tyrkysové po nachovou. Koupání, šnorchlování či potápění, pozorování delfínů i žraloků, mořské akvárium. Přelet od pobřeží do hornatého vnitrozemí, zpět do hlavního města Bogoty.

10.-11.den: Zipaquirá, Villa de Leyva.

Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Guatavita – posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi – Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty.

12.den: Bogotá.

Prohlídka téměř desetimilionové metropole: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu.

13.-14.den: Bogotá – Praha.

Odlet domů.

Délka tras:
letadly 26 000 km, po zemi 1100 km, loděmi 200 km, pěšky (volitelně) 6x 4-7 km - vše pro 413
Počasí:
vzduch 18 °C (Bogotá) - 32 °C, voda 27-29° C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet do N.P. Tayrona (loď a permit do N.P.). Výlet na ostrov Isla Grande (loď a doprava po ostrově). Lanovka na Monserrate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Kolumbie a zpět, přelety Bogotá-Santa Marta, Cartagena-Bogotá vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi), lodě. Ubytování: 8x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. V N.P. Tayrona (3x) spaní v houpacích sítích (hamakách) a na Isla Grande (1-2x) v Eko hotelu na palandách - ve všech uvedených případech jednodušeji hromadně pod střechou a se společným zázemím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6300 Kč (7x). Strava: 7x snídaně.
Doprava:
Letecká do Kolumbie a zpět, přelety Bogotá-Santa Marta, Cartagena-Bogotá vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi), lodě.
Ubytování:
8x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. V N.P. Tayrona (3x) spaní v houpacích sítích (hamakách) a na Isla Grande (1-2x) v Eko hotelu na palandách - ve všech uvedených případech jednodušeji hromadně pod střechou a se společným zázemím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6300 Kč (7x).
Strava:
7x snídaně.
Poznámka:
Možnost spojení trasy 411 (Panama) a 412 (Kolumbie) do zájezdu 413 s kompletním programem v termínu: 21.8. - 11.9. 2021, cena v Kč 103 690,- Kč.

Mapa

Mapa - 0412/KOLUMBIE A *KŘIŠŤÁLOVÁ ŘEKA

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.