PANAMA A KOLUMBIE – MEZI STŘEDNÍ A JIŽNÍ AMERIKOU

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 22
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Kolumbie, Panama

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
20.08. - 10.09. 2024
413
103 690
Rezervovat

Popis

Zatím nepříliš navštěvované, přesto však nesmírně přitažlivé země Ameriky nedaleko rovníku – Panama a Kolumbie. Prohřátý Karibik a Pacifik s lákavými ostrůvky.  a lákavými plážemi. Panamský průplav, hluboké deštné pralesy s bohatou faunou, Ostrov pokladů Taboga. Pozemský ráj, karibské souostroví San Blás, písečné pláže snů s kokosovými palmami, korálovými útesy a vesničkami indiánů kmene Kuna. Honosná španělská koloniální architektura, místní trhy a folklór i magické zlaté dědictví indiánských kmenů. Kontrast rovníkového tropického pásma s chladnými vysokohorskými oblastmi And s až pětitisícovými vrcholy. Dlouhodobě zapovězený a teprve nedávno turistům znovu zpřístupněný přírodní skvost Caňo Cristales, fantastická Křišťálová řeka „pěti barev“.

Program zájezdu

1.den: Praha – Panama City.

Let do Panamy, rozkročené mezi Severní a Jižní Amerikou.

2.-3.den: Panamský průplav, Portobelo.

Zdymadla Miraflores, jezero Lago Gatún. Soberanía – botanická zahrada a ZOO s místní faunou a chovem harpyjí. Balboa: Americký most oddělující kontinenty. Historické Portobelo (UNESCO), španělská pevnost nad Karibikem.

4.-6.den: Archipiélago de San Blás, Comarca de Kuna Yala.

Přelet nad nejhlubším tropickým pralesem kontinentu na San Blás, autonomní souostroví v Karibiku a svět sám pro sebe na pomezí Panamy a Kolumbie. Vesnice indiánů Kuna, jedinečného nezávislého etnika s tradičními oděvy a kulturou. Plavba na kánoích mezi korálovými ostrůvky s palmami s (prý) nejlepšími kokosovými ořechy na Zemi, koupání, život na místní způsob a jednoduché spaní v hamakách v domcích indiánů.

7.-8.den: Isla Taboga. *Colón, Panama City.

Lodí na „ostrov květin“ s pohnutou minulostí – Taboga: rybářská vesnička s druhým nejstarším kostelem na západní polokouli, ruiny amerických válečných bunkrů, koupání, „hledání“ pokladu kapitána Morgana. Metropole Panamy: koloniální Casco Viejo (UNESCO), Opičí stezkou na vyhlídku: panorama mrakodrapů downtownu, ruiny Staré Panamy (UNESCO). *Alternativně možnost výletu turistickým vlakem podél celého průplavu do Colónu při ústí do Atlantiku: druhá největší bezcelní zóna na světě.

9.-11.den: Panama City – Bogotá – Santa Marta.

Přelet do metropole Kolumbie. Přelet na pobřeží do Santa Marty, nejstaršího trvale osídleného města Jižní Ameriky a města, v němž žil a zemřel Simón Bolívar. Taganga – pohoda na plážích v rybářské vesničce s jídelnami a bary. Lodí do N.P. Tayrona.

12.-13.den: N.P. Tayrona, Taganga.

Národní park Tayrona na pobřeží Karibského moře pod masivem Sierra Nevada de Santa Marta s nejvyšší horou Kolumbie (5775 m), pojmenované tak jako celá země po Kryštofu Kolumbovi. Pěší výlety v kraji plném zátok, lagun, skrytých písečných pláží, korálových útesů, deštné tropické vegetace i sušší kaktusové mesety. Koupání, šnorchlování i možnost pěšího výletu k ruinám Chairamy, města původních indiánských obyvatel Tayronů.

14.den: Santa Maria – Cartagena.

Přejezd po pobřeží na západ. Kolem Barranqully, největšího kolumbijského města v Karibiku a rodiště zpěvačky Shakiry, do nejkrásnějšího města celého jihoamerického karibského pobřeží – Cartageny (UNESCO). Historické centrum obehnané hradbami, pevnost San Felipe, inkviziční palác, katedrála, španělský koloniální přístav, obchůdky s ručně vyráběným zbožím. Bouřlivý noční život s typickými „rumba en chiva“ – autobusy s hudebníky.

15.-17.den: Cartagena – Isla Grande, *Islas del Rosario – Bogotá.

Dva dny na karibských plážích nedaleko Cartageny. Lodí na Isla Grande (Velký ostrov): pláže s jemným pískem, ideální místo pro koupání i šnorchlování s korálovými útesy přímo v dosahu pláže. *Volitelně možnost výletu do N.P. Isla de Rosario: 27 korálových ostrůvků s barvou vody od tyrkysové po nachovou. Koupání, šnorchlování či potápění, pozorování delfínů i žraloků, mořské akvárium. Přelet od pobřeží do hornatého vnitrozemí, zpět do hlavního města Bogoty.

18.-19.den: Zipaquirá, Villa de Leyva.

Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Guatavita – posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi – Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty.

20.den: Bogota.

Prohlídka téměř desetimilionové metropole: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu.

21.-22.den: Bogota. – Praha.

Odlet domů.

Volitelný výlet: Kaňon Křišťálové řeky (Caňo Cristales)

Výjimečné místo, nepřístupné jinak než letecky a dlouhé roky z bezpečnostních důvodů pro turisty uzavřené. 40 km řeky v úzkém kaňonu i v širokém údolí rozvětvené do ramen a obklopené džunglí. Zcela unikátní ekosystém s červenými, zelenými, modrými, černými a žlutými vodními řasami, jeden ze „sedmi zázraků“ Kolumbie i celé Jižní Ameriky.

1.den: Bogota – Villavicencio.

Přejezd z Bogoty na jih přes hřeben Východních Kordiller a následný sjezd do horkých plání plných dobytka. Kovbojské Villavicencio v povodí Orinoka.

2.-4.den: Caňo Cristales.

Odlet do Macareny. Lodí a džípem k ramenům Caňo Cristales v národním parku Serranía de la Macarena. Pěší výlety v divočině, koupání ve vodopádech a v přírodních jezírkách.

5.-6.den: Macarena – Bogota – Praha.

Přelet do Villavicencia. Odlet do Bogoty a návrat domů.

Termín: 10.9. – 15.9. 2021
Cena: 19 990,- Kč

V ceně je:

Letecká doprava Villavicencio-Macarena a zpět, bus Bogota-Villavicencio a zpět, zajištěný výlet do Caňo Cristales (permity pro vstup do N.P., terénní auta, čluny, místní průvodce), ubytování se snídaněmi (2x turistické hotely – 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x 2-lůžkové zajištěné stany pod zastřešeným přístřeškem se zázemím), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. 1-lůžkový pokoj za příplatek 3000 Kč (4x).

Délka tras:
letadly 26 000 km, po zemi 1100 km, loděmi 200 km, pěšky (volitelně) 6x 4-7 km - vše pro 413
Počasí:
vzduch 18 °C (Bogota) - 32 °C, voda 27-29° C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Loď na Isla Taboga, loďky a čluny indiánů po ostrovech San Blás. Výlet do N.P. Tayrona (loď a permit do N.P.). Výlet na ostrov Isla Grande (loď a doprava po ostrově). Lanovka na Monserrate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Panamy a zpět z Kolumbie, přelety Panama City-San Blás a zpět, Bogotá-Santa Marta, Cartagena-Bogotá vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi), lodě. Ubytování: 13x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. Na San Blás (2x) v rodinách domorodců, v N.P. Tayrona (3x) spaní v houpacích sítích (hamakách) a na Isla Grande (1-2x) v Eko hotelu na palandách - ve všech uvedených případech jednodušeji hromadně pod střechou a se společným zázemím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 11 500 Kč (13x). Strava: 13x snídaně.
Doprava:
Letecká do Panamy a zpět z Kolumbie, přelety Panama City-San Blás a zpět, Bogotá-Santa Marta, Cartagena-Bogotá vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi), lodě.
Ubytování:
13x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. Na San Blás (2x) v rodinách domorodců, v N.P. Tayrona (3x) spaní v houpacích sítích (hamakách) a na Isla Grande (1-2x) v Eko hotelu na palandách - ve všech uvedených případech jednodušeji hromadně pod střechou a se společným zázemím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 11 500 Kč (13x).
Strava:
13x snídaně.

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.