ZA SOPKAMI MALÝCH ANTIL – GUADELOUPE, DOMINIKA A MARTINIK

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 16
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy

Popis

Tři perly z náhrdelníku sopečného souostroví na rozhraní východního Karibiku a Atlantiku. Tropický koktejl, v němž se mísí koloniální vlivy Francie (Martinik a Guadeloupe jsou zámořskými departementy) a Británie (Dominika je samostatný stát v rámci Commonwealthu) s kulturními tradicemi a bujnou tropickou přírodou. Guadeloupe – dvojostrov připomínající tvarem motýla s činnou sopkou La Soufriere. Dominika – „zelená perla“ Karibiku s vřícím jezerem, gejzíry a vodopády. Martinik s obávaným vulkánem Mont Pelée a bělostnými plážemi. Kapradiny, mahagony, bambusy, orchideje, zázvor, káva, rum a samozřejmě hřejivé slunce a lákavé pláže Karibiku…

Program zájezdu

1.-4.den: Praha – Pointe-a-Pitre. Guadeloupe.

Odlet na Guadeloupe do hlavního města Pointe-a-Pitre. Možnost výstupu na nejvyšší vrchol ostrova i celého souostroví Malých Antil – činnou sopku La Soufriere (1467 m), z níž stále stoupají sirné výpary. Jízda po západním pobřeží ostrova Basse Terre, koupání v Karibském moři. Kaskáda tří vodopádů na řece Carbet s nejvyšším vodopádem východního Karibiku (110 m): koupání v jezírku pod vodopádem. Výlet deštným pralesem k vodopádu Moreau, dle počasí hlavní město Pointe-a-Pitre a přesun na nejvýchodnější výběžek Pointe des Chateaux s koupáním v korálových lagunách.

5.-9.den: Pointe-a-Pitre – Roseau. Dominika.

Rychlolodí na hornatý ostrov Dominika (2,5 hod), formovaný stratovulkánem Morne Diablotin (1447 m). Dle časových možností daných plavebním řádem prohlídka hlavního města Roseau: botanická zahrada s barevnými papoušky. Trafalgarské vodopády: koupel v přírodních bazéncích s horkou sirnou vodou. Vyhlídka na Middlehemský vodopád, jezero Fresh Water Lake. Jižní cíp ostrova Scotts Head s krásnou pláží a vyhlídkou na místo, kde se stýká Atlantický oceán a Karibské moře. Okružní jízda kolem ostrova. Portsmouth: loďkou po indiánské řece do baru hluboko v džungli (cca 27 EUR). Horskou džunglí na východní pobřeží. Carib Territory – území, kde žijí karibští indiáni, poslední původní obyvatelé východního Karibiku. Po Ecsaliére Tete Chien na vyhlídku na útesy. Celodenní pěší túra k nejkrásnějšímu místu na ostrově – jezeru Boiling Lake s vroucí vodou, cestou koupání ve skalní soutěsce s jezírkem. Smaragdové jezero, vodopád Sari Sari Falls, Boetica-Glassé: sestup na pruh lávy končící v burácejícím moři. Pobyt na oblázkové pláži Champagne.

10.-14.den: Roseau – Fort-de-France. Martinik.

Rychlolodí na Martinik (2,5 hod), nejhornatější ostrov Malých Antil. Přejezd na východní pobřeží. Koupání na poloostrově Caravelle. Možnost výstupu na nejvyšší vrchol ostrova – aktivní vulkán Mont Pelée (1397 m), jehož erupce v r. 1902 zničila celé tehdejší hlavní město ostrova Saint Pierre a usmrtila jeho 28 tisíc obyvatel: výhledy do kaldery, koupání. Hlavní město Fort- -de-France s tržnicí. Jižní část ostrova: koupání s výhledem na skálu Rocher du Diamant. Koupání na Salines, nejjižnější pláži ostrova s palmami a bílým pískem. Nejjižnější obec Ste- -Anne. Bazilika Sacré-Coeur nad Fort-de-France, botanická zahrada Jardin de Balata (cca 14 EUR): procházka po lávkách zavěšených v korunách stromů, kolibříci. Jízda deštnými lesy s kapradinami, anthuriemi a bambusy po Route de la Trace, procházka podél vodního kanálu Beauregard. Výlet v přírodní rezervaci na poloostrově Caravelle: zřícenina zámečku panství Dubuc, patřící plantážníkům s cukrovou třtinou. Koupání na pobřeží s vyhlídkami a procházkou k majáku.

15.-16.den: Fort-de-France – Praha.

Návštěva muzea rumu s ochutnávkou, odpočinek u moře. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 18 000 km, loděmi 300 km, po zemi 350 km, pěšky 11x 4-14 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 28-30 °C, voda 25-27 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupy do národního parku na Dominice, výstupní daň z Dominiky. Ubytování. Český průvodce, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, 2x loď mezi ostrovy, po ostrovech mikrobusy nebo auty. Ubytování: 14x v penzionech nebo v bungalovech - ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím, k dispozici vždy malá kuchyňka nebo kuchyňský kout (dvouvařič, lednice, dřez, rychlovarná konvice, překapávač na kafe, nádobí, příbory), umožňující přípravu stravy - nákupy v supermarketech každý den, maximálně obden.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, 2x loď mezi ostrovy, po ostrovech mikrobusy nebo auty
Ubytování:
14x v penzionech nebo v bungalovech - ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím, k dispozici vždy malá kuchyňka nebo kuchyňský kout (dvouvařič, lednice, dřez, rychlovarná konvice, překapávač na kafe, nádobí, příbory), umožňující přípravu stravy - nákupy v supermarketech každý den, maximálně obden

Mapa

Mapa - 0401/ZA SOPKAMI MALÝCH ANTIL – GUADELOUPE, DOMINIKA A MARTINIK

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.