PANAMA A OSTROVY SAN BLÁS

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 10
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Panama

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
20.08. - 29.08. 2024
411
59 890
Rezervovat

Popis

Zatím nepříliš navštěvované, přesto však nesmírně přitažlivé země Ameriky nedaleko rovníku – Panama a Kolumbie. Prohřátý Karibik a Pacifik s lákavými ostrůvky.  a lákavými plážemi. Panamský průplav, hluboké deštné pralesy s bohatou faunou, Ostrov pokladů Taboga. Pozemský ráj, karibské souostroví San Blás, písečné pláže snů s kokosovými palmami, korálovými útesy a vesničkami indiánů kmene Kuna.

Program zájezdu

1.den: Praha – Panama City.

Let do Panamy, rozkročené mezi Severní a Jižní Amerikou.

2.-3.den: Panamský průplav, Portobelo.

Zdymadla Miraflores, jezero Lago Gatún. Soberanía – botanická zahrada a ZOO s místní faunou a chovem harpyjí. Balboa: Americký most oddělující kontinenty. Historické Portobelo (UNESCO), španělská pevnost nad Karibikem.

4.-6.den: Archipiélago de San Blás, Comarca de Kuna Yala.

Přelet nad nejhlubším tropickým pralesem kontinentu na San Blás, autonomní souostroví v Karibiku a svět sám pro sebe na pomezí Panamy a Kolumbie. Vesnice indiánů Kuna, jedinečného nezávislého etnika s tradičními oděvy a kulturou. Plavba na kánoích mezi korálovými ostrůvky s palmami s (prý) nejlepšími kokosovými ořechy na Zemi, koupání, život na místní způsob a jednoduché spaní v hamakách v domcích indiánů.

7.-8.den: Isla Taboga. *Colón, Panama City.

Lodí na „ostrov květin“ s pohnutou minulostí – Taboga: rybářská vesnička s druhým nejstarším kostelem na západní polokouli, ruiny amerických válečných bunkrů, koupání, „hledání“ pokladu kapitána Morgana. Metropole Panamy: koloniální Casco Viejo (UNESCO), Opičí stezkou na vyhlídku: panorama mrakodrapů downtownu, ruiny Staré Panamy (UNESCO). *Alternativně možnost výletu turistickým vlakem podél celého průplavu do Colónu při ústí do Atlantiku: druhá největší bezcelní zóna na světě.

9.-10.den: Panama City – Praha.

Návrat domů.

Délka tras:
letadly 26 000 km, po zemi 1100 km, loděmi 200 km, pěšky (volitelně) 6x 4-7 km - vše pro 413
Počasí:
vzduch 18 °C (Bogota) - 32 °C, voda 27-29° C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Loď na Isla Taboga, loďky a čluny indiánů po ostrovech San Blás. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Panamy a zpět, přelety Panama City-San Blás a zpět, vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi), lodě. Ubytování: 6x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. Na San Blás (2x) v rodinách domorodců - v uvedených případech jednodušeji hromadně pod střechou a se společným zázemím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5900 Kč (6x). Strava: 6x snídaně.
Doprava:
Letecká do Panamy a zpět, přelety Panama City-San Blás a zpět, vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi), lodě.
Ubytování:
6x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. Na San Blás (2x) v rodinách domorodců - v uvedených případech jednodušeji hromadně pod střechou a se společným zázemím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5900 Kč (6x)
Strava:
6x snídaně.
Poznámka:
Možnost spojení trasy 411 (Panama) a 412 (Kolumbie) do zájezdu 413 s kompletním programem v termínu: 21.8. - 11.9. 2021, cena v Kč. 103 690,- Kč.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.