JAMAJKA – OSTROV SLUNCE, RUMU A REGGAE

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 15
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Jamajka

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
13.11. - 27.11. 2024
391
89 590
Rezervovat

Popis

„Etiopie Karibiku“ – podmanivá Jamajka s překrásnými plážemi, korálovými útesy, bujnou tropickou vegetací, horskými scenériemi, řekami a vodopády, ale i neobvyklými termálními lázněmi. Ostrov vůně vanilky, kávy a rumu, exotického ovoce, rastamanů s kayou, karibské hudby, atraktivních „černých gazel“ i „mimozemšťana“ Usaina Bolta. Ostrov, jejž sám Kryštof Kolumbus považoval za nejkrásnější ze všech, které objevil. Prostředí, v němž se natáčely desítky slavných filmů. Pravlast reggae, dredů a věčná inspirace pro nezávislé.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Montego Bay – Ocho Rios.

Let do Karibiku na Jamajku do Montego Bay. Národní památka – koloniální Falmouth s georgiánskou architekturou (kulisy filmu Motýlek). Nejslavnější dům Jamajky – honosný ale strašidelný Rose Hall s temnou legendou bílé čarodějky voodoo, jamajské „Čachtické paní“ Annie Palmerové. Možnost návštěvy zahrady s kolibříky. „Niagara Jamajky“ a nejfotografovanější místo ostrova – kaskáda řeky Dunn´s River: koupání, neodolatelný výstup řekou na vodopád.

3.-4.den: Ocho Rios – Port Antonio.

Zátoka Discovery – místo Kolumbova přistání: Kolumbův park. Ocho Rios: nádherné tropické zahrady a parky, Kapradinová soutěska. Koupání a šnorchlování, alternativně výlet do poutního Nine Miles, rodné vesnice Boba Marleyho: muzeum i mauzoleum, fosforující laguna. Muzeum Maroonů – uprchlých otroků. Přírodní skvost Modrá laguna: kontrast zelených útesů s modrou vodou. Možnost romantické plavby na bambusových raftech po řece Rio Grande za zpěvu vorařů.

5.den: Port Antonio – Bath.

Soukromá pláž Frenchmens Cove. Vodopády Reach Falls v džungli: útesy fosílií, lehčí „kaňoning“ a plavání v křišťálové vodě tůněmi vodopádů k ponořené krápníkové jeskyni. Lázně Bath v národním parku John Crow Mountains: koupání v horké minerální vodě.

6.den: Bath – Blue Mountains – Retreat.

Vzhůru do nejvyšších hor ostrova. Nocleh na romantické horské chatě s krbem, petrolejkami a před vašima očima upraženou nejlepší kávou na světě. Možnost nočního výstupu na nejvyšší vrchol Modrých hor i celé Jamajky (2256 m) s výhledy na noční Kingston pod námi. Východ slunce na vrcholu s rozhledem na třetinu ostrova. Elfí les, kávové plantáže, šípové žáby (používané indiány pro získání jedu kurare), bromélie, helikónie, areál vzácného papilia homerus, největšího motýla Ameriky.

7.-8.den: Retreat – Kingston – Milk River Bath.

Návštěva vesničky rastafariánů v horách, luxusní Strawberry Hill. Hlavní město Jamajky – Kingston: Devon House, muzeum Boba Marleye s etiopskou restaurací, Hope: zahrady orchidejí, endemická fauna a flóra, ptáci, motýli aj. „Nejhříšnější město světa“, dnes z větší části potopený (Boží trest?) – Port Royal, metropole všech pirátů z Karibiku v čele s kapitánem Morganem: pevnost Fort Charles. Jedinečné lázně Milk River Bath: léčivé koupání v nejradioaktivnější vodě světa.

9.-10.den: Milk River Bath – Treasure Beach.

Podél jižního pobřeží do rybářské vesničky Alligator Pond – Jamajka jaká bývala před padesáti lety. Koupání na Pláži pokladů, rybářské bary s rytmy reggae. Appleton: exkurze do palírny nejslavnějšího karibského rumu, který s oblibou popíjel už britský král Jiří III. i George Washington. Neomezená ochutnávka kompletní série produktů aneb „alkohol podávaný v malých dávkách…“ Možnost výletu lodí: plavba po moři z Treasure Beach do ústí nejdelší řeky Jamajky – Black River a dále po ní proti proudu do vnitrozemských močálů. Pozorování delfínů, obřích krokodýlů amerických, početného ptactva a života v bludišti mangrove. Ochutnávka delikátních krabů v říčním baru. Zastávka na západ slunce ve známém Pelican baru.

11.den: Treasure Beach – Negril.

Skok milenců: vyhlídka z 500 m vysokého útesu. Výlet na okraji pusté vysočiny Cockpit Country, kraje krasových homolí a uprchlých otroků Maroonů. Bambusová avenue, vodopády Y.S.: koupání, skoky z liány do bazénku pod peřejemi. Možnost adrenalinové jízdy na kladce na lanové dráze nad kaskádou vodopádů. Starobylé městečko Black River, pláž v Bluefields. Azurová tůň Modrá díra, krápníkové jeskyně s koupáním v minerálních bazéncích.

12.-13.den: Negril.

Nejzápadnější výspa Jamajky a její hlavní letovisko Negril: 10 km pláž s bílým pískem, korálové útesy. Celodenní koupání a slunění. Výhledy od majáku na prý nejkrásnější západ slunce v Karibiku. Taneční večery a koncerty reggae, party na pláži a houbové čaje.

14.-15.den: Negril – Montego Bay – Praha.

Přejezd do turistické metropole ostrova – Montego Bay: pláž Doctor´s Cave s podmořskou korálovou zahradou. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 19 000 km, minibusem 1500 km, pěšky 3x 4-12 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 29-32 °C (v horách 15-20 °C), voda 26-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Permit pro pobyt v N.P. a pro výstup na Blue Mountain Peak. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po Jamajce pronajatým minibusem s místním řidičem. Ubytování: 12x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x privátní lázeňský bazének v ceně, 1x horská chata - po 4-6 osobách. 1-lůžkový pokoj za příplatek 15 900 Kč (12x), 1x na horské chatě není možný. Strava: 12x snídaně.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po Jamajce pronajatým minibusem s místním řidičem
Ubytování:
12x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x privátní lázeňský bazének v ceně, 1x horská chata - po 4-6 osobách. 1-lůžkový pokoj za příplatek 15 900 Kč (12x), 1x na horské chatě není možný
Strava:
12x snídaně

Možnost spojení tras 39 a 352 (Kostarika) do zájezdu 354 v termínu: 13.11. - 9.12. 2022, cena v Kč: 159 990,-. V ceně je i přelet mezi San José (Kostarika) a Montego Bay (Jamajka).

Mapa

Mapa - 0391/JAMAJKA – OSTROV SLUNCE, RUMU A REGGAE

Encyklopedie

Odkazy

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.