KUBA – V RYTMU SALSY

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 17
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Kuba

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
05.03. - 21.03. 2022
381
61 490
Zájezd již proběhl
04.11. - 20.11. 2022
382
68 990
Zájezd již proběhl

Popis

Kuba – největší ostrov Velkých Antil, označovaný za šperk tohoto souostroví. Nedotčená příroda, divoká pohoří, zelená údolí, rozmanitá vegetace, malebná koloniální města, přetrvávající bohatá afrokubánská kultura, všudypřítomné památníky a muzea revoluce, chytlavé melodie tradiční hudby zvoucí k tanci salsy, rumby či cha-cha-chá. Písečné pláže Karibiku a Atlantiku, chuť pravého kubánského rumu a vůně doutníků habanos… Oslavte rok 2022 na Kubě!

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Havana.

Odlet do metropole Kuby. Prohlídka starého města (UNESCO): Capitolio – kubánský „Bílý dům“, náměstí Plaza de la Catedral, Plaza de Armas, Plaza Vieja, Plaza de San Francisco, palác Generálních kapitánů, Hemingwayův hotel Ambos Mundos, bar Floridita, Bodeguita del Medio, muzeum rumu, proslulé nábřeží Malecón.

3.den: San Francisco de Paula, Havana.

Finca la Vigía – poslední sídlo E. Hemingwaye v San Francisco de Paula. Cojímar – rybářská vesnice s pevností a malebnou zátokou, dějiště novely Stařec a moře. Havana: pevnost Tres Reyes del Morro, unikátní Kolumbův hřbitov s hrobkami velkými jak paláce, Náměstí revoluce a Memorial José Martí – místo proslovů Fidela Castra.

4.-5.den: Havana – N.P. Vinales.

Továrna na výrobu doutníků (případně v Santiago de Cuba). Nejzápadnější část ostrova oblast Pinar del Río (nám známá z „chilských“ dílů Majora Zemana) s největšími tabákovými plantážemi na světě. Orchideárium v Soroa. Vesnička Vinales s vápencovými útvary mogoty (UNESCO). Krásná vyhlídka na okolní krajinu od hotelu Los Jazmines. Zelená údolí s královskými palmami, národním stromem Kuby. Severní pobřeží: Cayo Jutía: koupání na nádherné pláži s možností potápění z lodi. Údolím zpět do Vinales.

6.-7.den: N.P. Vinales – Cienfuegos.

Prohlídka jeskyně Santo Tomás a indiánské jeskyně Cueva del Indio s plavbou po podzemní říčce, Stěna prehistorie. Návštěva tabákové plantáže a domu na sušení tabákových listů. Přejezd do vesničky Playa Girón, krokodýlí farma, zastávka na koupání u Karibského moře ve slavné Zátoce Sviní.

8.den: Cienfuegos – Trinidad.

Neoklasická architektura „Perly jihu“ – Cienfuegos (UNESCO), prohlídka města. Koloniální městečko Trinidad (UNESCO) – procházka, Plaza Mayor, kostel St. Trinidad, muzea, večerní program v Trinidadu, poslech kubánské hudby s možností zatancovat si salsu.

9.den: Sierra del Escambray.

Návštěva přírodního parku Topes de Collantes v pohoří Escambray nebo přírodního parku El Cubano nedaleko Trinidadu (dle zdatnosti klientů). Možnost koupání u vodopádu, poznávání kubánské fauny a flóry. Koupání na pláži Ancón u Trinidadu.

10.den: Trinidad – Valle de los Ingenios – Santiago de Cuba.

Historické plantáže cukrové třtiny, cukrovary, 44 m vysoká strážní věž Torre de Iznaga. Přejezd na východ do druhého největšího města ostrova – Santiaga de Cuba.

11.den: Sierra Maestra.

Výstup na horu Gran Piedra (1214 m) s možnými výhledy až na Jamajku a Haiti. Návštěva nádherné zahrady a haciendy Isabelica. Zbytky mlýna na kávu, koupání v Karibiku, večer možnost poslechu kubánské hudby v Casa de la Trova.

12.den: El Cobre – Santiago.

Poutní místo s největší bazilikou na Kubě, v okolí doly na měď, návrat do Santiaga – prohlídka hřbitova Santa Ifigenia s hroby kubánských hrdinů José Martího, Manuela Céspedese, podnikatele Emilia Bacardi aj., možnost návštěvy kasáren Moncada, prohlídka centra města, náměstí Parque Céspedes s radnicí, dům Diega Velázqueze (nejstarší na Kubě z r. 1522), katedrála, náměstí Plaza Dolores aj. Prohlídka opevnění El Morro San Pedro de la Roca (UNESCO).

13.-14.den: Santiago – Camagüey – Varadero.

Přejezd na západ ostrova. Bayamo: centrum s domem „otce vlasti“ M. Céspedese. Město bílých paláců a úzkých uliček – Camagüey (UNESCO), prohlídka města netypickým způsobem z bicytaxi. Město, v němž se rozhodlo o vítězství revoluce – Santa Clara: památník vykolejeného vlaku, velkolepý pomník, muzeum a mauzoleum Ernesta Che Guevary. Odjezd na Varadero.

15.-17.den: Varadero – Praha.

Volný den, koupání a relaxace na nejdelší pláži Kuby s jemným bílým pískem a smaragdově tyrkysovou vodou. Možnost fakultativních výletů katamaránem na Cayo Blanco či vyhlídkovým busem po poloostrově Hicacos. Odjezd na letiště v Havaně se zastávkou na vyhlídce Bacuyanagua. Návrat domů.

Pozn.

Možnost spojení se zájezdem č. 39 Jamajka. Více informací o ceně a programu na www.nomad.cz.

Délka tras:
letadlem 19 000 km, minivanem 2500 km, pěšky 2x 5-10 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 24-32 °C, voda: 24-27 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků (limit 20 000 Kč, 383 - 28 000 Kč), pronajatý mikrobus s místním řidičem. Ubytování: 15x v rodinných casas particulares - v soukromí, ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6500 Kč (15x ). Možnost 2x ubytování (2-lůžkové pokoje) v hotelu all inclusive ve Varaderu za příplatek cca 2800 Kč (3*), cca 3500 Kč (4*) - ceny dle aktuální nabídky. V ceně není vízum na Kubu (s vyřízením 950 Kč).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků (limit 20 000 Kč, 383 - 28 000 Kč), pronajatý mikrobus s místním řidičem
Ubytování:
15x v rodinných casas particulares - v soukromí, ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6500 Kč (15x ). Možnost 2x ubytování (2-lůžkové pokoje) v hotelu all inclusive ve Varaderu za příplatek cca 2800 Kč (3*), cca 3500 Kč (4*) - ceny dle aktuální nabídky

Mapa

Mapa - 0381/KUBA – V RYTMU SALSY

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.