PORTORIKO A FLORIDA – OKRUHY PO PORTORIKU A FLORIDĚ

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 16
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Portoriko, USA

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
19.11. - 04.12. 2024
372
102 590
Rezervovat

Popis

„La Isla Bonita“ zpívá o Portoriku Madonna a má pravdu. Krásný ostrov, kde se snoubí žhavý hispánský temperament s americkým smyslem pro pořádek a podnikání. Nádherné pláže a průzračné moře na pobřeží i tropická příroda, prales a hory ve vnitrozemí. Futuristická gigantická satelitní anténa Cornellovy univerzity u města Arecibo, proslavená v bondovce Zlaté oko. Dny provoněné světoznámým rumem Bacardi nebo nejčerstvější kávou jaká může být k mání přímo po upražení na plantáži. Drahokamy španělské koloniální architektury v hlavním městě San Juanu… a k tomu navíc okruh po nejatraktivnějších místech Floridy jako možnost šestidenního prodloužení.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – San Juan.

Let na nejmenší z ostrovů Velkých Antil. Metropole San Juan: pevnost El Morro (UNESCO), katedrála, desítky příjemných hospůdek. „Katedrála rumu“ – expozice firmy Bacardi, možnost ochutnávky věhlasných produktů.

4.den: El Yunque.

Horský deštný prales v srdci ostrova. Pěší výlet tropickou džunglí po stezkách lemovaných liánami podél vodopádů a bystřin na úbočích hlubokých údolí v bujné karibské vegetaci. Koupání pod romantickým vodopádem.

5.den: Isla de Culebra.

Celodenní výlet lodí na ostrov Culebra (objevený samotným Kolumbem) s prvotřídními plážemi, ležící na východ od Portorika nedaleko Panenských ostrovů. Přírodní rezervace na místě střelnice US Army za 2. světové války. Playa Flamenco: relaxace na pláži řazené mezi „top 10“ na celém světě.

6.-7.den: Ponce, Coamo.

Perla Jihu – město Ponce: Náměstí potěšení, katedrála, Muzeum masakru z Ponce. Koupání na jižním pobřeží ostrova. Návštěva plantáže Hacienda Buena Vista na jižních svazích Centrálních Kordiller – exkurze a ochutnávka nejčerstvější místní kávy. Coamo: koupání v proslulých termálech (léčil se v nich i F.D. Roosevelt).

8.den: Centrální Kordillery. Arecibo.

Vzrušující jízda klikatými serpentinami přes hlavní horské pásmo ostrova (s nadmořskou výškou až 1338 m) zpět na severní pobřeží. Návštěva radioteleskopu (dle aktuální situace), který nemá na světě obdoby svými rozměry (šířka 305 m) ani polohou (v krasové propadlině). Historický park v Arecibe s majákem a expozicí věnovanou dějinám Portorika.

9.-10.den: San Juan – Miami.

Jízda po severním pobřeží Portorika. Zastávky na koupání, návrat do San Juanu. Přelet na jižní Floridu.

11.den: Key West.

Jízda po řetězci ostrůvků Florida Keys na Key West – nejjižnější bod kontinentálních USA. Dům E. Hemingwaye, vyhlídka z majáku.

12.den: N.P. Everglades.

Největší subtropický park USA: močály s nespočetnými aligátory, pěší vycházky. Možnost výletu lodí za ochechulemi (mořskými krávami), delfíny nebo vznášedlem po kanálech. Vesnice indiánů Seminolů.

13.den: Orlando.

Jízda Floridou na sever do metropole rodinné zábavy v USA. Orlando: Walt Disney World Resort – největší a nejnavštěvovanější zábavní park na světě, filmová studia Universal, podmořské akvárium Sea World a mnoho dalších lákadel pro děti i dospělé. Možnost návštěvy některé z atrakcí.

14.den: Cape Canaveral.

Kosmodrom, z něhož se vypouštějí do vesmíru americké rakety a raketoplány. Vesmírné centrum J.F. Kennedyho s muzeem, filmovými projekcemi a virtuálními atrakcemi. Návrat do Miami.

15.-16.den: Miami – Praha.

Miami Beach: architektura art deco, pobyt na plážích. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 21 000 km, minivanem 2500 km, lodí 50 km, pěšky 3x 4-8 km
Počasí:
vzduch 27-30 °C, voda 25-28 °C (na Floridě o cca 3-5 °C chladněji)
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování. Vstup do N.P. Everglades. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Portoriko a na Floridu včetně tax a poplatků, po Portoriku a Floridě pronajatý minivan řízený průvodcem. Loď mezi ostrovy Portoriko a Culebra. Ubytování: 14x hotely, penziony a motely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 23 100 Kč (14x).
Doprava:
Letecká na Portoriko a na Floridu včetně tax a poplatků, po Portoriku a Floridě pronajatý minivan řízený průvodcem. Loď mezi ostrovy Portoriko a Culebra
Ubytování:
14x hotely, penziony a motely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 23 100 Kč (14x)

Mapa

Mapa - 0372/PORTORIKO A FLORIDA – OKRUHY PO PORTORIKU A FLORIDĚ

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.