JAMAJKA A KOSTARIKA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 27
Náročnost: střední
Strava: Snídaně
Destinace: Jamajka, Kostarika

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
13.11. - 09.12. 2022
354
139 990
Zájezd již proběhl

Popis

„Etiopie Karibiku“ – podmanivá Jamajka s překrásnými plážemi, korálovými útesy, bujnou tropickou vegetací, horskými scenériemi, řekami a vodopády, ale i neobvyklými termálními lázněmi. Ostrov vůně vanilky, kávy a rumu, exotického ovoce, rastamanů s kayou, karibské hudby, atraktivních „černých gazel“ i „mimozemšťana“ Usaina Bolta. Ostrov, jejž sám Kryštof Kolumbus považoval za nejkrásnější ze všech, které objevil. Prostředí, v němž se natáčely desítky slavných filmů. Pravlast reggae, dredů a věčná inspirace pro nezávislé. „Středoamerické Švýcarsko“, zemička o velikosti samotných Čech s nejpestřejší faunou i flórou na jednotku území na celém světě. Výjezdy ke kráterům sopek Poás* a tři a půl tisíce metrů vysoké Irazú, magický kužel aktivního vulkánu Arenal. Procházky v tropických suchých, deštných i horských mlžných lesích s výkladem o rostlinách, stromech a zvířatech. Možnosti doplňkových aktivit – raftingu, canopy a dalších. Návštěva kávové i kakaové plantáže s ochutnávkami. Překrásné pláže Pacifiku a Karibiku, koupání a šnorchlování v tropickém moři, vesničky indiánů Bribri a pravá karibská atmosféra neskutečné pohody.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Montego Bay – Ocho Rios.

Let do Karibiku na Jamajku do Montego Bay. Národní památka – koloniální Falmouth s georgiánskou architekturou (kulisy filmu Motýlek). Nejslavnější dům Jamajky – honosný ale strašidelný Rose Hall s temnou legendou bílé čarodějky voodoo, jamajské „Čachtické paní“ Annie Palmerové. Možnost návštěvy zahrady s kolibříky. „Niagara Jamajky“ a nejfotografovanější místo ostrova – kaskáda řeky Dunn´s River: koupání, neodolatelný výstup řekou na vodopád.

3.-4.den: Ocho Rios – Port Antonio.

Zátoka Discovery – místo Kolumbova přistání: Kolumbův park. Ocho Rios: nádherné tropické zahrady a parky, Kapradinová soutěska. Koupání a šnorchlování, alternativně výlet do poutního Nine Miles, rodné vesnice Boba Marleyho: muzeum i mauzoleum, fosforující laguna. Muzeum Maroonů – uprchlých otroků. Přírodní skvost Modrá laguna: kontrast zelených útesů s modrou vodou. Možnost romantické plavby na bambusových raftech po řece Rio Grande za zpěvu vorařů.

5.den: Port Antonio – Bath.

Soukromá pláž Frenchmens Cove. Vodopády Reach Falls v džungli: útesy fosílií, lehčí „kaňoning“ a plavání v křišťálové vodě tůněmi vodopádů k ponořené krápníkové jeskyni. Lázně Bath v národním parku John Crow Mountains: koupání v horké minerální vodě.

6.den: Bath – Blue Mountains – Retreat.

Vzhůru do nejvyšších hor ostrova. Nocleh na romantické horské chatě s krbem, petrolejkami a před vašima očima upraženou nejlepší kávou na světě. Možnost nočního výstupu na nejvyšší vrchol Modrých hor i celé Jamajky (2256 m) s výhledy na noční Kingston pod námi. Východ slunce na vrcholu s rozhledem na třetinu ostrova. Elfí les, kávové plantáže, šípové žáby (používané indiány pro získání jedu kurare), bromélie, helikónie, areál vzácného papilia homerus, největšího motýla Ameriky.

7.-8.den: Retreat – Kingston – Milk River Bath.

Návštěva vesničky rastafariánů v horách, luxusní Strawberry Hill. Hlavní město Jamajky – Kingston: Devon House, muzeum Boba Marleye s etiopskou restaurací, Hope: zahrady orchidejí, endemická fauna a flóra, ptáci, motýli aj. „Nejhříšnější město světa“, dnes z větší části potopený (Boží trest?) – Port Royal, metropole všech pirátů z Karibiku v čele s kapitánem Morganem: pevnost Fort Charles. Jedinečné lázně Milk River Bath: léčivé koupání v nejradioaktivnější vodě světa.

9.-10.den: Milk River Bath – Treasure Beach.

Podél jižního pobřeží do rybářské vesničky Alligator Pond – Jamajka jaká bývala před padesáti lety. Koupání na Pláži pokladů, rybářské bary s rytmy reggae. Appleton: exkurze do palírny nejslavnějšího karibského rumu, který s oblibou popíjel už britský král Jiří III. i George Washington. Neomezená ochutnávka kompletní série produktů aneb „alkohol podávaný v malých dávkách…“ Možnost výletu lodí: plavba po moři z Treasure Beach do ústí nejdelší řeky Jamajky – Black River a dále po ní proti proudu do vnitrozemských močálů. Pozorování delfínů, obřích krokodýlů amerických, početného ptactva a života v bludišti mangrove. Ochutnávka delikátních krabů v říčním baru. Zastávka na západ slunce ve známém Pelican baru.

11.den: Treasure Beach – Negril.

Skok milenců: vyhlídka z 500 m vysokého útesu. Výlet na okraji pusté vysočiny Cockpit Country, kraje krasových homolí a uprchlých otroků Maroonů. Bambusová avenue, vodopády Y.S.: koupání, skoky z liány do bazénku pod peřejemi. Možnost adrenalinové jízdy na kladce na lanové dráze nad kaskádou vodopádů. Starobylé městečko Black River, pláž v Bluefields. Azurová tůň Modrá díra, krápníkové jeskyně s koupáním v minerálních bazéncích.

12.-13.den: Negril.

Nejzápadnější výspa Jamajky a její hlavní letovisko Negril: 10 km pláž s bílým pískem, korálové útesy. Celodenní koupání a slunění. Výhledy od majáku na prý nejkrásnější západ slunce v Karibiku. Taneční večery a koncerty reggae, party na pláži a houbové čaje.

14.-15.den: Negril – Montego Bay – San José – Cartago.

Přejezd do turistické metropole ostrova – Montego Bay: pláž Doctor´s Cave s podmořskou korálovou zahradou. Přelet z Jamajky do hlavního města Kostariky. Přejezd do N.P. Volcán Irazú (3432 m): vyhlídka do kráteru nejvyšší kostarické činné sopky, sirné jezírko, lávová poušť. Cartago: poutní bazilika se soškou patronky země La Negrity. Orchideje, tropické květy a bambusová džungle v Jardines Lankester. Horskou částí panamerické dálnice přes hřeben Kordillér kolem Hory smrti (3491 m). Od jednoho z nejvyšších vrcholů Kostariky strmě dolů k pobřeží Pacifiku.

16.den: Palmar Norte, M.P. Marino Ballena.

Palmar Norte: tajemné kamenné koule předkolumbovských indiánů. Mořský park Marino Ballena: dlouhé pláže, možnost výletu lodí k ostrovu Velryba s ptačími koloniemi a leguány.

17.den: Uvita – Quepos.

Podél pobřeží s palmovými háji do N.P. Manuel Antonio: pláže, ostrovy, flóra a fauna tropického suchého lesa (leguáni, krabi, hadi, krokodýli, opice, nosáli…).

18.-19.den: Quepos – Santa Elena.

Přes řeku Tárcoles s vyhřívajícími se obřími krokodýly a dále do Santa Eleny v hornatém vnitrozemí: Monteverde – biorezervace mlžného lesa: 400 druhů ptactva včetně quetzalů, tukanů, papoušků a kolibříků, obří stromy, liány, orchideje, motýlí a hmyzí farmy. Procházka po zavěšených chodnících v horních patrech pralesa. Možnost Jungle Night Walk, večerní procházky džunglí.

20.den: Santa Elena – Fortuna.

Tilaránskými Kordillerami a kolem jezera Arenal do Fortuny pod nejaktivnější z kostarických sopek – Volcán Arenal (1633 m): pěší výlet k vodopádu v tropické džungli – skvělé koupání! Večerní koupání v termálech s občasnými otřesy – „dechem“ sopky.

21.den: P.R. Cano Negro.

Přejezd na sever k hranicím Nikaragui do Los Chiles. Možnost výletu na člunech po řece Rio Frío směrem k jezeru Cano Negro. Jedinečná přírodní rezervace s vegetací a zvířenou krajinného typu bažin a jezer tropických vnitrozemských nížin – Llanura de Los Guatusos: exotičtí ptáci, bazilišci, kajmani, želvy, opice, lenochodi. Alternativně celodenní rafting na řece Rio Toro.

22.den: Fortuna – Cahuita.

Přejezd k pobřeží Karibiku pod N.P. Braulio Carillo. Hadí zahrada v La Virgen s více než 60 druhy plazů (včetně anakondy) a obojživelníků (pralesničky – jedovaté šípové žáby).

23.-24.den: Cahuita – San José.

Odpočinek na plážích u městečka Cahuita. Procházka v N.P. Cahuita: opuštěné pláže s bílým pískem, šnorchlování na korálových útesech. Možnost návštěvy záchranné stanice divokých zvířat Jaguar Rescue Center nebo vesničky s původními obyvateli Bribri: směs černé a indiánské kultury, rukodělné výrobky, hudba reggae a calypso nebo na kole v přírodní rezervaci Gandoca-Manzanillo. Návštěva kakaové plantáže: pěstování kakaovníků a ukázka zpracování bobů, ochutnávka vlastnoručně vyrobené čokolády. Přejezd pod sopkou Barva (2906 m) zpět do San José.

25.den: *N.P. Volcán Poás (2704 m).

Fantastické výhledy do dýmajícího kráteru (nebude-li v mracích), trpasličí horský mlžný les, návštěva kávové plantáže spojená s ochutnávkou a nákupem kávy. Volný program a nákupy suvenýrů v San José. *Návštěva Volcánu Poás je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou. Případný alternativní program dle dané situace.

26.-27.den: San José – Praha.

Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 23 500 km, mikrobusem 3100 km, pěšky 8x 3-12 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 23-32 °C (nad 2500 m 10-15 °C), voda 26-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Permit pro pobyt v N.P. a pro výstup na Blue Mountain Peak. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodce-řidič dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků s výjimkou případné odletové taxy ze San José (29 USD). Po trase pronajatým minibusem (vanem) s místním řidičem. V ceně je i přelet mezi San José (Kostarika) a Montego Bay (Jamajka). Ubytování: 23x hotely, penziony a apartmány - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x privátní lázeňský bazének v ceně, 1x horská chata - po 4-6 osobách. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 24 700 Kč (23x, 1x na horské chatě není možný). Strava: 23x snídaně.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků s výjimkou případné odletové taxy ze San José (29 USD). Po trase pronajatým minibusem (vanem) s místním řidičem. V ceně je i přelet mezi San José (Kostarika) a Montego Bay (Jamajka)
Ubytování:
23x hotely, penziony a apartmány - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x privátní lázeňský bazének v ceně, 1x horská chata - po 4-6 osobách. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 24 700 Kč (23x, 1x na horské chatě není možný)
Strava:
23x snídaně

Mapa

Mapa - 0354/JAMAJKA A KOSTARIKA

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.