USA – PLÁŽE PORTORIKA A AM. PANENSKÝCH OSTROVŮ, VÝLETY

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 14
Náročnost: lehká
Strava: Bez stravy
Destinace: Portoriko, USA

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
06.01. - 19.01. 2022
373
74 990
Zájezd již proběhl

Popis

Karibik – to je nekonečná soustava asi 7 000 ostrovů, kdy na každém zažijete jiné ostrovní dobrodružství. Karibik je barevný, rozvlněný hudbou, plný bělostných pláží s tyrkysově modrou vodou. Je živočišný, rušný, ale zároveň klidný. Zdejší tropické smaragdově zelené lesy jsou svěží, porostlé orchidejemi a obydlené pestrobarevnými papoušky. Život pod hladinou moře hýří barvami korálů a hbitých rybek. Neexistuje typický Karibik – Karibik je plný kontrastů. Portoriko „Ostrov očarování“ symbolizují dokonalé pláže, koloniální historie a kultura. Ráno si můžete zaplavat v moři, odpoledne se procházet deštným pralesem a večer si užívat v kosmopolitním San Juanu plném zábavy a se sklenkou místního rumu. A Americké Panenské ostrovy? Stačí napsat jen to, že vzít si s sebou na toto místo hamaku, zavěsit ji mezi dvě nakloněné palmy nad třpytící se pláží, lehnout si a poslouchat šumění moře, to je právě ta aktivita, která má zde své místo.
Portoriko – karibská Amerika s dlouhými plážemi, vynikajícím rumem Bacardi a s krásným zeleným vnitrozemím. Během zájezdu poznáte 3 ostrovy, vykoupete se na panenských plážích, budete obdivovat krásné divoké koně. Po celou dobu s vámi putuje náš průvodce. Zájezd v malé skupině.

Program zájezdu

1.den:

Odlet z Prahy, přílet do hlavního města Portorika – SAN JUANU, odjezd na ubytování v okolí San Juanu, nocleh.

2.den:

Volný den na pláži, koupání, relaxace po dlouhém letu na plážích s hedvábným pískem První ochutnávka karibské kuchyně.

3.den:

Celodenní prohlídka koloniálního města SAN JUAN, které bylo založené v r. 1521 a je zapsané na seznamu UNESCO. Ponoříme se do atmosféry STARÉHO MĚSTA se skvělými památníky a pevnostmi. Budeme procházet barevnými uličkami plnými historických budov, soch, laviček a pouličních bavičů. Skutečnou perlou San Juanu je pevnost EL MORRO, která je nejstarší španělskou pevností v Novém světě. Prohlédneme si také rezidenci prvního guvernéra Portorika CASA BLANCU, která je nejstarším nepřetržitě obydleným domem na západní polokouli, a KATEDRÁLU SAN JUANU z 16. st. Večer nás čeká nejživější čtvrť města SANTURCE s množstvím kaváren a restaurací, kde můžete ochutnat místní lahůdku mofongo – banánovník smíchaný s kořením, masovým vývarem a kousky vepřového.

4.den:

Dnes nás čeká výlet k tzv. El Radaru – největšímu radioteleskopu na světě, který připomíná mimozemské sídlo. Mluvíme o místě ARECIBO OBSERVATORY, které bylo využito při natáčení filmu Zlaté oko s Jamesem Bondem v r. 1995. Poté budeme projíždět krajinou s kávovými a kakaovými plantážemi až dorazíme k obrovskému vápencovému komplexu více než 200 jeskyní s mohutnými propadlinami a podzemními říčkami PARQUES DE LAS CAVERNAS DEL RIO CAMUY. Jeskyněmi protéká největší podzemní řeka světa Río Camuy. Zde nasedneme do vláčku a sjedeme příkrou cestou až do hlavní jeskyně CUEVA CLARA DE EMPALME, která je úctyhodných 60 m vysoká a ze stropu zde visí obří stalaktity různých tvarů. Při prohlídce nás jistě zaujme i mnohopočetná kolonie netopýru, kteří jsou však pro návštěvníky zcela neškodní. Na zpáteční cestě se zastavíme na prohlídce BACARDÍ RUM FACTORY, továrny na výrobu úžasného rumového moku, která stojí na překrásném místě u zátoky BAHÍA DE SAN JUAN. Vy budete mít možnost se při prohlídce seznámit s historií lihovaru a zároveň rum i ochutnáte.

5.den:

Dobrodružný den strávíme v džungli EL YUNQUE NATIONAL FOREST ležící v pohoří SIERRA DE LUQUILLO. Tropický prales je protkán výborným systémem pěších stezek a my jich dnes několik projdeme a prozkoumáme. Odměnou nám budou krásné výhledy a také osvěžení v několika vodopádech. Odpoledne strávíme koupáním na plážích městečka LUQUILLO s proslulými kiosky s jídlem, které jsou velmi šikovné pro ty cestovatele, kteří touží po ochutnávkách místních jídel za velmi lidové ceny.

6.den:

Volný den na pláži, relaxace, vodní sporty.

7.den:

Dopoledne odplujeme na nedotčený tropický ostrov VIEQUES proslulý překrásnými plážemi, polodivokými koňmi a klidnou atmosférou. Polovinu ostrova tvoří přírodní rezervace, která je nejrozsáhlejší rezervací zvěře v celé oblasti Karibiku. Na tomto 34 km dlouhém a 8 km širokém ostrově strávíme 2 noci, abychom měli dostatek času si vychutnat toto božské místo. Po připlutí na ostrov se ubytujeme a odpoledne budeme věnovat šnorchlování nebo opalování na pláži.

8.den:

Dnes se vydáme do zálivu MOSQUITO BAY, který je jinými slovy nazýván SVĚTÉLKUJÍCÍ ZÁLIV. Žije zde nejvyšší koncentrace fosforeskujících obrněnek na celém světě, které snadno spatříme při plavbě lodí po laguně mezi mangrovy, jelikož nás budou zeleně osvětlovat. Zbytek dne individuální volno na ostrově, možnost projížďky místními públicos (taxíky) po ostrově a návštěvy několika vyhlášených pláží, např. PLAYA CARACAS nebo PLAYA LA PLATA.

9.den:

Dopoledne relaxace na pláži, pořídíme si poslední fotografie tohoto tropického ráje a odpoledne odplujeme zpět na Portoriko. Nocleh.

10.den:

Přelet na ostrov SVATÝ TOMÁŠ, který je hlavním a největším ostrovem AMERICKÝCH PANENSKÝCH OSTROVŮ. Pokud jste si mysleli, že už v životě nemůže vidět krásnější pláže než v Portoriku, poněkud jste se mýlili. Zlatý hřeb tohoto zájezdu nadešel právě zde. Jak už sám název ostrovů napovídá, zdejší pláže a příroda jsou nadpozemsky panenské. Přiletíme do města CHARLOTTE AMALIE, které vás ihned uchvátí. Kolem vás se budou do výšky vypínat vysoké zarostlé útesy a při pohledu dolů uvidíte všude kolem jen tyrkysové moře s jachtami a bílými plážemi. Zde opravdu stojí za to se na chvíli posadit, dát si svěží rybí tacos, mangové pivo a zaposlouchat se do rytmů všudypřítomného reggae.

11.den:

Tento den si budeme užívat klidu a pohody v srdcovité zátoce MAGENS BAY na severu ostrova SVATÝ TOMÁŠ. Máte možnost si tu zapůjčit kajak nebo paddleboard, popřípadě si vyrazit na návštěvu akvária Coral World Ocean Park s želvami a lvouny.

12.den:

Krátkým trajektem (cesta cca 20 min) svižně přeskočíme na vedlejší ostrůvek ST JOHN, abychom tu prozkoumali NÁRODNÍ PARK VIRGIN ISLANDS s bodlinatými kaktusy, leguány nebo divokými osly, který se rozkládá na 2/3 ostrova, ale jeho mnohem větší část leží pod vodou. Prozkoumáme pěší stezky, které se klikatí kolem petroglyfů a ruin mlýnů na cukr. Mnohé ze stezek nás dovedou na pláže, kde si při troše štěstí zaplaveme s katerami pravými. Než se vydáme na zpáteční cestu, užijeme si atmosféru hippies v přístavním městečku CRUZ BAY, které je častěji nazýváno Love City. Návrat na ostrov SVATÝ TOMÁŠ.

13.-14.den:

Poslední den v Karibiku, nákup suvenýrů, relaxace, dle letového řádu odlet do Prahy.

Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
letenka Praha-San Juan a Sv. Tomáš-Praha, vnitrostátní letenka San Juan-Sv. Tomáš vč. let. tax a poplatků, 12x ubytování v apartmánu nebo hotelu, 12x snídaně, doprava dle programu, zpáteční trajekt Portoriko-Vieques a Svatý Tomáš-St John, vedoucí zájezdu, informační materiály. Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné, registrace ESTA a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“. Příplatky: registrace ESTA ke vstupu do USA 450 Kč, ochutnávka rumu v Bacardi Factory 550 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 050 Kč, do 80 000 Kč za 1 650 Kč.
Doprava:
letenka Praha-San Juan a Sv. Tomáš-Praha, vnitrostátní letenka San Juan-Sv. Tomáš vč. let. tax a poplatků, doprava dle programu, zpáteční trajekt Portoriko-Vieques a Svatý Tomáš-St John
Ubytování:
12x ubytování v apartmánu nebo hotelu
Strava:
12x snídaně

Fotogalerie

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.