KOSTARIKA – ZEMĚ SOPEK A DVOU OCEÁNŮ

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 14
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Kostarika

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
07.03. - 20.03. 2022
351
73 990
Zájezd již proběhl
26.11. - 09.12. 2022
352
73 990
Zájezd již proběhl
06.03. - 19.03. 2023
353
74 990
Zájezd již proběhl

Popis

„Středoamerické Švýcarsko“, zemička o velikosti samotných Čech s nejpestřejší faunou i flórou na jednotku území na celém světě. Výjezdy ke kráterům sopek Poás* a tři a půl tisíce metrů vysoké Irazú, magický kužel aktivního vulkánu Arenal. Procházky v tropických suchých, deštných i horských mlžných lesích s výkladem o rostlinách, stromech a zvířatech. Možnosti doplňkových aktivit – raftingu, canopy a dalších. Návštěva kávové i kakaové plantáže s ochutnávkami. Překrásné pláže Pacifiku a Karibiku, koupání a šnorchlování v tropickém moři, vesničky indiánů Bribri a pravá karibská atmosféra neskutečné pohody.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – San José – Cartago.

Let do hlavního města Kostariky. Přejezd do N.P. Volcán Irazú (3432 m): vyhlídka do kráteru nejvyšší kostarické činné sopky, sirné jezírko, lávová poušť. Cartago: poutní bazilika se soškou patronky země La Negrity. Orchideje, tropické květy a bambusová džungle v Jardines Lankester. Horskou částí panamerické dálnice přes hřeben Kordillér kolem Hory smrti (3491 m). Od jednoho z nejvyšších vrcholů Kostariky strmě dolů k pobřeží Pacifiku.

3.den: Palmar Norte, M.P. Marino Ballena.

Palmar Norte: tajemné kamenné koule předkolumbovských indiánů. Mořský park Marino Ballena: dlouhé pláže, možnost výletu lodí k ostrovu Velryba s ptačími koloniemi a leguány.

4.den: Uvita – Quepos.

Podél pobřeží s palmovými háji do N.P. Manuel Antonio: pláže, ostrovy, flóra a fauna tropického suchého lesa (leguáni, krabi, hadi, krokodýli, opice, nosáli…).

5.-6.den: Quepos – Santa Elena.

Přes řeku Tárcoles s vyhřívajícími se obřími krokodýly a dále do Santa Eleny v hornatém vnitrozemí: Monteverde – biorezervace mlžného lesa: 400 druhů ptactva včetně quetzalů, tukanů, papoušků a kolibříků, obří stromy, liány, orchideje, motýlí a hmyzí farmy. Procházka po zavěšených chodnících v horních patrech pralesa. Možnost Jungle Night Walk, večerní procházky džunglí.

7.den: Santa Elena – Fortuna.

Tilaránskými Kordillerami a kolem jezera Arenal do Fortuny pod nejaktivnější z kostarických sopek – Volcán Arenal (1633 m): pěší výlet k vodopádu v tropické džungli – skvělé koupání! Večerní koupání v termálech s občasnými otřesy – „dechem“ sopky.

8.den: P.R. Cano Negro.

Přejezd na sever k hranicím Nikaragui do Los Chiles. Možnost výletu na člunech po řece Rio Frío směrem k jezeru Cano Negro. Jedinečná přírodní rezervace s vegetací a zvířenou krajinného typu bažin a jezer tropických vnitrozemských nížin – Llanura de Los Guatusos: exotičtí ptáci, bazilišci, kajmani, želvy, opice, lenochodi. Alternativně celodenní rafting na řece Rio Toro.

9.den: Fortuna – Cahuita.

Přejezd k pobřeží Karibiku pod N.P. Braulio Carillo. Hadí zahrada v La Virgen s více než 60 druhy plazů (včetně anakondy) a obojživelníků (pralesničky – jedovaté šípové žáby).

10.-11.den: Cahuita – San José.

Odpočinek na plážích u městečka Cahuita. Procházka v N.P. Cahuita: opuštěné pláže s bílým pískem, šnorchlování na korálových útesech. Možnost návštěvy záchranné stanice divokých zvířat Jaguar Rescue Center nebo vesničky s původními obyvateli Bribri: směs černé a indiánské kultury, rukodělné výrobky, hudba reggae a calypso nebo na kole v přírodní rezervaci Gandoca-Manzanillo. Návštěva kakaové plantáže: pěstování kakaovníků a ukázka zpracování bobů, ochutnávka vlastnoručně vyrobené čokolády. Přejezd pod sopkou Barva (2906 m) zpět do San José.

12.den: *N.P. Volcán Poás (2704 m).

Fantastické výhledy do dýmajícího kráteru (nebude-li v mracích), trpasličí horský mlžný les, návštěva kávové plantáže spojená s ochutnávkou a nákupem kávy. Volný program a nákupy suvenýrů v San José. *Návštěva Volcánu Poás je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou. Případný alternativní program dle dané situace.

13.-14.den: San José – Praha.

Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 21 000 km, mikrobusem 1600 km, pěšky 5x 3-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 23-30 °C (nad 2500 m 10-15 °C), voda 26-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodce-řidič, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků s výjimkou případné odletové taxy ze San José (29 USD). Po trase pronajatým minibusem (vanem) s místním řidičem. Ubytování: 12x hotely, penziony a apartmány - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - Kostarika 10 200 Kč (12x). Strava: 12x snídaně.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků s výjimkou případné odletové taxy ze San José (29 USD). Po trase pronajatým minibusem (vanem) s místním řidičem
Ubytování:
12x hotely, penziony a apartmány - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - Kostarika 10 200 Kč (12x)
Strava:
12x snídaně

Možnost spojení trasy 352 a trasy 39 (Jamajka) do zájezdu 354 v termínu: 13.11. - 9.12. 2022, cena v Kč: 139 990,-. V ceně je i přelet mezi San José (Kostarika) a Montego Bay (Jamajka).

Mapa

Mapa - 0351/KOSTARIKA – ZEMĚ SOPEK A DVOU OCEÁNŮ

Hodnocení

Jméno: Jana Marková

Hodnocení zájezdu: S průběhem zájezdu jsem byla maximálně spokojena. Musím kladně zhodnotit celý průběh dovolené, která zcela splnila má očekávaní. Byla jsem spokojena s výběrem hotelů i celkovou organizací zájezdu. Obzvláštní dík patří našemu průvodci Marku Aschermanovi, který dokázal obohatit program o více zážitků. Díky jeho perfektní znalosti prostředí a jazykové vybavenosti jsme dokázali nečekané situace využít v náš prospěch. Dále bych chtěla pochválit výběr řidiče, který byl každý den dobře naladěn a auto vždy perfektně uklizeno.
Hodnocení práce CK: 90%
Hodnocení práce průvodce: Excelentní!

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.