PESTROBAREVNÁ KOSTARIKA NA SILVESTRA

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 14
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Kostarika

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena / letenka
26.12. - 08.01. 2021
370
53 890 / 30 000
Termín je obsazen

Popis

Oblíbený pohodový zájezd určený zejména milovníkům přírody. Čeká nás bohatá nadílka přírodních krás i odpočinku na krásných plážích Pacifiku i Karibiku. Kostarika bývá označována za středoamerické Švýcarsko nebo také zahradu Střední Ameriky. 

Program zájezdu

1. den

Letecky do hlavního města KOSTARIKY, San José. Přejezd a nocleh ve městě.

2. den

Výlet v sopečné oblasti NP Irazú s návštěvou vulkánu, který je svojí výškou 3432 m nejvyšší sopkou Kostariky. Pohled na smaragdově zbarvené kráterové jezero. Odpolední návštěva kávových plantáží. Věděli jste, že je káva sladká? Proces zpracování kávy. Návrat zpět do San Jose.

3. den

Přesun do NP Manuel Antonio, po cestě zastávka v NP Carara, jehož název pochází z indiánského výrazu pro krokodýla. Krátký pěší výlet v národním parku Carara. Pozorování líně se válejících krokodýlů pod mostem u řeky Rio Tarcoles. Přesun do blízkosti přímořského městečka Quepos.

4. den

Pěší výlet do NP Manuel Antonio. Jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších národních parků Kostariky. Opuštěné bělostné pláže. Klidně tekoucí vodopád. Bujná vegetace plná zvěře. Líně se pohybující lenochodi a rozverné opičky. Pěšky k mangrovníkovým porostům. Koupání v teplých vodách Pacifiku.

5. den

Přejezd do horského letoviska Monteverde. Odpoledne možnost návštěvy zahrady orchidejí Jardín de las Orquídeas, unikátní motýlí a žabí farma Ranario plná pestrobarevných obojživelníků.

6. den

Výprava do deštného pralesa Monteverde. Bohatá fauna i flóra mlžného pralesa. Přes 2 500 druhů rostlin, na 400 druhů ptáků, 500 druhů motýlů. Odpoledne možnost návštěvy visutých mostů či tzv. canopy tour, zážitek pro milovníky adrenalinu. Kolik kolibříků uvidíme tentokrát? Vyzkoušíme si, jaký je život vysoko v korunách stromů? Nejvíce zvířat se zdržuje právě v nejvyšších patrech pralesa.

7. den

Přejezd do La Fortuna podél největšího kostarického jezera Arenal. Při přesunu návštěva vodopádu Viento Fresco. Odpolední koupání ve vyhlášených horkých pramenech Baldi Termae.

8. den

NP Arenal Volcano. Pěší výlet zelenou džunglí k působivému vodopádu Catarata la Fortuna padajícího z výšky 70 metrů. Oblast jedné z nejaktivnějších sopek centrální Ameriky. Činná je již od roku 1500 a poslední výbuch byl v roce 1968. Pro zájemce další aktivity jako rafting na divoké řece nebo návštěva visutých mostů či canopy tour a jízda na zip line.

9. den

Přesun do Las Palmitas, NP Tortuguero. Všudypřítomné tropické zahrady a atmosféra zastaveného času. Nakazíme se ospalým klidem? Místo častého výskytu zelených mořských želv a karet obrovských.

10. den

Vyjížďka na lodi po spletitých vodních kanálech mezi kajmany, krokodýly, ledňáčky, bazilišky. Koupání na plážích či možnost pěšího výletu. Fakultativní aktivity v NP Tortuguero. Nezapomenutelná plavba „lanchou“ po říčních kanálech tropického pralesa do Tortugera. Barvité vesničky na dřevěných kůlech omývaných vodami Atlantiku.

11. den

Přesun na jih do Cahuity, maličké vesnice na karibském pobřeží. Ochutnávka specialit místní kuchyně. Odpoledne možnost pěšího výletu v národním parku Cahuita.

12. den

NP Cahuita – možnost pěších výletů s pozorováním ledňáčků, ibisů a lenochodů či šnorchlování na korálovém útesu nedaleko břehu. Návštěva původního indiánského kmene Bribrí. Seznámení s původními obyvateli. Fakultativně možnost raftingu na řece Pacuare tekoucí dech beroucím kaňonem – lokalita, která se řadí mezi nejlepší raftingová místa na světě.

13. – 14. den

Brzy ráno návrat do hlavního města San José na letiště. Letecký návrat domů.

Délka tras:
letadlem 21 000 km
Počasí:
vzduch 23-30 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Vstupy do NP. Doprava: Pronajatá doprava a lodní doprava. Ubytování: 12x ubytování v hotýlcích se snídaní. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 7 900 Kč. Český průvodce. Místní průvodce dle potřeby, informační materiály a DPH.
Doprava:
Pronajatá doprava a lodní doprava.
Ubytování:
12x ubytování v hotýlcích se snídaní. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 7 900 Kč.
Strava:
12x snídaně.
Poznámka:
V ceně není: Mezinárodní letenka s taxami cca 30 000 Kč. Zdravotní pojištění. Stravování nad rámec programu. Vstupy do památek a muzeí. Spropitné. Fakultativní aktivity.

Kostarika aktuálně nepožaduje pro vstup do země negativní PCR test na covid-19, všem cestovatelům však doporučujeme PCR test před odletem do Kostariky absolvovat. Kostarika vyžaduje mít cestovní pojištění, které kryje i onemocnění covid-19. Po příletu do ČR jsou aktuálně téměř ze všech exotických destinací včetně Kostariky v tuto chvíli vyžadovány testy na covid-19 (klient hradí jako samoplátce, provést lze přímo na letišti po příletu) nebo je nutno nastoupit neprodleně do karantény. Zároveň platí povinnost vyplnit příletový online formulář a během karantény si nechat udělat do 5 dnů po příletu PCR test a negativní výsledek nahlásit na hygienickou stanici (jsou uznávány i PCR testy z jiného členského státu EU, ne starší než 72 hodin). Situace se vyvíjí a samozřejmě tyto podmínky v průběhu dalších týdnů / měsíců mohou být upraveny.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená kromě jiného i s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním COVID a s tím spojenou karanténou. Pokud máte vlastní pojištění, je nutné si krytí takovýchto případů před odjezdem ověřit, případně sjednat odpovídající pojištění.

Cena mezinárodní letenky na konkrétní jméno klienta se účtuje v závislosti na aktuální ceně v den vystavení.

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2020

Připravili jsme pro Vás katalog zájezdů 2020.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.