Katalog 2020/21 - připravujeme
Připravujeme pro Vás katalog zájezdů 2021 ke stažení.
Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.
Termín | Č. zájezdu | Cena | ||
---|---|---|---|---|
28.02. - 29.03. 2021 |
362 |
83 990 Kč
|
Rezervovat |
Po šíji mezi Jižní a Severní Amerikou a mezi Pacifikem a Atlantikem. Vzájemná blízkost, bohatství a pestrost krajinných typů, od pobřeží až po třítisícovky. Kordillery, dýmající sopky, tropické pralesy s bujnou vegetací a exotickou zvířenou. Lákavé bílé pláže Tichého oceánu a Karibiku s teplým mořem. Obří sopečné jezero Nicaragua s unikátním ostrovem Ometepe, tvořeným dvěma vulkány. Nejkrásnější středoamerické jezero Atitlán. Výstup na Volcán Barú (3475 m). Panamský průplav. Světoznámé památky mayské civilizace Tikal a Copán i jiných předkolumbovských indiánských kultur. Španělská koloniální architektura, místní folklór…
Let do Panamy. Prohlídka hlavního města Panama City: ruiny Staré Panamy zničené kapitánem Morganem (UNESCO), koloniální Casco Viejo, panorama mrakodrapů aj. Panamský průplav a zdymadla Miraflores. Malebné Portobelo – španělská pevnost nad Atlantikem: stará opevnění San Lorenzo (UNESCO), San Jeronímo a Santigo, královská celnice. Colón – atlantická brána průplavu a druhá největší bezcelní zóna na světě. Zdymadla Gatun u Karibiku. Fakultativně jízda vlakem po historické železnici podél Panamského průplavu zpět do Panama City. Napříč Panamou do horského Boquete, města květin a kávy. Volitelně výstup na nejvyšší horu Panamy – Volcán Barú (3475 m), z níž lze vidět oba oceány, nebo trek pralesem po stezce Quetzal. Možné koupání v termálních jezírcích La Caldera, rafting, projížďka na koních, nebo návštěva kávových plantáží.
Přes hranice do Kostariky. Pacifický N.P. Manuel Antonio: pláže, ostrovy, flóra a fauna tropického suchého lesa (leguáni, krabi, hadi, krokodýli, opice, nosálové). Možnost koupání, šnorchlování a jízdy na kajaku v Tichém oceánu. Metropole San José: Náměstí demokracie, Národní divadlo, tržnice. Koloniální městečka Orosí a poutní Cartago. Výlet na nejvyšší sopku Kostariky – aktivní vulkán Irazú (3432 m) s kráterovým jezerem a výhledy na Pacifik a Karibik. Na severozápad do Tilaránských Kordiller do Monteverde, biosférické rezervace horského mlžného lesa: 400 druhů ptactva včetně quetzalů, tukanů, papoušků a kolibříků, obří stromy, liány, orchideje, motýli. Lehká túra v soukromé rezervaci Santa Helena s pozorováním lišejníků, bromélií, epifytů a mnoha vzácných ptáků. Možnost procházky v korunách stromů na závěsných lávkách nebo adrenalinové jízdy na lanech (canopy).
Přejezd do Nikaraguy. Odpočinek na panenských plážích v okolí pacifického letoviska San Juan del Sur. Lodí po Lago de Nicaragua, největším středoamerickém jezeře obývaném 6 m dlouhými sladkovodními žraloky. Ostrov Ometepe: odpočinek u jezera, možnost jízdy na koních nebo výstupu na vyhaslou sopku Maderas (1394 m), popř. aktivní Concepción (1610 m) nebo výletu k záhadným petroglyfům z předkolumbovské doby. Nejstarší koloniální a nejpříjemnější město země – Granada. N.P. Volcán Masaya s dýmající sopkou, výlet ke kráteru, dříve považovanému za bránu do pekel. Umělecké tržnice, možnost koupání v tyrkysové laguně Apoyo. Přes město květin Masayu a metropoli Managuu pod sopku Momotombo. Koloniální skvost a bývalé hlavní město León (UNESCO) s největší katedrálou Střední Ameriky. Ruiny původního města León Viejo.
Přes hranice Hondurasu do metropole Tegucigalpy. Kolem horského jezera Yojoa do „Mayských Athén“ Copánu – ruiny jednoho nejvýznamnějších středisek mayské civilizace (UNESCO): hieroglyfické schodiště, pyramidy, hroby, stély, reliéfy a sochy. Přejezd do Guatemaly. Obří mayské stély v Quiriguá (UNESCO). Lodí z ospalého přístavu Puerto Barrios přes zátoku Amatique a podél karibského pobřeží do přístavu černých Garifunů – Livingstonu.
Plavba pralesem po „Sladké řece“ Río Dulce k jezeru Izabal a pevnosti San Felipe. Mayské město Tikal (UNESCO): stovky paláců a chrámů (až 70 m vysokých) ukrytých v Peténské džungli. Město Flores na ostrově jezera Petén Itzá. Přelet do Guatemala City, přejezd do vesnice Panajachel na břehu magického jezera Atitlán, obklopeného činnými sopkami San Pedro, Toliman a Atitlán. Sololá: nádherný výhled na jezero. Celodenní plavba po jezeře do indiánských komunit San Juan a Santiago Atitlán: dům s mayským bohem Maximónem, koloniální kostel.
Poutní Chichicastenango: největší tradiční mayské trhy, kostel sv. Tomáše s rituálními obřady, indiánská svatyně Pascal Abaj. Bývalá metropole Antigua (UNESCO) zničená zemětřesením: ruiny kostelů, klášterů a paláců z 16. stol. Odjezd do hlavního města Guatemala City, návrat domů.
Je hlavní městem Panamy, leží u Panamského zálivu. Nadmořská výška je tady max. 199 m n.m. Toto kosmopolitní město nabízí návštěvníkům velké množství koloniálních staveb, muzeí a parků. Jako mnoho měst v této části světa, i toto založil španělský dobyvatel. Staré město ale zničil rozsáhlý požár, dnes jsou tyto ruiny archeologickou lokalitou. Nová Panamá byla vystavěna cca 2,5 km od původního města, postupně se rozrůstala hlavně díky kalifornské zlaté horečce a stavbě Panamského průplavu.
Je malé horské městečko, ležící asi 1200 m n.m, díky tomu je zde chladnější podnebí. V této oblasti lze najít petroglyfy, což podporuje myšlenku, že byla založena možná ještě v období před naším letopočtem. Je známá svou kávou, která je považována za jednu z nejlepších na světě. Může se také pochlubit velmi živou hudební a uměleckou scénou – každoročně se zde koná jazzový festival. Lze odtud vystoupit na nejvyšší horu Panamy – aktivní sopku Volcán Barú (3475 m). Městem protéká řeka Caldera.
Zemička mezi Nikaraguou a Panamou, kterou pojmenoval Kryštof Kolumbus. Bývá označována „středoamerickým Švýcarskem“. Z každé strany ji omývá jiný oceán, naleznete zde téměř čtyřtisícové hory, nedotčené tropické pralesy, pláže lemované kokosovými palmami, vodopády, činné sopky a jezera. V širokém okolí je zde nejvyšší životní úroveň, bezpečí, klid, stabilita, a především ochrana přírody. Uvádí se, že má nejpestřejší faunu a flóru na jednotku území na celém světě.
Je hlavním městem Kostariky, leží v širokém údolí, zvaném Centrální údolí, obklopeno svěžími zelenými kopci. Teploty se během roku drží v rozmezí 18 a 22 °C. Pojmenování San José je ze španělštiny (svatý Josef), protože Kostarika je bývalou španělskou kolonií. Spolu s blízkými městy vytváří rozlehlou aglomeraci. Je známé pro svůj pozoruhodný urbanistický vývoj, kdy historické budovy z koloniálního období přímo sousedí s ultramoderními stavbami.
Je jedním z nejmenších, ale nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků Kostariky. Rozkládá se nedaleko města Quepos na břehu Tichého oceánu a vyhlášen byl kvůli záchraně zdejší přírody před výstavbou dalšího turistického rezortu. Najdete zde mj. malebné pláže, mangrovové porosty a druhově nesmírně bohatý vlhký tropický prales. Veřejnosti je přístupná pouze jeho část a denní počet návštěvníků je omezován. Na zdejší pláže připlouvají každoročně klást vejce želvy kožatky.
Přírodní rezervace nacházející se v oblasti Tilaránských Kordiller. Rozkládá se zde horský mlžný les ve výšce 1400 až 1700 m n.m. a teplotami okolo 15 °C. Asi 2500 druhů rostlin poskytuje úkryt stovkám druhů ptáků, motýlů a dalších živočichů vč. několika ohrožených druhů velkých koček. Rezervací prochází dobře značené trasy v délce 13 km. Můžete se také vydat po mostech a lávkách umístěných vysoko mezi korunami stromů a můžete tak pozorovat rostliny a živočichy, které ze země neuvidíte.
Stát Střední Ameriky mezi Hondurasem a Kostarikou. Středem země prochází pohoří Kordillery s mnoha sopkami, z nichž některé jsou aktivní. Nikaragua láká nejen nízkou cenovou hladinou, ale také starými španělskými městy, příjemnými plážemi, a především největším sladkovodním jezerem ve Střední Americe – Lago de Nicaragua. Nachází se v něm na 400 ostrůvků a žije zde i jediný sladkovodní druh žraloka na celém světě.
Je ostrov tvořený dvěma vulkány (Concepción a Maderas) rozkládající se na jezeře Nikaragua. Je vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO. Ostrov je osídlený a žije zde přibližně 35 000 obyvatel, pro které je důležitá turistika, pěstování kávy, tabáku a banánů. Na ostrově lze nalézt petroglyfy (nejstarší z 10. st. př. n.l.). Během koloniálního období byl ostrov útočištěm pirátů. Díky relativní izolaci ostrova od okolní pevniny zde žije několik endemických živočišných i rostlinných druhů.
Nikaragujským hlavním městem je teprve od roku 1858. Do té doby se status hlavního města stěhoval mezi městy Granada a León. I přesto, že velká část centra byla zničena zemětřeseními, je možno zde obdivovat krásu koloniální architektury, staré katedrály. Národní palác v centrálním parku vytváří zvláštní kontrast supermoderní budově divadla Ruben Darío na břehu jezera. Vyhlášenou oblastí plnou barů a skvělých restaurací je Zona Rosa.
Je druhé největší město v Nikaragui. Na začátku 17. st. bylo zničen erupcí nedaleké sopky Momotombo. Ruiny původního města (León Viejo) nacházející se asi 30 km od současného města, stejně jako největší a nejstarší katedrála v celé Střední Americe (katedrála Nanebevzetí blahoslavené Panny Marie), jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. V „novém“ Leónu byla založena nejstarší univerzita ve středoamerickém regionu.
Hlavní město Hondurasu. Díky nadmořské výšce 1000 m zde panuje svěží klima, město obklopují romantické vrcholky hor. Název města Tegucigalpa znamená Stříbrná hora. Město bylo původně založeno Španěly, jako zlatokopecký tábor v 16. století, proto tu najdeme dodnes některé typické prvky španělské koloniální architektury.
Archeologické naleziště Copán se nachází v západním Hondurasu, nedaleko hranic Guatemaly a leží na břehu stejnojmenné řeky. Je jednou z nejvýznamnějších mayských památek. Copán byl střediskem vědy, především astronomie a matematiky. Město se skládá z hlavních budov a asi 16 přidružených budov. Zbytky pyramid, teras, schodišť, náměstí a soch mayských panovníků odhalují 3 hlavní stadia vývoje města předtím, než bylo začátkem 10. stol. opuštěno. Nyní je památkou světového kulturního dědictví UNESCO.
Toto město leží při karibském pobřeží v Guatemale a lze se sem dostat pouze lodí. Livingston je pojmenován podle amerického právníka a politika Edwarda Livingstona. Před výstavbou nedalekého Puerto Barrios to byl hlavní přístav Guatemaly v Karibském moři. Místní obyvatelsko tvoří z většiny Garifunové, potomci otroků.
Nejrozlehlejší ruiny starověkého mayského města najdete na severu Guatemaly. Celá oblast byla vyhlášena národním parkem a je zapsána na seznamu UNESCO. Tikal byl založen v 6. st. př. n. l. a byl střediskem největšího a nejdéle trvajícího mayského státu. Kolem 10. st. n. l. zanikl. Je zde zhruba na 3000 paláců, pyramid, hřišť, a dokonce i termální lázně, budovy. Z kamenných pyramid, tyčících se z džungle až do výšky přes 60 m, je nepopsatelný výhled – na několik je povolen výstup.
Jezero Atitlán v Guatemale vyplňuje hluboký kráter, který vznikl propadnutím vulkanického kuželu. Jde o nejhlubší jezero Střední Ameriky (až 340 m). Jezero obklopují další tři sopky – Atitlán, Tolimán a San Pedro. Krásu jezera pak doplňují panoramatické cestičky, pláže, indiánské vesnice a okolní hory. Oblast kolem jezera je národním parkem.
Je hlavním městem Guatemaly a největším městem Střední Ameriky nacházející se v údolí obklopeném zalesněnými horami a sopkami. V závislosti na tom, s kým mluvíte, je Guatemala City buď velké, špinavé, nebezpečné a zapomenutelné, nebo velké, špinavé, nebezpečné a naprosto fascinující. Je to místo, kde zchátralé autobusy kouří jezdí vedle BMW a Hummerů, a kde mrakodrapy vrhají stíny na chudinské čtvrti. Celkem zde žije okolo 4 mil. obyvatel.
Připravujeme pro Vás katalog zájezdů 2021 ke stažení.
Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.