AMERICKÝ MOST – PANAMA, KOSTARIKA, NIKARAGUA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 21
Náročnost: střední
Strava: Bez stravy

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
27.02. - 19.03. 2024
361
72 990
Zájezd právě probíhá

Popis

Po šíji mezi Jižní a Severní Amerikou a mezi Pacifikem a Atlantikem. Vzájemná blízkost, bohatství a pestrost krajinných typů, od pobřeží až po třítisícovky. Kordillery, dýmající sopky, tropické pralesy s bujnou vegetací a exotickou zvířenou. Lákavé bílé pláže Tichého oceánu a Karibiku s teplým mořem. Obří sopečné jezero Nicaragua s unikátním ostrovem Ometepe, tvořeným dvěma vulkány. Výstup na Volcán Barú (3475 m). Panamský průplav. Španělská koloniální architektura, místní folklór…

Program zájezdu

1.-6.den: Praha – Panama City – Boquete.

Let do Panamy. Prohlídka hlavního města Panama City: ruiny Staré Panamy zničené kapitánem Morganem (UNESCO), koloniální Casco Viejo, panorama mrakodrapů aj. Panamský průplav a zdymadla Miraflores. Malebné Portobelo – španělská pevnost nad Atlantikem: stará opevnění San Lorenzo (UNESCO), San Jeronímo a Santigo, královská celnice. Colón – atlantická brána průplavu a druhá největší bezcelní zóna na světě. Zdymadla Gatun u Karibiku. Fakultativně jízda vlakem po historické železnici podél Panamského průplavu zpět do Panama City. Napříč Panamou do horského Boquete, města květin a kávy. Volitelně výstup na nejvyšší horu Panamy – Volcán Barú (3475 m), z níž lze vidět oba oceány, nebo trek pralesem po stezce Quetzal. Možné koupání v termálních jezírcích La Caldera, rafting, projížďka na koních, nebo návštěva kávových plantáží.

7.-12.den: Kostarika. San José – N.P. Manuel Antonio – Monteverde.

Přes hranice do Kostariky. Pacifický N.P. Manuel Antonio: pláže, ostrovy, flóra a fauna tropického suchého lesa (leguáni, krabi, hadi, krokodýli, opice, nosálové). Možnost koupání, šnorchlování a jízdy na kajaku v Tichém oceánu. Metropole San José: Náměstí demokracie, Národní divadlo, tržnice. Koloniální městečka Orosí a poutní Cartago. Výlet na nejvyšší sopku Kostariky – aktivní vulkán Irazú (3432 m) s kráterovým jezerem a výhledy na Pacifik a Karibik. Na severozápad do Tilaránských Kordiller do Monteverde, biosférické rezervace horského mlžného lesa: 400 druhů ptactva včetně quetzalů, tukanů, papoušků a kolibříků, obří stromy, liány, orchideje, motýli. Lehká túra v soukromé rezervaci Santa Helena s pozorováním lišejníků, bromélií, epifytů a mnoha vzácných ptáků. Možnost procházky v korunách stromů na závěsných lávkách nebo adrenalinové jízdy na lanech (canopy).

13.-19.den: Nikaragua. Ometepe – Managua – León.

Přejezd do Nikaraguy. Odpočinek na panenských plážích v okolí pacifického letoviska San Juan del Sur. Lodí po Lago de Nicaragua, největším středoamerickém jezeře obývaném 6 m dlouhými sladkovodními žraloky. Ostrov Ometepe: odpočinek u jezera, možnost jízdy na koních nebo výstupu na vyhaslou sopku Maderas (1394 m), popř. aktivní Concepción (1610 m) nebo výletu k záhadným petroglyfům z předkolumbovské doby. Nejstarší koloniální a nejpříjemnější město země – Granada. N.P. Volcán Masaya s dýmající sopkou, výlet ke kráteru, dříve považovanému za bránu do pekel. Umělecké tržnice, možnost koupání v tyrkysové laguně Apoyo. Přes město květin Masayu a metropoli Managuu pod sopku Momotombo. Koloniální skvost a bývalé hlavní město León (UNESCO) s největší katedrálou Střední Ameriky. Ruiny původního města León Viejo.

20.-21.den: León – Managua – Praha.

Odlet zpět z Managuy domů do ČR.

Délka tras:
letadlem 22 000 km, po zemi 3600 km, lodí 200 km, pěšky 9x 5-18 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 28-33 °C (v horách chladněji), voda 25-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Panamy a zpět z Nikaraguy včetně tax a poplatků. Po trase autobusy, mikrobusy, taxi a lodě. Ubytování: 19x turistické hotely (většinou 2-lůžkové pokoje, obvykle s příslušenstvím). 1-lůžkový pokoj za příplatek 10800 Kč (19x). V ceně nejsou vstupní a výstupní poplatky na hranicích - cca 20 USD, registrace ESTA 450 Kč.
Doprava:
Letecká do Panamy a zpět z Nikaraguy včetně tax a poplatků. Po trase autobusy, mikrobusy, taxi a lodě
Ubytování:
19x turistické hotely (většinou 2-lůžkové pokoje, obvykle s příslušenstvím). 1-lůžkový pokoj za příplatek 10800 Kč (19x)

Mapa

Mapa - 0361/AMERICKÝ MOST – PANAMA, KOSTARIKA, NIKARAGUA

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.