SILVESTR NA YUCATÁNU

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 9
Náročnost: lehká
Strava: All Inclusive
Destinace: Mexiko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
27.12. - 04.01. 2023
341
71 990
Zájezd již proběhl

Popis

Oslava přelomu roku a komfortní únik od úmorné války s covidem do prohřátého Mexika za podmanivou kulturou starých Mayů a na lákavé pláže Karibiku. Památky UNESCO – mayská města Uxmal a Chichén Itzá (jeden z novodobých sedmi divů světa), španělský koloniální přístav Campeche i *biosférická rezervace Sian Ka’an. Mayský Kabah, relativně neznámý, přesto s úchvatnými stavbami i atmosférou. Koloniální „bílá“ Mérida. Koupel v cenotu, podzemním jezeru v krasovém závrtu s křišťálovou vodou. Návštěva tequilerie spojená s ochutnávkou. Zkušený český průvodce a odborník na mayskou kulturu, který v Mexiku žije, vám vysvětlí posvátný mayský kalendář, jeho funkci a význam a dovíte se mnohé o mayské architektuře, kosmologii i astrologii. Během poznávacího programu ubytování v kvalitních 3*-4* hotelech se snídaní, při silvestrovském pobytu na Playa del Carmen v 4* all inclusive.

Program zájezdu

1.den: Praha – Cancún – Playa del Carmen.

Přelet do hlavního mexického letoviska Cancún na špičce poloostrova Yucatán. Transfer do hotelu v Playa del Carmen. 

2.den: Playa del Carmen – Chichén Itzá – Mérida.

Přejezd do nitra Yucatánu do Chichén Itzá (UNESCO), největšího a nejslavnějšího mayského království: Kukulkánův chrám (El Castillo), Chrám válečníků, hřiště na pelotu, mayská observatoř Caracol. Koupání v cenotu Saamal, bufetový oběd. Dále do Méridy: Centrální náměstí Plaza Mayor, palác conquistadora Franciska de Monteji, palác guvernéra, druhá nejstarší katedrála Ameriky San Ildefoncio.

3.den: Mérida – Uxmal – Campeche.

Přejezd do jednoho z nejvýznamnějších center mayské civilizace – Uxmalu (UNESCO): Kouzelníkova pyramida, paláce, klášter jeptišek, považovaný za nejdokonalejší stavbu zdobného puuckého stylu. Odtud k Mexickému zálivu do historického přístavu (San Franciska de) Campeche (UNESCO): prohlídka centra se španělskou koloniální architekturou. 

4.den: Campeche – Kabah – Playa del Carmen.

Odjezd do Kabahu, střediska velmi zajímavého mayského království: unikátní Palác masek s 260 kamennými maskami boha deště a vláhy Čaka s nezaměnitelným obřím nosem. Přejezd napříč Yucatánem na karibskou Mayskou riviéru do Playa del Carmen. Ubytování v hotelu 4* all inclusive přímo na pláži. 

5.-7.den: Playa del Carmen.

Volný program, pobyt na plážích a koupání v Karibském moři. Oslava konce roku a začátku nového. Možnost účasti na *volitelných výletech.  

8.-9.den: Playa del Carmen – Cancún – Praha.

Transfer do Cancúnu a odlet domů.

Volitelný výlet: Výlety Mexiko Silvestr

Na výlety se hlaste v předstihu nejlépe již s přihláškou na zájezd, plaťte je na místě v USD. Český průvodce je přítomen od uvedeného počtu účastníků (s výjimkou výletu 1), při nižším je výklad v angličtině (němčině, španělštině…). Výrazné slevy pro děti nebo při objednávce dvou a více výletů. Bližší informace v CK.

1) Tulum, Cobá, cenote, mayská vesnice.

Tulum: krásné mayské pyramidy postavené přímo na skále nad azurovým Karibikem. Transfer do Cobá: pyramidy proslulé z několika důvodů – je zde nejvyšší (42 m) pyramida na Yucatánu a jediná, na níž lze ještě vystoupat, mnoho kamenných stél a také je zde největší počet zachovalých „sac be“ – mayských cest. Bufetový oběd se specialitami yucatecké kuchyně jako cochinita pibil, kuře v banánovém listu, ručně dělané kukuřične tortilly, pivo nebo nealko k obědu. Osvěžující koupel v krásném cenotu a návštěva mayské vesnice, kde si můžete udělat představu o životě původních obyvatel…. Oběd, nápoje celý den. Český průvodce. 
Cena: 129 USD (při 2– 4 účastnících 139 USD). Dítě do 11 let 79 USD.

2) Paradise Islands (Isla Contoy a Isla Mujeres).

Celodenní výlet na Rajské ostrovy poblíž Cancúnu, kde se setkávají vody Karibiku a Mexického zálivu. Nejlepší ekoturistika v celé oblasti do panenské přírody ostrova Contoy. Program zahrnuje dopravu vanem do Cancúnu, plavbu lodí, návštěvu a prohlídku ostrova, včetně pozorování vzácných druhů ptactva, mořských želv a další tropické fauny a flory. Jsou zde krásné korálové útesy, kde budete šnorchlovat, bělostné přírodní pláže a azurové moře, kde budete plavat či odpočívat na pláži. Na zpáteční cestě krátká návštěva Ostrova žen (Isla Mujeres). … Skvělý bufetový oběd, nápoje. Český průvodce při 12 a více osobách.
Cena: 129 USD. Dítě do 11 let 79 USD.

3) Xel-Há Park.

Celodenní výlet do největšího přírodního akvária je určen milovníkům podmořského života a šnorchlování. Tyrkysová laguna s hejny pestrobarevných ryb mnoha druhů. Želví a ptačí farma, delfinárium s možností plavat s delfíny (za příplatek). Naučná stezka džunglí s možností koupání v cenotes nebo pozorovat zdejší floru a faunu. Program all inclusive poskytne nejenom skvělé jídlo a nápoje, ale i vybavení na šnorchlování, skříňky a ručníky. Vhodné také pro děti. Český průvodce při 10 a více osobách.
Cena: 129 USD. Dítě do 11 let 79 USD, do 4 let zdarma. 

4) Xcaret Park.

Eko-archeologický park, který představuje pravé bohatství Mexika: flóru, faunu, mayské rituální obřady a historii. Proplavete si jednu z několika podzemních řek, navštívíte podmořské akvárium, uvidíte obrovské želvy karety, delfíny, jaguáry i opice, úžasné jsou prehispánské tance i „Tanec sovy“. Večerní představení „Ohromující Mexiko“ je bezpochyby nejlepším folklorním představením v celém Mexiku! Skvělý výlet, jedinečný a nezapomenutelný zážitek! Vhodné také pro děti. V ceně je vstupné transfer, bufetový oběd s nápojem, šnorchlovací výbava, šatna. Český průvodce při 12 a více osobách. 
Cena: 149 USD. Dítě do 11 let 79 USD, do 4 let zdarma. 

5) Biosféra Sian Ka´an (UNESCO).

Jméno kouzelné přírodní rezervace v mayštině znamená „Dar z nebes“. Při celodenním výletu se při plavbě na člunu seznámíte s unikátním ekosystémem mangrovníkových porostů mezi obří lagunou a mořem. Uvidíte želvy a delfíny, budete pozorovat kormorány, fregatky, jestřáby, orly a další vzácné ptactvo, budete šnorchlovat na pestrobarevném korálovém ůtesu, koupat se a odpočívat na bělostné pláži. Cena zahrnuje dopravu klimatizovaným vanem, plavbu lodí, oběd a vybavení na šnorcholání. Za příplatek možnost jízdy v jeepu Wrangler 4×4, který budete sami řídit. Možnost části cesty z Tulumu lodí. Český průvodce při 12 a více osobách.
Cena: 149 USD.

Délka tras:
letadlem 20 000 km, minivanem 2000 km, pěšky (volitelně) 4x 3-5 km
Počasí:
vzduch 26-29 °C, voda 27 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Veškeré uvedené výlety kromě fakultativních. Vstupné do všech archeologických nalezišť, koupání a vstupné do cenotu Saamal, návštěva tequilerie včetně ochutnávky. Ubytování a strava. Český průvodce (na okruhu Yucatánem), resp. delegát (během pobytu na Mayské riviéře od 5.dne do odletu), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, transfery letiště v Cancúnu - hotel v Playa del Carmen a zpět, po trase pronajatý minivan (popř. minibus). Ubytování: 3x 3*-4*, 4x 4* hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 13 600 Kč (7x). Strava: 3x snídaně, 1x bufetový oběd, 4x all inclusive (včetně silvestrovské večeře a sektu na novoroční přípitek).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, transfery letiště v Cancúnu - hotel v Playa del Carmen a zpět, po trase pronajatý minivan (popř. minibus).
Ubytování:
3x 3*-4*, 4x 4* hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 13 600 Kč (7x).
Strava:
3x snídaně, 1x bufetový oběd, 4x all inclusive (včetně silvestrovské večeře a sektu na novoroční přípitek).

Fotogalerie

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.