OKRUH MEXIKEM NA YUCATÁN – PO STOPÁCH AZTÉKŮ A MAYŮ

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 23
Náročnost: střední
Strava: Snídaně
Destinace: Mexiko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
29.10. - 20.11. 2022
321
80 590
Rezervovat

Popis

Pyramidy, paláce a chrámy starých Mayů, Olméků, Toltéků, Zapotéků, Aztéků a dalších předkolumbovských kultur. Koloniální města Taxco a Puebla. Yucatán – atraktivní pláže Karibského moře s korálovými útesy, houpacími sítěmi a rytmy marimby. Horská džungle Chiapasu s původními indiánskými vesničkami. Pláže a laguny Pacifiku, letovisko Acapulco. Pětitisícové aktivní vulkány, hluboké kaňony, jezera, vodopády, přírodní bazénky ve skalních rozsedlinách a nad propastmi, nejobjemnější strom světa, kaktusy, palírny mezcalu. Největší město na světě Ciudad de México, temperamentní obyvatelé, mariachi, tequila…

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Mexico City – Puebla – Orizaba.

Přílet do hlavního města Mexika. Španělská koloniální Puebla se 70 kostely a kláštery, talaverská keramika. Cholula: největší pyramida světa. Orizaba: pěší výlet pod nejvyšší horou Mexika – Citlaltépetlem (5700 m).

3.-4.den: Veracruz – Catemaco – Villahermosa.

Přejezd k Mexickému zálivu. Město nezapomenutelné písně „La Bamba“ – Veracruz, pyšnící se po Riu nejbouřlivějším karnevalem Ameriky. Sopečné jezero Catemaco: výlet lodí na Opičí ostrov, džungle s místními šamany. La Venta – muzeum Olméků v přírodě, park s kakaovníky, obří kamenné hlavy Olméků. Archeologické naleziště a mayské pyramidy Comalcalco. Paraíso (Ráj): pláže Mexického zálivu.

5.-6.den: Mérida – Uxmal – Chichén Itzá.

Přejezd na poloostrov Yucatán. Tradiční metropole Mayů – „Bílá“ Mérida. Ruiny legendárních mayských měst – Uxmal: Kouzelníkova a Velká pyramida. Jeden z divů světa – Chichén Itzá: kalendářová pyramida El Castillo, Hlavní míčový dvůr, Chrám lebek, Posvátná skalní studna – děsivé obětiště Mayů, krápníková jeskyně Balankanché s podzemním bazénkem, kaktusová zahrada.

7.-8.den: Tulúm – Cancún.

Zapomenuté mayské město Coba. Turistův sen – Tulúm: město Mayů přímo na pobřeží. Koupání a šnorchlování na bělostných plážích Karibiku, kokosové palmy, korálové útesy, hamaky. Možnost návštěvy proslulého karibského letoviska Cancún nebo návštěvy Xel-ha a plavání s delfíny.

9.-10.den: Bacalar – Palenque.

Laguna Bacalar – tyrkysové jezero v džungli. Koupání ve skalní štěrbině Cenote Azul hluboké 90 m. Přejezd do Chiapasu. Tajemné mayské město v tropickém deštném lese – Palenque: chrámy Nápisů, Jaguára, Slunce aj.

11.-12.den: San Cristóbal – Sumidero.

Agua Azul – možnost koupání v nádherných kaskádách v džungli. Osady indiánů Cholu a Tzeltalu. Tonina: obří pyramida s labyrintem. Návštěva indiánské vesnice v okolí San Cristóbal obývané potomky Mayů s tradičními oděvy. N.P. Kanon del Sumidero s úchvatnými, až 1000 m vysokými útesy.

13.-14.den: Oaxaca a okolí.

El Tule: nejmohutnější strom světa – cypřiš s obvodem kmene 58 m. Monte Albán – metropole říše Zapotéků, indiánský Teotitlán del Valle: mercado, tkalcovské dílničky. Přírodní div Hierve el Agua: koupání v minerálce pod zkamenělými vodopády. Mitla: zapotécké paláce s mozaikami, mixtécká keramika, kraj nejlepšího mexického mezcalu. Oaxaca – město smažených kobylek a velké pohody.

15.-16.den: Puerto Escondido – Acapulco.

Přejezd na pobřeží Tichého oceánu, koupání v Puerto Escondido. Ostrůvky s mangrove v N.P. Lagunas de Chacahua: krokodýli, želvy, ráj ptactva, laguny, pláže… Nejvyhlášenější letovisko Pacifiku – Acapulco: skoky z útesu La Quebrada, tropický park Papagayo, mořské akvárium s krmením piraň a žraloků, ostrov Roqueta, koupání.

17.-18.den: Acapulco – Mexico City.

Horské „stříbrné“ Taxco: impozantní katedrála, krámky se stříbrem a zlatem, malovaná keramika, pestré trhy. Přes Kordillery zpět do mexické metropole Ciudad de México: náměstí Zócalo s katedrálou a indiánskou kulturou, ruiny aztécké metropole Tenochtitlánu, poutní bazilika Guadalupe, Torre Latinoamericana: vyhlídka ze 44. patra, noční mariachi.

19.-20.den: Teotihuacán, Popocatépetl.

Areál v Tule: slavné sochy toltéckých válečníků. Nejvýznamnější město prekolumbovských civilizací – kultovní Teotihuacán: pyramida Slunce a Měsíce, reliéfy Opeřeného hada aj. Za příznivých podmínek výjezd do Cortésova průsmyku (3650 m): pěší výlet.

21.-23.den: Mexico City – Praha.

Národní antropologické muzeum, „Benátky“ Mexika – Xochimilco: v gondolách po kanálech. Zahrady, květiny, mariachi… Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 21 000 km, minivanem 5200 km, pěšky 3x 4-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 25-33 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet lodí po jezeře Catemaco, člun po laguně Chacahua. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan (popř. minibus), metro v Mexico City. Ubytování: 20x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím (popř. 1-2x chatky v laguně Chacahua nebo v Tulumu). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 9900 Kč (19x), v chatkách není možný. Strava: 20x snídaně.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan (popř. minibus), metro v Mexico City
Ubytování:
20x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím (popř. 1-2x chatky v laguně Chacahua nebo v Tulumu). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 9900 Kč (19x), v chatkách není možný
Strava:
20x snídaně

Možnost spojení tras 32 a 30 (Zázraky Mexika) do zájezdu 322 v termínu: 30.10. - 3.12. 2021, cena v Kč: 103 890,-

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.