ZA MAYI PO YUCATÁNU, CHIAPASU, GUATEMALE A BELIZE

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 14
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Belize, Guatemala, Mexiko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
21.11. - 04.12. 2024
332
84 990
Rezervovat
27.03. - 09.04. 2025
333
86 990
Rezervovat

Popis

Okruh po nejslavnějších a nejkrásnějších městech starých Mayů v Mexiku, Guatemale a Belize. Po památkách UNESCO Chichén Itzá (jeden z novodobých sedmi divů světa), Palenque a Tikal. Další mayská města Tulum, Cobá, Yaxchilán i jiná. Plavba lodí po řece Usumacinta i na ostrůvek Caye Caulker, který je součástí druhého nejdelšího korálového útesu na světě. Prohřátý Karibik, impozantní vodopády v džungli, indiáni v rezervaci Lacanha, nocleh v džungli v cabaňas, výstup na nejvyšší mayské pyramidy i západ slunce nad jezerem Petén Itzá z vrcholu pyramidy v Yaxha. Koupele v krasových jezerech cenotech, návštěva tequilerie spojená s ochutnávkou. Komfortně a do příjemných hotelů se zkušeným a znalým českým průvodcem, odborníkem na mayskou kulturu, který v Mexiku žije.

Program zájezdu

1.den: Praha – Cancún – Playa del Carmen.

Let do hlavního mexického karibského letoviska Cancún na špičce poloostrova Yucatán. Transfer do hotelu v Playa del Carmen.

2.den: Playa del Carmen – Tulum – Cobá – Chichén Itzá.

Jízda po Mayské riviéře do Tulumu: krásné mayské pyramidy postavené přímo na skále nad azurovým Karibikem. Přejezd do mayského města Cobá skrytého v džungli s nejvyšším mayským chrámem, 42 m vysokým Nohoch Mul, jediným, na nějž lze ještě vylézt a se zbytky bílé cesty „sac be“, spojující mayská centra na Yucatánu. Koupel v kouzelném cenotu v džungli, bufetový oběd. Cestou do nitra Yucatánu návštěva indiánské vesničky v džungli, seznámení se způsobem života v přírodě, pěstování bylin k léčení i plodin k obživě, ochutnávka mayského medu. Noc v hotelu v džungli v Chichén Itzá.

3.den: Chichén Itzá – Playa del Carmen.

Ranní prohlídka (ještě bez davů turistů) Chichén Itzá (UNESCO), největšího a nejslavnějšího mayského království: Kukulkánův chrám (El Castillo), Chrám válečníků, hřiště na pelotu, mayská observatoř Caracol. Koupání v cenotu Saamal, bufetový oběd. Návštěva tequilérie spojená s výkladem a ochutnávkou. Návrat do Playa del Carmen, noční přejezd komfortním dálkovým busem do Chiapasu, v kterém se dá pohodlně spát.

4.den: Palenque, Agua Azul, Misol-Há.

Tajemné mayské město v tropickém deštném pralesu – Palenque (UNESCO), považované za nejkrásnější mayské město klasického období: Chrámy Nápisů, Jaguára, Slunce, královský palác, muzeum se sarkofágem krále Pakala. Agua Azul – možnost koupání v nádherných kaskádách v džungli. Průzračně modrý vodopád Misol-Há (35 m vysoký), dějiště filmu Predátor.

5.den: Palenque – Bonampak – Lacanha.

Cesta do srdce Chiapasu. Bonampak – archeologické naleziště mayského města se slavnými nástěnnými malbami. Odtud se vydáme do nejzachovalejšího pralesa Mexika do rezervace řeky Lacantun s krátkým poznávacím trekem. Průvodcem bude místní indián z kmene Lacandonců, praktikujících šamanské rituály, žijících v souladu s přírodou a využívajících téměř všech rostlin v pralese k léčebným účelům. Večeře a noc v rezervaci Lacanha v chatičkách (cabaňas).

6.den: Lacanha – Yaxchilan – Isla Flores.

Odjezd z rezervace k hraniční řece Usumacintě do Frontera Corozal, plavba lodí po proudu do Yaxchilánu, kdysi slavného a mocného mayského města, dnes ukrytého v džungli a přístupného pouze po vodě. Návrat a transfer autobusem do Guatemaly. Isla Flores – romantické městečko na čarokrásném jezeře Petén Itzá.

7.den: Isla Flores, *N.P. Yaxha.

Den v Isla Flores: volný program, odpočinek, možnost projížďky po jezeře nebo koupání, návštěva stylových hospůdek s výhledem na západ slunce nad jezerem. *Pro zájemce možnost fakultativního odpoledního půldenního výletu (cca 40 USD) do národního parku Yaxha, Nakum a Naranjo, kde můžete z vrcholů pyramid obdivovat překrásné výhledy do okolní přírody, zejména na blízké jezero a sledovat opice volně se pohybující v korunách stromů. Jedním z vrcholů programu je mystický západ slunce nad jezerem obklopeným pralesem, pozorovaný z vrcholu téměř 40 m vysoké pyramidy El Templo de las Manos Rojas.

8.den: N.P. Tikal.

Celodenní výlet do národního parku Tikal (UNESCO), jednoho z největších a nejproslulejších center mayské kultury v klasickém období: Centrální a Severní akropole, chrám Velkého jaguára, chrám Masek, téměř 70 m vysoký Templo IV, nejvyšší mayský chrám v celé Mesoamerice. Nezapomenutelná atmosféra s opicemi a tukany v korunách stromů.

9.-10.den: Isla Flores – Belize City – Caye Caulker.

Odjezd z Isla Flores do Belize. Největší město země Belize City na karibském pobřeží. Přeplavba lodí na ostrov Caye Caulker se zvláštní, ospalou atmosférou v poklidném rytmu reggae, s usměvavými rastamany a stylovými jídelničkami a bary. Korálový ostrůvek není moc velký, dá se obejít za hodinu a půl, jsou na něm jen písečně cesty a jezdí po něm jen golfová vozítka. Pobyt na ostrově, koupání, šnorchlování a relax.

11.-12.den: Caye Caulker – Chetumal – Playa del Carmen.

Plavba lodí do mexického přístavu Chetumal. Odtud přejezd do Playa del Carmen. Celý den volný program v Playa del Carmen a pobyt na plážích na Mayské riviéře s možností výletů do okolí (po domluvě s průvodcem)., např. do vyhlášených parků Xel-Há (největší přírodní akvárium) nebo Xcaret (velký eko-archeologický park).

13.-14.den: Playa del Carmen – Cancún – Praha.

Poslední koupání a rozloučení s Karibikem, Přejezd do Cancúnu a návrat domů.

Délka tras:
letadlem 20 000 km, po zemi 2600 km, lodí 200 km, pěšky (volitelně) 6x 3-6 km
Počasí:
vzduch 28-33 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. 2x vstupné do cenotu a koupání (Cobá a Saamal), návštěva tequilerie včetně ochutnávky. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, transfery z letiště v Cancúnu do Playa del Carmen a zpět, po trase pronajatý minivan (popř. minibus), 1x dálkový bus. Rychlá loď Belize City - Caye Caulker a Caye Caulker - San Pedro - Chetumal, lodě Frontera Corozal - Yaxchilán a zpět, Frontera Corozal - Bethel. Ubytování: 10x 3*hotely a 1x cabaňas v rezervaci Lacanha - vždy 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x noční přejezd v luxusním dálkovém busu. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8600 Kč (11x). Strava: 6x snídaně, 2x bufetový oběd (Cobá a cenote Saamal), 1x plná penze v rezervaci Lacanha. V ceně nejsou imigrační poplatky pro vstup/výstup z Mexika, Guatemaly a Belize (cca 65 USD).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, transfery z letiště v Cancúnu do Playa del Carmen a zpět, po trase pronajatý minivan (popř. minibus), 1x dálkový bus. Rychlá loď Belize City - Caye Caulker a Caye Caulker - San Pedro - Chetumal, lodě Frontera Corozal - Yaxchilán a zpět, Frontera Corozal - Bethel.
Ubytování:
10x 3*hotely a 1x cabaňas v rezervaci Lacanha - vždy 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x noční přejezd v luxusním dálkovém busu. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8600 Kč (11x)
Strava:
6x snídaně, 2x bufetový oběd (Cobá a cenote Saamal), 1x plná penze v rezervaci Lacanha.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.