MEXIKO – ZA AZTÉKY A SOPKAMI

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 11
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Mexiko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
01.12. - 11.12. 2024
311
63 590
Rezervovat

Popis

Okruh kolem hlavního města Mexika bez většího cestování, přesto velmi pestrý a zajímavý. Monumentální pyramidy, chrámy a sochy Aztéků, Toltéků a dalších předkolumbovských indiánů. Skvostná koloniální historická města Taxco a Puebla. Největší samostatné město světa Ciudad de México. Pětitisícové aktivní vulkány Citlaltépetl a Popocatépetl, výstup ke kráteru sopky Xinantécatl. Kaktusy, jeskyně, termály, temperamentní obyvatelé, mariachi, tequila…

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Mexico City.

Let do mexické metropole Ciudad de México: historické centrum (UNESCO) – náměstí Zócalo s katedrálou a indiánskou kulturou, ruiny aztécké metropole Tenochtitlánu, poutní bazilika Guadalupe, Torre Latinoamericana: vyhlídka ze 44. patra, noční mariachi.

3.den: Paso de Cortés, Puebla.

Za příznivých podmínek výjezd do Cortésova průsmyku (3650 m): procházka s výhledy na sopky Popocatépetl (5452 m) a Iztaccíhuatl (5286 m). Španělská koloniální Puebla (UNESCO) se 70 kostely a kláštery, talaverská keramika.

4.-5.den: Teotihuacán, Tula.

Cholula: největší pyramida světa. Nejvýznamnější město prekolumbovských civilizací – kultovní Teotihuacán (UNESCO): pyramida Slunce a Měsíce, reliéfy Opeřeného hada aj. Areál v Tule: slavné sochy toltéckých válečníků.

6.-8.den: N.P. Nevado de Toluca, N.P. Grutas de Cacahuamilpa, Taxco.

Možnost výstupu ke kráteru zasněžené sopky Nevado de Toluca (Xinantécatl – 4680 m). Vyhlášené termální lázně Ixtapa de la Sal s horkými prameny. N.P. Grutas de Cacahuamilpa – mamutí komplex krasových jeskyní. Horské „stříbrné“ Taxco: impozantní katedrála, krámky se stříbrem a zlatem, malovaná keramika, pestré trhy. Návrat do hlavního města.

9.-11.den: Mexico City – Praha.

Národní antropologické muzeum, „Benátky“ Mexika – Xochimilco (UNESCO): v gondolách po kanálech. Zahrady, květiny, mariachi, tradiční mexické trhy se zvířaty, lektvary, ovocem, zeleninou a dalšími produkty. Nákup suvenýrů. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 21 000 km, po zemi 1100 km, pěšky 4x 3-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 18-22 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupy do národních parků. Ubytování a snídaně. Český průvodce, služby místních průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minivan (minibus), v Mexico City taxi, popř. metro. Ubytování: 9x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5600 Kč (9x). Strava: 9x snídaně.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minivan (minibus), v Mexico City taxi, popř. metro
Ubytování:
9x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5600 Kč (9x)
Strava:
9x snídaně

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.