ZÁZRAKY MEXIKA – OKRUH OPRAVDOVÝM SRDCEM ZEMĚ

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 19
Náročnost: střední
Strava: Snídaně
Destinace: Mexiko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
13.04. - 01.05. 2022
301
68 890
Zájezd již proběhl
14.11. - 02.12. 2022
302
69 290
Zájezd již proběhl

Popis

Mexické pyramidy předkolumbovských indiánů, stříbrné doly, unikátní sukulentní flóra, mimořádný zážitek! – hejna tažných motýlů, monarchů stěhovavých. „Díra do země“ – snad nejkrásnější propast na celé planetě, jeskyně, koupání ve vodopádech. Skvostná koloniální historická města i pulsující největší samostatné město světa Ciudad de México. Výstup ke kráteru sopky Xinantécatl (4680 m). Palírny tequily u Guadalajary, odkud tento nápoj pochází, festivaly a mariachi… Mexiko mimo vychozené turistické chodníčky, o to však opravdovější a neméně krásné.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Mexico City.

Let do mexické metropole Ciudad de México: náměstí Zócalo s katedrálou a indiánskou kulturou, ruiny aztécké metropole Tenochtitlánu, poutní bazilika Guadalupe, Torre Latinoamericana: vyhlídka ze 44. patra, noční mariachi. Volný program.

3.-4.den: Tula, Teotihuacán, Popocatépetl.

Areál v Tule: slavné sochy toltéckých válečníků. Nejvýznamnější město prekolumbovských civilizací – kultovní Teotihuacán: pyramida Slunce a Měsíce, reliéfy Opeřeného hada aj. Za příznivých podmínek výjezd do Cortésova průsmyku (3650 m): pěšky s výhledy na sopky Popocatépetl (5452 m) a Iztaccíhuatl (5286 m).

5.den: Mexico City.

Národní antropologické muzeum, „Benátky“ Mexika – Xochimilco: v gondolách po kanálech. Zahrady, květiny, mariachi…

6.-7.den: El Tajin – Sótano de las Golondrinas.

Prismas basalticos – unikátní čedičové hranolové sloupce s 5 a 6 hranami vytvořené lávou jak vertikálně tak i horizontálně s přibližnou výškou až 40 m. El Tajin (UNESCO) – hlavní město Totonacu: pyramidy, chrámy, paláce, pelota. Přejezd k Mexickému zálivu, odpočinek na plážích. Sótano de las Golondrinas – světově proslulá 512 m hluboká propast („Díra do země“), označovaná jako nejkrásnější na světě, plná vlaštovek, netopýrů a jiné fauny a flóry.

8.-10.den: Tamasopo – Guanajuato.

Koupání ve vodopádech Tamasopo a El Puente de Dios (Boží most) s tyrkysovou vodou. Guanajuato – dle mnohých nejkrásnější město celé Ameriky: Ulička polibků, podzemní cesty, koloniální architektura, exkurze do stříbrných dolů, morbidní muzeum mumií, vyhlídka El Pípila. Hora Cerro de Cubilete s obří sochou Krista krále – geografický střed Mexika.

11.-13.den: Guadalajara – B.R. Monarcha.

Druhé největší město Mexika – Guadalajara s bohatou výzdobou květin a množstvím zeleně v parcích: historické centrum, katedrála, trhy, Parque de los Colomos, Teatro degollado, Palacio de Gobierno a jiné. Návštěva palírny a ochutnávka tequily, nápoje, který pochází právě z této části Mexika. Přejezd do státu Michoacán do biosférické rezervace za motýlem monarchou stěhovavým, který se v obrovských počtech (miliony jedinců) každoročně přesouvá z Kanady do Mexika, kde přečkává zimu na stromech na malém území v mexických lesích (UNESCO). Valle del Bravo – koloniální městečko u jezera.

14.-17.den: N.P. Nevado de Toluca – Xochicalco – Mexico City.

Možnost výstupu ke kráteru zasněžené sopky Nevado de Toluca (Xinantécatl – 4680 m). Ixtapa de la Sal – lázeňské město s termální vodou. N.P. Grutas de Cacahuamilpa – mamutí komplex krasových jeskyní. Archeologická lokalita Xochicalco (UNESCO): pyramidy s observatoří se světelnými efekty, která původním obyvatelům sloužila jako kalendář uvnitř pyramidy. Návrat do hlavního města.

18.-19.den: Mexico City – Praha.

Tradiční mexické trhy se zvířaty, lektvary, ovocem, zeleninou a dalšími produkty. Nákup suvenýrů. Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 21 000 km, po zemi 2500 km, pěšky 3x 3-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 18-33 °C, voda 25-27 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupy do národních parků. Ubytování a snídaně. Český průvodce, služby místních průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan (popř. minibus), metro v Mexico City. Ubytování: 17x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8800 Kč (17x). Strava: 17x snídaně.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan (popř. minibus), metro v Mexico City
Ubytování:
17x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8800 Kč (17x)
Strava:
17x snídaně

Možnost spojení tras 32 (Mexikem na Yucatán) a 30 (Zázraky Mexika) do zájezdu 322 v termínu: 29.10. - 2.12. 2022, cena v Kč: 105 990,-

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.