NAPŘÍČ MEXIKEM – PRODLOUŽENÍ O SRDCE MEXIKA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 21
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Mexiko, USA

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
05.03. - 25.03. 2024
292
92 990
Rezervovat

Popis

Ze San Diega přes celý nejdelší poloostrov světa – Baja Californii. Pouště a mesety s obřími kaktusy, nádherné pláže a laguny Pacifiku i Cortésova moře, vysoké pobřežní duny s kostrami velryb, kolonie lvounů a především stovky živých velryb na jednom místě – to nikde jinde na světě neuvidíte! Vinné sklípky v Ensenadě, exkluzivní letovisko Cabo San Lucas. Pohoří Sierra Madre s impozantním Měděným kaňonem, obývaným indiány Tarahumara s nepochopitelnými zvyky a schopnostmi. Stříbrné doly, historická města i metropole Ciudad de México s proslulými památkami indiánských civilizací…

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – San Diego – Ensenada.

Let do USA do jižní Kalifornie. San Diego: starosvětská Čtvrť plynových lamp, jedinečné oceanárium a ZOO, ostrov a hotel Coronado (film Někdo to rád horké). Vláčkem na mexické hranice. Přejezd z Tijuany do Ensenady.

4.-7.den: Ensenada – La Paz.

Sněhobílá Ensenada: exkurze v klášterních vinných sklepech sv. Tomáše s ochutnávkou, pobřeží s pelikány a lvouny. Výlet k La Bufadora, největšímu mořskému gejzíru světa (přes 30 m výšky). Jízda po celé délce Baja Californie – nejdelšího poloostrova planety. Světová rarita – zátoka Ojo de Liebre (na 2000 velryb – plejtváci šedí i obrovští, kteří se zde páří a vyvádějí mladé). Obří písečné duny na pobřeží s kostrami velryb, početní lachtani. Nezapomenutelná plavba ve člunu mezi velrybami. Centrum mexické Kalifornie – La Paz.

8.-11.den: La Paz – Los Mochis.

Nejjižnější mys Kalifornie – Konec země, kde se stýkají vody Tichého oceánu a Cortésova moře. Pláž milenců. Jachetní přístav a letovisko Cabo San Lucas s vilami hollywoodských hvězd. Fascinující měsíční krajina pouští, obřích kaktusů a oceánu, pobyt na nádherných pacifických plážích: bizarní čedičové útesy, koupání. Lodí přes Cortésovo moře.

12.-15.den: Los Mochis – Creel – Chihuahua.

Výletním vlakem po jedné z nejkrásnějších tratí světa s 88 tunely a 38 mosty do kaňonu Barranca del Cobre – hlubšího (až 1870 m) a čtyřikrát většího než Grand Canyon. Westernový Creel, skalní puebla indiánů Tarahumara, termální řeka, jezero Arareco, možnosti výletů v kaňonu – vodopády Basaseachi (vysoké 310 m), skalní město Údolí mnichů aj. Jízda krajem pozoruhodných mennonitských komunit do Čivavy – města legendárního bandity a politika Pancho Villy. Přejezd na jih do „srdce“ Mexika.

16.-18.den: Guanajuato – Mexico City.

Starobylé univerzitní Guanajuato – dle mnohých nejkrásnější město celé Ameriky: Ulička polibků, podzemní cesty, koloniální architektura, exkurze do stříbrných dolů, morbidní muzeum mumií, vyhlídka El Pípila. Hora Cerro de Cubilete s obří sochou Krista krále – geografický střed Mexika. Přejezd do Mexico City.

19.-21.den: Mexico City – Praha.

Prohlídka metropole Mexika: náměstí Zócalo s katedrálou a indiánskou kulturou, ruiny aztéckého Tenochtitlánu, poutní bazilika Guadálupe, Torre Latinoamericana: vyhlídka ze 44. patra, Národní antropologické muzeum. „Benátky“ Mexika – Xochimilco: v gondolách po kanálech. Zahrady, květiny, mariachi… Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 21 000 km, po zemi 4800 km, lodí 300 km, pěšky 4x 4-10 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 22-33 °C, voda 20-25 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlety k La Bufadora a 1 den v Barranca del Cobre. Plavba lodí za velrybami v zátoce Ojo de Liebre. Výletní vlak Los Mochis - Creel. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Mexika včetně tax a poplatků. Veřejná a nájemní (dálkové komfortní autobusy, taxi, minibusy nebo minivany), trajekt přes Cortésovo moře. Ubytování: 16x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x-3x noční přejezdy v komfortním dálkovém busu, popř. 1x na trajektu. 1-lůžkový pokoj za příplatek 12 200 Kč (16x). Strava: 16x snídaně. V ceně není turistická taxa za vstup do Mexika po zemi (cca 27 USD).
Doprava:
Letecká do Mexika včetně tax a poplatků. Veřejná a nájemní (dálkové komfortní autobusy, taxi, minibusy nebo minivany), trajekt přes Cortésovo moře
Ubytování:
16x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x-3x noční přejezdy v komfortním dálkovém busu, popř. 1x na trajektu. 1-lůžkový pokoj za příplatek 12 200 Kč (16x)
Strava:
16x snídaně

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.