TO NEJLEPŠÍ Z MEXIKA

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 16
Náročnost: lehká
Strava: Bez stravy
Destinace: Mexiko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
15.11. - 30.11. 2022
303
81 990
Zájezd již proběhl
18.12. - 02.01. 2023
304
88 990
Rezervovat

Popis

Centrální náhorní plošina s kulturou Aztéků a známými vulkány, horské masivy, polopouště a vznešená architektura koloniálních měst. Úchvatné pobřeží Tichého oceánu, kde útesy střídají nekonečné písečné pláže. Indiánský Chiapas s množstvím vesnic původních obyvatel, kávové plantáže, vibrující metropole San Cristóbal de las Casas a džungle obklopující slavné mayské památky. Yucatánský poloostrov s bělostnými plážemi Karibiku na závěr, druhý nejdelší korálový útes na světě a samozřejmě Chichén Itzá – novodobý div světa.
Pohodový poznávací zájezd v komfortním balení, během kterého navštívíme oblast středního Mexika i Yukatánského poloostrova. Program kombinuje návštěvu nejvýznamnějších mayských památek s poznáním rozmanité mexické přírody, i pobytem na bělostných plážích Karibiku. Zájezd je určen pro všechny, kteří se chtějí seznámit s mexickou historií, kulturou, přírodou a každodenním životem do větší hloubky. Zájezd je veden zkušenými průvodci, odborníky na mexické reálie.

Program zájezdu

1.den

Letecky do MEXIKA. Přílet do jednoho z největších měst světa, Mexico City. Ubytování v hotelu.

2.den

Prohlídka dominant hlavního náměstí Plaza Constitución – metropolitní katedrála, pozůstatky obřadního centra Aztécké říše Templo Mayor, prezidentský palác Palácio Nacional. Skvělé sbírky původních kultur v Museo de Antropologia. Odpoledne nejrozsáhlejší archeologická památka Teotihuacán. Mohutné geometrické stavby určené k uctívání bohů lemují „Třídu mrtvých“ vedoucí k pyramidám Slunce a Měsíce.

3.den

Přesun do města Puebla. Typická snídaně v horách pod vulkány Izta a Popo. Prohlídka Puebla, které si zachovalo koloniální půvab díky historickým stavbám s fasádami zdobenými ručně malovanými kachličkami. Odpoledne procházka mezi mohutnými kaktusy v biosférické rezervaci Tehuacán. Večerní příjezd do Oaxaca.

4.den

Návštěva obřadního centra Zapotéků, Monte Alban. Geometrické struktury staveb s kamennými obrazy přináší spolu s unikátní polohou opravdu mimořádný zážitek. Zastávka na plantážích agáve, ze kterých se vyrábí stále žádanější „kořalka s červem” Mezcal. Degustace v tradiční destilérii. Návrat do města, kde zábava nikdy nekončí. Prohlídka malebného centra Oaxaca a návštěva skvělého trhu. Nákupy suvenýrů a nasávání atmosféry.

5.den

Brzy ráno odjezd k Tichému oceánu. Cesta přes vysoké pohoří Sierra Madre del Sur nabídne velmi rozmanitou krajinu různých vegetačních pásem. Příjezd do přírodního ráje „na konci světa“ u rybářského přístavu Puerto Angel. Oblast pro nás objevili v 70. letech hippies. Unikátní oblast, která přes jistý pokrok civilizace stále stojí za to! Ubytování v malém rodinném hotýlku na písečné pláži s domácí atmosférou. Volné odpoledne, pozorování západu slunce.

6.den

Volný den. Ať už se rozhodnete odpočívat na pláži nebo využijete fakultativní výlet do blízké přírodní rezervace, pocítíte blahodárný účinek z pobytu na tomto místě, klid, energii moře a vlhký slaný vzduch. Fakultativní výlet do blízké rezervace La Ventanilla. Sladkovodní laguna. Plavba na pramici mezi mangrovy s pozorováním vodního ptactva a volně žijících krokodýlů v panenské přírodě. Na písečných plážích kladou vajíčka mořské želvy. Šum mohutného příboje, palmové háje a ničím nerušená pohoda.

7.den

Odpočinek a koupání nebo fakultativní výlet. Malým člunem za želvami, delfíny a velrybami. Cestou možnost rybolovu. Čerstvé ryby k obědu! Koupání nebo šnorchlování v opuštěných zátokách a zajímavé výhledy na členité pobřeží. Odpolední putování do státu Chiapas s noclehem ve městě Tehuantepec.

8.den

Krajinou pastvin a mangových plantáží ke grandióznímu kaňonu Sumidero. Vyhlášená přírodní atrakce na řece Grijalva nabízí možnost výletu motorovým člunem mezi až tisíc metrů vysokými skalními stěnami. Odpoledne San Cristóbal de las Casas, tradiční obchodní metropole oblasti, místo střetávání různých světů. Živé centrum s množstvím obchodů, kaváren a hospůdek.

9.den

Prohlídka města a pestrobarevného indiánského trhu s množstvím exotického ovoce a květin. Návštěva autonomních domorodých oblastí, kde dosud převládá tradiční způsob života. Indiánské vesnice, ochutnávka místní kuchyně a pro zájemce pěší výlet na posvátnou horu sv. Cecílie. Odpoledne návrat do San Cristóbal.

10.den

Cesta věčně zelenými horami k efektním vodním kaskádám Aqua Azul na řece Shumul – Ha. Odpolední procházka údolím kouzelné řeky nabídne krásné pohledy na jednotlivé vodopády v bujné zeleni. Možnost koupání v tyrkysově modré vodě. Přejezd do Palenque.

11.den

Ranní návštěva archeologické lokality Palenque. Okolní přírodní rezervace, monumentální stromy a léčivé rostliny dodnes používané šamany. Výklad o historii tohoto starobylého města, jeho objevování a bohatství původní výzdoby, které okouzlilo celý svět. Odpoledne přejezd rovinami Yucatánského poloostrova do Tulumu na pobřeží Karibiku.

12.den

Pohoda na sněhobílé pláži se smaragdově modrým Karibským mořem. Margarita či Piňa Colada ve stínu palem? Skvělé koupání a výborná příležitost ke šnorchlování nebo potápění na blízkých korálových útesech. Neuvěřitelná barva vody a pestrý život pod hladinou jsou ideálem pro odpočinek.

13.den

Ráno prohlídka blízké archeologické zóny Tulum. Snad „nejfotogeničtější“ pyramidy v Mexiku. Koupání v Karibiku či fakultativní výlet k některé z „cenote“, osvěžující koupel v křišťálově čistých vodách přírodní vápencové studny, vzniklé propadem stropu jeskyň na místech meandrů podzemních řek. Odpoledne přejezd do koloniálního městečka Valladolid.

14.den

Poznávání rovinatého státu Yucatán, klidné vesničky a na pobřeží Mexického zálivu unikátní přírodní rezervace Río Lagartos. Výlet člunem úzkou zátokou, kde je mangrovový porost domovem 395 pozorovaných druhů ptactva, včetně největší mexické kolonie plameňáků růžových. Na závěr mayská bahenní lázeň. Odpoledne zastávka v typické vesnici s krásnou přírodní cenote. Osvěžující koupel, nádherný zážitek. Nocleh v blízkosti Chichén Itzá. (Program tohoto dne může být uzpůsoben aktuálním podmínkám).

15.den

Novodobý div světa – Chichén Itzá. Návštěva nejvýznamnějšího mayského města. Slavná pyramida opeřeného hada Kukulkan, 135 metrů dlouhé hřiště pro rituální míčovou hru, chrámy a astronomická observatoř El Caracol. Odpoledne přesun na letiště do Meridy, odlet do Mexico City a návazně odlet do Evropy.

16.den

Letecký návrat domů.

Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupy do Aqua Azul, Palenque National Parque. Ubytování a snídaně. Český průvodce, služby místních průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatým klimatizovaným autokarem. Ubytování: 10x v kvalitních hotelech 3 - 4*, 2x turistický hotel v Tulum, 2x rodinný hotýlek u Tichého oceánu. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9200 Kč (13x). Strava: 13x snídaně. V ceně není: Spropitné (cca 40 USD).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatým klimatizovaným autokarem.
Ubytování:
10x v kvalitních hotelech 3 - 4*, 2x turistický hotel v Tulum, 2x rodinný hotýlek u Tichého oceánu. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9200 Kč (13x).
Strava:
13x snídaně.

Mapa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.