OKRUH KALIFORNIÍ, GRAND CANYON A MEXIKO

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 15
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: USA

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
22.05. - 05.06. 2022
281
79 490
Zájezd již proběhl

Popis

Zájezd nejen do Kalifornie, ale s přesahem i do Nevady, Arizony a se symbolickým výletem do Mexika. Pacifická protiváha New Yorku a Los Angeles s Hollywoodem a Beverly Hills, nejkrásnější město USA San Francisko, Mekka světáků a gamblerů Las Vegas, pohodové San Diego a přeshraniční mexická Tijuana. Úchvatné národní parky Grand Canyon, Death Valley, Joshua Tree, Sequoia, Yosemite, přírodní scenérie a překrásné pacifické pobřeží.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Los Angeles.

Let do jižní Kalifornie, do největšího města amerického Západu. Downtown s radnicí a mexickou Olvera Street. Hollywood Boulevard se známým chodníkem slávy, Čínské divadlo – místo konání premiér hollywoodských filmů. Griffith park a observatoř.

3.-4.den: San Diego, Tijuana (Mexiko).

San Diego: starosvětská Gaslamp Quarter, jedinečné oceanárium Sea World s kosatkami nebo ZOO s pandami, řazené mezi absolutní světovou špičku. Ostrov a hotel Coronado (film Někdo to rád horké), pláže Pacifiku. Muzeum letadlové lodi USS Midway. Podvečerní návštěva Mexika aneb „Welcome to Tijuana: Tequila, sex and marijuana…“, ochutnávka výborné místní kuchyně, ale také možnost nákupů v duty free zóně.

5.-6.den: Grand Canyon N.P., Las Vegas.

Přejezd přes Mohavskou poušť s bizarními sukulenty Joshua Tree. Největší (objemem) a nejslavnější kaňon světa, vyhloubený řekou Colorado. Možnost vyhlídkového letu nebo prohlídka z místního vyhlídkového autobusu. Večer v zářícím městě hazardu a zábavy Las Vegas: kasina, rulety, neony.

7.-9.den: Area 51, Death Valley N.P., Sequoia N.P., Yosemite N.P.

Jízda po Extraterrestrial Highway poblíž tajné vojenské základny Area 51 obestřené legendami, obchody se suvenýry s „mimozemšťany“. Nehostinné Údolí smrti – nejhlubší místo USA a druhé nejteplejší místo světa (57 °C). Největší stromy světa – sekvoje staré až 2500 let. Jeden z nejkrásnějších národních parků USA: pěší výlet ke třetímu nejvyššímu vodopádu světa – Yosemite Falls (739 m), nejvyšší kolmá skalní stěna světa El Capitan. Krásné, ledovcem vymodelované údolí.

10.-11.den: San Francisco.

Přes Berkeley se slavnou univerzitou do San Franciska: most Golden Gate, Chinatown, historická tramvaj-lanovka, Coit Tower, North Beach a přístav Fisherman ´s Wharf s výhledem na legendární ostrov-vězení Alcatraz. Haight-Ashbury s viktoriánskými domy, kolébka hnutí hippies. Vyhlídka Twin Peaks.

12.-13.den: San Francisco – Los Angeles.

Po scénické pacifické silnici s výhledy na hory i skalnaté pobřeží, pláže, útesy a kaňony na jih kolem Silicon Valley, sídla nejmocnějších technologických světových firem. Steinbeckův Monterey: Cannery Row, umělecký a bohémský Big Sur. Kolem Vandenbergovy letecké základny do univerzitní Santa Barbary a po Americké riviéře zpět do Los Angeles. Mondénní a luxusní Malibu, kde žijí desítky hvězd od Toma Hankse po Lady Gaga. Santa Monica: molo, kde končí Route 66, pláž Pobřežní hlídky.

14.-15.den: Los Angeles – Praha.

Okázalá sídla celebrit v Beverly Hills, slavné hotely, bary a filmové lokace, luxusní obchody na Rodeo Drive. Alternativně návštěva filmových studií Universal nebo Disneylandu (individuálně). Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 20 000 km, minivanem 3200 km, pěšky 4x 4-10 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 18-34 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupy do národních parků. Ubytování a snídaně. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem, někdy MHD ve velkých městech. Ubytování: 13x motely a hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 19 500 Kč (13x). Strava: 13x snídaně.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem, někdy MHD ve velkých městech
Ubytování:
13x motely a hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 19 500 Kč (13x)
Strava:
13x snídaně

Mapa

Mapa - 0281/OKRUH KALIFORNIÍ, GRAND CANYON A MEXIKO

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.