NAPŘÍČ USA – Z KALIFORNIE DO WASHINGTONU

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 25
Náročnost: střední
Strava: Bez stravy
Destinace: USA

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
04.08. - 28.08. 2022
271
95 990
Zájezd již proběhl

Popis

Velká cesta přes celé Spojené státy, dávný sen mnohých z nás. Americká příroda nabízí divy, které jinde na světě neuvidíte. Tyto poklady přírody najdeme především na západě USA, ve státech, kterými pojedeme – Kalifornie, Nevada, Arizona, Utah, Wyoming, Montana či Idaho. Na východě lákají naopak města – Chicago, New York, Washington… a samozřejmě velkolepá Niagara.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – San Francisco.

Přelet do Kalifornie. Návštěva San Franciska: most Golden Gate, Čínská čtvrť a North Beach, viktoriánské domy, Coit Tower, historická tramvaj-lanovka, přístav Fisherman´s Wharf aj.

3.-4.den: Yosemite N.P. – Sequoia N.P.

Jeden z nejkrásnějších parků USA, třetí nejvyšší vodopád světa – Yosemite Falls, nejvyšší kolmá skalní stěna světa El Capitan, krásné, ledovcem vymodelované údolí. Největší stromy světa staré až 2500 let.

5.den: Los Angeles.

Hollywood: Chodník slávy, Čínské divadlo – místo konání premiér hollywoodských filmů, slavná filmová studia Universal.

6.den: San Diego, Tijuana (Mexiko).

San Diego: slavné oceanárium Sea World – velká show s kosatkami, delfíny a lvouny, popř. neméně slavná ZOO. Pláže Pacifiku. Muzeum letadlové lodi USS Midway. Podvečerní návštěva Mexika aneb „Welcome to Tijuana: Tequila, sex and marijuana…“, ochutnávka výborné místní kuchyně, ale také možnost nákupů v duty free zóně.

7.den: Las Vegas.

Přejezd přes Mohavskou poušť s bizarními sukulenty Joshua Tree. Celý večer v městě hazardu a zábavy Las Vegas: kasina, ruleta, neony.

8.-9.den: Grand Canyon N.P.

Možnost vyhlídkového letu nad jedním z největších zázraků přírody. Možnost sestupu na dno kaňonu, pěší výlet do až 2 miliardy let staré vrstvy, popř. prohlídka z místního vyhlídkového autobusu.

10.-11.den: Monument Valley T.P. – Natural Bridges N.M. – Arches N.P.

Pohádkové skalní útvary známé z westernů a reklam, stánky s indiánskými výrobky. Osmý největší přírodní oblouk na světě, kaňon s pozůstatky indiánských puebel ve skalních stěnách. Více než 2000 skalních oken a oblouků od 1 m až po největší Landscape Arch s rozpětím 89 m.

12.den: Salt Lake City.

Návštěva „Města mormonů“, metropole Utahu, dějiště ZOH v r. 2002. Koupání ve Velkém Solném jezeře (salinita až 27%).

13.-14.den: Grand Teton N.P. – Yellowstone N.P.

Čtyřtisícové pohoří připomínající evropské velehory. Nejstarší národní park světa – bizoni, žluté skály, gejzíry, jezírka s vařící vodou.

15.-16.den: Little Bighorn N.M. – Badlands N.P.

Památné bojiště Sedmé kavalérie generála Custera s indiány Siouxy. Devil´s Tower N.M. Black Hills, „Oltář demokracie“ Mount Rushmore s vytesanými hlavami čtyř prezidentů. Deadwood – zachovalé město z dob zlaté horečky v 70. letech 19. století. Badlands – barevně pruhovaná erozivní krajina Jižní Dakoty.

17.-18.den: Badlands N.P. – Chicago.

Přejezdový den prériemi a pláněmi k Velkým jezerům, do Chicaga: v l. 1974 – 2013 nejvyšší mrakodrap USA – Sears Tower (443 m), Millenium Park…

19.-20.den: Chicago – Niagara Falls.

Přejezd kolem Velkých jezer k dunící Niagaře. Procházka v nejstarším státním parku USA, plavba lodí pod kanadskou část vodopádů – Horseshoe, sestup pod světoznámé vodopády.

21.-22.den: New York.

Pobyt v New Yorku: Manhattan, Times Square, Wall Street, Empire State Building, Central Park, Ground Zero, Broadway, Socha Svobody, Brooklyn aj.

23.den: Washington.

Hlavní město USA: památníky Washingtona, Lincolna, Jeffersona. Capitol, Bílý dům, B. Smithsonian Institution – největší muzejní systém na světě, založený již r. 1829. Možnost návštěvy areálu Boeingu obsahující skvosty a milníky historie letectví a kosmonautiky, např. Discovery, poslední raketoplán ve vesmíru na jaře 2012, unikátní sbírku: nadzvukové dopravní letadlo Concord, bombardér B 29 Enola Gay, který svrhl první atomovou bombu na Hirošimu aj.

24.-25.den: Washington – Praha.

Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 17 000 km, minivanem 10 000 km, pěšky 3x 3-10 km (volitelně), lze i 1x 30 km
Počasí:
proměnlivé, vzduch 12-30 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupy do národních parků (N.P.), kmenových parků (T.P.) a národních památníků (N.M.). Ubytování. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem, MHD ve velkých městech. Ubytování: 7x motely nebo hotely (pokoje s příslušenstvím, po 2-4 osobách), 16x vybavené kempy a placená tábořiště (ve vlastních stanech).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem, MHD ve velkých městech
Ubytování:
7x motely nebo hotely (pokoje s příslušenstvím, po 2-4 osobách), 16x vybavené kempy a placená tábořiště (ve vlastních stanech)

Mapa

Mapa - 0271/NAPŘÍČ USA – Z KALIFORNIE DO WASHINGTONU

Hodnocení

Jméno: Pavlína Jechová ml.

Hodnocení zájezdu: Dobrý den,
Jmenuji se Pavlína Jechová a absolvovala jsem s vaší CK Nomád cestu napříč USA, tímto bych vám chtěla velmi poděkovat za úžasný zážitek a bohatý program celé cesty. Vše bylo naprosto dokonalé a jsem velmi ráda, že jsem mohla s vámi vycestovat a doufám, že to nebylo naposled.

Jsem Vám velmi vděčná a děkuji za ochotu.

Hodnocení práce CK: 90%
Hodnocení práce průvodce: Výborná!

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.