HAVAJSKÉ OSTROVY – OAHU, KAUAI, MAUI A HAWAII

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 15
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Havaj, USA

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
08.10. - 22.10. 2024
261
127 590
Rezervovat

Popis

Libozvučně znějící původní polynéská jména ostrovů i metropole Honolulu, pláže Waikiki, nejvyšší kompaktní hory světa – sopky Mauna Kea… Pearl Harbor – symbol počátku americké války v Pacifiku. Filmové kulisy Jurského parku. Zemský ráj s tropickými rostlinami, deštnými pralesy, vodopády, kaňony, korálovými útesy, lávovými poli, činnými i nečinnými sopkami, světoznámými plážemi… Prostě „havaj“!

Program zájezdu

1.den: Praha – Honolulu.

Let přes celou Severní Ameriku do Tichomoří.

2.-3.den: Ostrov Oahu, na němž žijí tři čtvrtiny obyvatel souostroví.

Hlavní město Honolulu: Pearl Harbor – potopená loď Arizona, památník útoku Japonců 7.12.1941, palác posledních domorodých králů – Iolani Palace, Capitol. Světově proslulá pláž Waikiki Beach: koupání, šnorchlování, ale i surfování.

4.-6.den: Ostrov Kauai.

Jedinečná příroda deštného pralesa v horách ostrova, kde se natáčel film Jurský park. Waimea Canyon přezdívaný „Grand Canyon Pacifiku“. Památník prvního vylodění mořeplavce Jamese Cooka, později právě na Havaji zavražděného a snědeného domorodci. Opuštěné pláže u města Princeville. Krásné útesové pobřeží Na Pali Coast.

7.-9.den: Ostrov Maui (Káhului).

Haleakala N.P. ve výšce 3000 m: krajina kráterů, tufová pole, měsíční krajina s barevnými sopečnými kužely ze strusky. Hana: Waimoku Falls – tropické lesy, bambusové lesy, vodopády, bílé i černé lávové pláže.

10.-13.den: Ostrov Hawaii.

Největší z ostrovů, nazývaný „Ostrov orchidejí“. Nejvyšší hora souostroví i celého světa (s částí pod hladinou) – sopka Mauna Kea (4205 m) – jízda pod vrchol, dle možností pokus o výstup. Hawaii Volcanoes N.P. – nejaktivnější vulkány na světě (žhavá láva se vlévá do moře a tím se ostrov neustále zvětšuje), lávová pole, černé pláže.

14.-15.den: Kona – Praha.

Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 26 000 km, minivanem 1900 km, pěšky 4x 5-15 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 18-30 °C (proměnlivé), voda 25-27 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování. Vstupy do N.P. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Havaj a zpět a mezi ostrovy Oahu - Kauai - Maui - Hawaii včetně tax a poplatků. Po ostrovech pronajatým minivanem řízeným průvodcem. Ubytování: 13x hotely, penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 29 600 Kč (13x). Strava: 13x snídaně.
Doprava:
Letecká na Havaj a zpět a mezi ostrovy Oahu - Kauai - Maui - Hawaii včetně tax a poplatků. Po ostrovech pronajatým minivanem řízeným průvodcem
Ubytování:
13x hotely, penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 29 600 Kč (13x)
Strava:
13x snídaně

Všeobecné informace

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu s platným americkým vízem anebo platný biometrický pas a povolení ke vstupu do USA (tzv. registraci) udělené elektronickým systémem ESTA. Elektr. systém ESTA zpoplatněn (14 USD – bližší info obdržíte v CK). Registraci v systému ESTA je nutno provést výlučně na webové stránce Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA www.esta.cbp.dhs.gov
„Od 21.1.2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program resp. ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum (např. obchodní B1 nebo turistické B2). Stejné omezení se týká i občanů ČR, kteří jsou zároveň občanem Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu. Výše uvedené omezení se netýká zaměstnanců státní správy ČR a příslušníků Armády, pracovníků humanitárních organizací a osob, které do uvedených zemí cestovaly za prokazatelně obchodním účelem.“
Před začátkem zájezdu od Vás budeme potřebovat potvrzení, že jste již zmiňované země nenavštívili, pokud ano, museli byste si vyřizovat americká víza. Případně můžete vše potvrdit již při přihlášení na zájezd.
Registraci ESTA si každý klient vyřizuje sám – CK Vám poskytne detailný návod a postup k jejímu vyplnění.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii Vašeho pasu (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce) a vzít si 1 fotografii pasového formátu. !!! Také si vezměte vytištěné potvrzení o vyřízení ESTA (které předložíte společně s cestovním pase u pasové kontroly).

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů – cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění – trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) – nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Ubytování: Spát budete ve vlastních stanech, v kempech s možností důkladnější hygieny se sprchou a na placených tábořištích.

Strava: Není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Je třeba hned na začátku upozornit na skutečnost, že do USA není povolen dovoz výrobků z masa, mléka, mouky, ovoce a zeleniny, a to z toho důvodu, že USA velmi přísně chrání svou zemi před nebezpečím mikrobiologické nákazy.
Stravovat se proto budeme v podstatě pouze z místních zdrojů, a to tak, že v supermarketech na předměstích si budeme asi 3 – 5x týdně nakupovat potraviny, které jsou jen o něco dražší než u nás. Podle časových možností se můžeme zastavit i v restauracích – cena jídel je od 10 do 25 USD. U benzínových čerpadel nebo v rychlých občerstveních si můžeme dát nějaký ten hamburger či hranolky k lehkému obědu nebo svačině – cena 5 – 13 USD. Ve většině tábořišť jsou ohniště nebo grilovací rošty, na kterých je také možné si nějaká jídla připravit. Na útratu za jídlo, budete-li skromnější, počítejte s částkou 17 – 22 USD na den, tzn. cca 300-400 USD na dobu pobytu. Velmi vhodný je na cestu vařič (nejlépe benzínový, plynový, popř. lihový). Bližší informace o pokrmech vhodných pro nákup a tepelné zpracování se dovíte více přímo na začátku zájezdu, kdy vás naši průvodci budou instruovat v praxi.

Doprava: Po trase zájezdu se budete pohybovat pronajatými osmimístnými minivany (mikrobusy) Toyota Sienna nebo podobného typu. V každém z těchto vozidel bude jeden smluvní pracovník naší CK, který bude zároveň řidičem i průvodcem, a zbylá místa budou obsazeny vámi, našimi zákazníky. Mezi ostrovy se budeme přepravovat letecky.

Klimatické poměry: Na Havaji je tropické podnebí s průměrnými říjnovými teplotami okolo 28°C a s teplotou vody cca 26°C.

Jak se zabalit: S sebou stan nejlépe se samonosnou konstrukcí, teplý spacák, karimatku, pláštěnku, nepromokavé a neklouzavé turistické boty, větrovku, náhradní obuv, vařič, ešus… Vše do 20 kg váhy. Kromě většího zavazadla (kufr, taška) si vezměte menší batoh (můžete ho mít při sobě v letadle a na túry). Majitelé kamer apod. – nezapomeňte na případnou redukci na zásuvky. OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích. Vše budete mít upřesněno v informačním dopise.

Valutové vybavení: Zdůrazňujeme, že vstupné do jednotlivých památek, muzeí, zábavních parků apod. není v ceně zájezdu zahrnuto a u tohoto zájezdu je zcela zanedbatelné – 30-50 USD. V ceně zájezdu je uhrazení všech vstupů do národních parků.
Pohlednice stojí od 10 c do 50 c a za známky do ČR utratíte 1,5 $ za známku na pohled a stejně tak i na dopis. Kromě již zmiňované částky na jídlo a pití, by vám na ostatní výdaje pak mělo stačit zhruba 100-150 USD, nepočítáme-li nějaký vyhlídkový let a pokud si nechcete z Havajských ostrovů přivézt nějaký hodnotný, finančně nákladný suvenýr.

Personál: Jméno průvodce bude uvedeno v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Napětí a frekvence je 120V, 60Hz. Při cestě do USA je třeba adaptér.

Telefon: Volat můžete z tel. automatu, kdy hovor do ČR stojí kolem 1,5$/min. Při častých hovorech doporučujeme používat telefonní kartu (10-150$).

Internet: Zadarmo se na internet dostanete v knihovnách. Internet je jinak dostupný všude a můžete se připojit například v kavárnách, na hotelu, …

Pošta: Známka v rámci USA stojí 0,34$, do Evropy 0,70$.


Poznámky: 
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.