HAVAJSKÉ OSTROVY – OAHU, KAUAI, MAUI A HAWAII

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 15
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Havaj, USA

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
08.10. - 22.10. 2022
261
114 590
Zájezd již proběhl

Popis

Libozvučně znějící původní polynéská jména ostrovů i metropole Honolulu, pláže Waikiki, nejvyšší kompaktní hory světa – sopky Mauna Kea… Pearl Harbor – symbol počátku americké války v Pacifiku. Filmové kulisy Jurského parku. Zemský ráj s tropickými rostlinami, deštnými pralesy, vodopády, kaňony, korálovými útesy, lávovými poli, činnými i nečinnými sopkami, světoznámými plážemi… Prostě „havaj“!

Program zájezdu

1.den: Praha – Honolulu.

Let přes celou Severní Ameriku do Tichomoří.

2.-3.den: Ostrov Oahu, na němž žijí tři čtvrtiny obyvatel souostroví.

Hlavní město Honolulu: Pearl Harbor – potopená loď Arizona, památník útoku Japonců 7.12.1941, palác posledních domorodých králů – Iolani Palace, Capitol. Světově proslulá pláž Waikiki Beach: koupání, šnorchlování, ale i surfování.

4.-6.den: Ostrov Kauai.

Jedinečná příroda deštného pralesa v horách ostrova, kde se natáčel film Jurský park. Waimea Canyon přezdívaný „Grand Canyon Pacifiku“. Památník prvního vylodění mořeplavce Jamese Cooka, později právě na Havaji zavražděného a snědeného domorodci. Opuštěné pláže u města Princeville. Krásné útesové pobřeží Na Pali Coast.

7.-9.den: Ostrov Maui (Káhului).

Haleakala N.P. ve výšce 3000 m: krajina kráterů, tufová pole, měsíční krajina s barevnými sopečnými kužely ze strusky. Hana: Waimoku Falls – tropické lesy, bambusové lesy, vodopády, bílé i černé lávové pláže.

10.-13.den: Ostrov Hawaii.

Největší z ostrovů, nazývaný „Ostrov orchidejí“. Nejvyšší hora souostroví i celého světa (s částí pod hladinou) – sopka Mauna Kea (4205 m) – jízda pod vrchol, dle možností pokus o výstup. Hawaii Volcanoes N.P. – nejaktivnější vulkány na světě (žhavá láva se vlévá do moře a tím se ostrov neustále zvětšuje), lávová pole, černé pláže.

14.-15.den: Kona – Praha.

Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 26 000 km, minivanem 1900 km, pěšky 4x 5-15 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 18-30 °C (proměnlivé), voda 25-27 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování. Vstupy do N.P. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Havaj a zpět a mezi ostrovy Oahu - Kauai - Maui - Hawaii včetně tax a poplatků. Po ostrovech pronajatým minivanem řízeným průvodcem. Ubytování: 13x hotely, penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 26 600 Kč (13x). Strava: 13x snídaně.
Doprava:
Letecká na Havaj a zpět a mezi ostrovy Oahu - Kauai - Maui - Hawaii včetně tax a poplatků. Po ostrovech pronajatým minivanem řízeným průvodcem
Ubytování:
13x hotely, penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 26 600 Kč (13x)
Strava:
13x snídaně

Mapa

Mapa - 0261/HAVAJSKÉ OSTROVY – OAHU, KAUAI, MAUI A HAWAII

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.