ALJAŠKA A KANADA

Typ zájezdu: Exotický, Turistický
Počet dnů: 22
Náročnost: střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Aljaška, Kanada, USA

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
11.06. - 02.07. 2022
231
94 990
Rezervovat

Popis

Po stopách zlatokopů z doby Zlaté horečky 1898. Hlavní centrum a magnet všech prospektorů Dawson City, Klondike – legendární oblast rýžování zlata. Jízda k nejvyšší hoře Severní Ameriky, národní parky Aljašky a Kanady (Denali, Wrangell, Kluane, Jasper, Banff), slavná Alaska Highway. Olympijské velkoměsto Calgary. Ledovce, jezera, termální prameny, divoká zvěř, indiánské totemy… K tomu možnost výletu historickou železnicí k Bennettovu jezeru.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Calgary. Banff N.P., Jasper N.P.

Let do kanadské Alberty. Druhé největší město provincie – Calgary: prohlídka města a olympijského areálu z r. 1988. Panorama Skalistých hor. Nádhernými Rockies pod nejvyšší horou kanadských Skalistých hor – Mt. Robson (3954 m). Sobi, jeleni, horské kozy… Historické město Banff, Lake Louise – jedno z nejznámějších lyžařských středisek Kanady. Pěšky nebo terénním autobusem po slavném ledovci Athabasca.

4.-5.den: Dawson Creek, Watson Lake.

Mohutné řeky Athabasca a Saskatchewan, jezera, vodopády. Nultá míle Alaska Highway – slavné silnice postavené za 2. světové války. Koupání v termálních pramenech. „Les cedulí“. Brána Yukonu – Watson Lake na 60. rovnoběžce.

6.-9.den: *Chilkootský průsmyk. Skagway a okolí.

*Fakultativně třídenní přechod přes Chilkoot Pass (nejvyšší bod 1122 m) z Aljašky do Kanady (celkem cca 60 km). Překonání jednoho z nejobtížnějších míst při cestě dobrodruhů za zlatem na Klondike. Pro ostatní výlety v okolí Skagway: pěší túra pod Chilkoot, možnost jízdy historickou železnicí ze Skagway nahoru na White Pass aj.

10.-13.den: Kluane N.P., North Pole, Fairbanks, Denali N.P.

Kolem pobřežního pásu hor s nejvyšší horou Kanady – Mt. Logan (5950 m). Zastávka „na Severním pólu“, kde žije Santa Claus. Fairbanks: zlatokopecké město se skanzenem z dob zlaté horečky, Transaljašský ropovod. Koupání v horkých pramenech. Celodenní projížďka divokou přírodou národního parku Denali (medvědi, karibu, vlci, lišky) s nejvyšší horou USA i celé Severní Ameriky – Denali (Mt. McKinley, 6194 m).

14.-16.den: Anchorage, Seward.

Prohlídka Anchorage – největšího města Aljašky. Přejezd na poloostrov Kenai, pěší výlet na ledovec Exit N.P. Fakultativně pozorování velryb, ledovců a fjordů z výletní lodi v Prince William Sound.

17.-18.den: Wrangell N.P., Dawson City.

Kolem mohutného, ledovci pokrytého pohoří sopečného původu, dosahujícího nadmořské výšky až 5000 m. Po silnici Top of the World Highway. Trajektem přes Yukon River do Dawson City – srdce Yukonu z dob Zlaté horečky, ležícího na soutoku řek Yukon a Klondike: srub Jacka Londona, obří dredge rypadla. Rýžování zlata na Bonanza Creek, bývalém Králičím potoku, kde to v r. 1896 všechno začalo.

19.-20.den: Tombstone Mountains, Whitehorse.

Vycházka v divočině pohoří Tombstone Mountains. Whitehorse – dnešní hlavní město Yukonu. Koupání v termálních bazénech Takhini Hot Springs, návštěva přehradní hráze s kanálem pro tah lososů.

21.-22.den: Whitehorse – Praha.

Odlet z Yukonu zpět domů.

Volitelný výlet: CHILKOOTSKÝ PRŮSMYK

*Fakultativně třídenní přechod přes Chilkoot Pass (nejvyšší bod 1122 m) z Aljašky do Kanady (celkem cca 60 km). Překonání jednoho z nejobtížnějších míst při cestě dobrodruhů za zlatem na Klondike.

Cena: 10 890 Kč

V ceně je:

Permit na přechod průsmyku a na ubytování po trase pochodu, místní průvodce, vlak po historické yukonské trati Bennett – Fraser (případně Bennett – Carcross). Výlet je organizovaný a zajištěný kanadskou cestovní agenturou.

Délka tras:
letadlem 18 000 km, minivanem 9800 km, volitelné pěší výlety 3-6x 4-12 km
Počasí:
vzduch 12-25 °C, proměnlivé
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupy do národních parků Jasper a Banff . Ubytování. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem. Ubytování: 8x motely, hotely nebo vybavené sruby - pokoje s vlastním či společným příslušenstvím, po 2-4 osobách dle obsazenosti, 12x vybavené kempy a placená tábořiště (vlastní stany). Garantovaný 2-lůžkový pokoj za příplatek 16 200 Kč/osobu (8x). V ceně není registrace eTA (7 CAD) a ESTA (14 USD).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem
Ubytování:
8x motely, hotely nebo vybavené sruby - pokoje s vlastním či společným příslušenstvím, po 2-4 osobách dle obsazenosti, 12x vybavené kempy a placená tábořiště (vlastní stany). Garantovaný 2-lůžkový pokoj za příplatek 16 200 Kč/osobu (8x)

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.